Owsiak z Pokojową Nagrodą Nobla? Przyjęto jego nominację

Dziennikarz stacji TVN Turbo Rafał Collins zgłosił Jerzego Owsiaka jako kandydata do Pokojowej Nagrody Nobla. Nominacja byłego szefa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy została zatwierdzona. - Nominację złożyłem z pomocą posła Pana Andrzeja Kobylarza - informuje dziennikarz.

Jerzy Owsiak
fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Dzisaj 15.01.2019 Komitet Norweski przyjął moją nominację dla Jurka Owsiaka jako laureata Pokojowej Nagrody Nobla 2019. Nominację złożyłem z pomocą posła Pana Andrzeja Kobylarza.

- napisał Rafał Collins na Facebooku.

W Kwestii formalnej I wyjasnienia, nie utożsamiam się z żadną partią polityczną, Poseł Andrzej Kobylarz był osobą która widniała w mojej książce telefonicznej i uprzejmie zgodziła się pomóc, jedynie ktoś na pozycji Posła, Profesor lub kilka innych osób może formalnie nominować do nagrody Nobla więc nie patrząc na to kto jest z jakiej parti wykonałem telefon z prośbą, za wsparcie bardzo dziękuję.

 - dodał.

Dziś dziennikarz TVN Turbo zaznaczył, że na razie jest to jedynie nominacja, a procedury Komitetu Norweskiego nie dopuszczają informowania o etapie i przyczynach ewentualnego odrzucenia kandydata:

Niestety jeśli Jurek nie wygra nie dowiemy się przez kolejne 50 lat na jakim etapie jego nominacja została odrzucona, tak stanowi komitet Norweski.

- napisał dziś Collins i zachęcił do wspierania akcji #nobeldlajurkaowsiaka.

 

 

Sonda
Wczytuję sondę...

 Źródło: niezalezna.pl

#Jerzy Owsiak #WOŚP #Nobel #Pokojowa Nagroda Nobla

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo