Morawiecki: Potrzebujemy cyberżołnierzy

zdjęcie ilustracyjne / Pixies; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Szef rządu w przemówieniu rozpoczynającym dwudniową polsko-amerykańską konferencję na rzecz cyberbezpieczeństwa organizowaną przez Atlantic Council w Warszawie podkreślił, duże znaczenie rozwoju współpracy w rozwoju cyberbezpieczeństwa.

Wierzę, że konferencja Atlantic Council umożliwi dalszy rozwój polskich i amerykańskich firm, które specjalizują się w bezpieczeństwie cybernetycznym. Chcemy rozmawiać, o tym jak zapewnić i zabezpieczyć czwartą rewolucję przemysłową, ale to spotkanie podkreśla również proces transformacji cyfrowej Polski i nasz program odpowiedzialnego rozwoju.
- oświadczył premier.

Mateusz Morawiecki wyraził nadzieję, że konferencja Atlantic Council „przeistoczy się w długoterminową współpracę i w sposób konsekwentny umożliwi dalszy rozwój polskich i amerykańskich firm, które specjalizują się w szeroko rozumianym bezpieczeństwie cybernetycznym”.

Jestem przekonany, że nasza specjalność narodowa, czyli sektor IT, umożliwi polskim firmom, aby poszerzyły skalę swojej działalności w szczególności na skalę globalną.
- dodał premier.

Podczas konferencji Atlantic Council uczestnicy będą podejmować m.in. kwestie dotyczące transformacji cyfrowej w Polsce, roli innowacji, walki z dezinformacją, technologii chmurowych, ochrony infrastruktury krytycznej i edukacji w zakresie cyberbezpieczeństwa. Eksperci zajmą się zagadnieniami w trzech obszarach: polityki, innowacji i przywództwa w sektorze prywatnym.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Biały Dom twardo odpowiada Turcji

/ Pexels

  

Biały Dom wydał komunikat, w którym oznajmił, że Turcja nie może kupić amerykańskich samolotów F-35, jeśli wybrała rosyjski system S-400. Prezydent Recep Tayyip Erdogan zapowiedział, że rosyjski system obrony powietrznej będzie wdrożony w 2020 roku.

"F-35 nie mogą współistnieć z rosyjską platformą zbierającą dane wywiadowcze, która zostanie wykorzystana, aby zbadać nasze zaawansowane zdolności (bojowe)" - głosi komunikat Białego Domu.

We wtorek desygnowany na szefa Pentagonu Mark Esper powiedział na przesłuchaniu w komisji sił zbrojnych Senatu USA, że Ankara nie może w tej sytuacji otrzymać amerykańskich samolotów F-35. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl