Odpowiednie dać rzeczy słowo

  

Jedną ze słabości współczesnej prawicy jest oddawanie pola w dziedzinie znaczeń. Słowa wytrychy, epitety i przeinaczenia spychają polityków prawicy do defensywy. W kraju widać to było przy okazji nominacji wiceministerialnej dla Adama Andruszkiewicza. W dzisiejszym świecie podmiany znaczeń jeden z naszych ojców niepodległości Roman Dmowski byłby zapewne politykiem wykluczonym z oficjalnego obiegu społeczno-medialnego, a jego konto na Twitterze byłoby zablokowane.

Całkiem niedawno w prawicowym zresztą tygodniku francuskim „Valeur Actuelles” określono innego ojca naszej niepodległości – Józefa Piłsudskiego – mianem „nacjonalistycznego dyktatora”. Im dalej na Zachód, tym bałagan pojęciowy większy. Za Norwidem więc warto powtórzyć postulat, że najwyższy już czas „odpowiednie dać rzeczy słowo” i walczyć o znaczenia oraz treść.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl