Kolędy z niespodziankami od rodziny Pospieszalskich. Jak oni to robią?

Trzy pokolenia Pospieszalskich to znakomici artyści, którzy na co dzień grają w czołowych zespołach reprezentujących przeróżne style muzyczne - od popu, po jazz, od hip-hopu, do muzyki źródeł, łącznie z klasyką. W projekcie „Kolędy Pospieszalskich” każdy z 15 muzyków daje coś od siebie, w wyniku czego otrzymujemy wspaniałą stylową ucztę dźwięków.

Tak było na koncercie w Warszawie
fot. Anna Krajkowska/Gazeta Polska

Słynna trzypokoleniowa rodzina muzyczna ruszyła w kolędową trasę pod koniec grudnia ubiegłego roku, by odwiedzić takie miasta, jak: Kraków, Gdynię, Rygę, Wilno czy Warszawę. Przed nimi jeszcze dziesięć koncertów, m.in. w Stalowej Woli, Łodzi, Cieszynie Czeskim i na koniec w Zamościu (2 lutego). Zdecydowanie warto wybrać się na to kolędowe show. Muzykowanie Pospieszalskich sprawia bowiem radość i artystom, i słuchaczom. Każdy znajdzie coś dla siebie. Są elementy rodem z Warszawskiej Jesieni, by za chwilę zabrzmiał rock, bossa nova, klasyka czy muzyka chóralna. Artyści bawią się dźwiękami, niczym niespodzianki wplatając w kolędy fragmenty znanych utworów.

Żaden inny naród nie ma tyle kolęd. Radość kolędowania jest u nas wyjątkowa. Te utwory towarzyszyły nam na wszystkich etapach historii, niosąc niejednokrotnie nadzieję. Wśród nich piękna pieśń „Nie było miejsca dla Ciebie...”, którą śpiewano w ponurych czasach okupacji. Ostatnio rozmawiałem z naszym proboszczem, który mówił, że brzmi mu w głowie, kiedy chodząc z wizytą duszpasterską, widzi zaryglowane drzwi

– mówił Jan Pospieszalski, zapowiadając kolędę wykonaną niesamowicie przez Lidię i towarzyszącego jej na skrzypcach męża Marcina. W solo dało się usłyszeć m.in. utwór „Warszawo ma”. Tego typu wtrąceń podczas całego koncertu pojawia się kilka. Jest czas na solo dla każdego członka muzycznej rodziny. Jan wszystkich przedstawia, opowiadając kto jest kim dla kogo. Podczas kolędowania pojawiają się też tańce, nie brak zaproszenia do wspólnego śpiewania, a chyba najbardziej serdecznie robi się, gdy na scenę wchodzi spragnione wspólnego muzykowania najmłodsze pokolenie (wnuki Mateusza). I kiedy słyszy się na koniec „Kolęda płynie z wysokości”, najbardziej znaną pastorałkę Pospieszalskich, chciałoby się jeszcze zostać i kolędować nadal. Zapraszamy.

17.01/2019 MIELEC Kościół p/w DUCHA ŚW godz. 18:00
18.01/2019 STALOWA WOLA Kościół p/w Opatrzności Bożej godz 18:30- UWAGA, ZE WZGLĘDU NA ŻAŁOBĘ KONCERT ODWOŁANY!!! Jednocześnie zawiadamiamy że koncert w Stalowej Woli odbędzie się w czwartek 31 stycznia w kościele Opatrzności Bożej,  o godz 18:00.
19.01/2019 MOSZCZENICA - Hala Widowiskowo-Sportowa godz 18:30 
20.01/2019 ŁÓDŹ, Kościół oo Jezuitów p/w Piotra i Pawła, godz 16:00 
24.01/2019 CZĘSTOCHOWA Kościół Akademicki Kilińskiego 132 a godz 20:00
25.01/2019 CIESZYN CZESKI (Český Těšín) Kościół ewangelicki "Na Niwach" godz.17.00
26.01/2019 STARACHOWICE - Łazy - Kościół p/w Matki Bożej Częstochowskiej godz 18:00
27.01/2019 KIELCE KCK godz 17:00
01.02/2019 CHEŁM Bazylika NMP godz. 19.00
02.02/2019 ZAMOŚĆ Katedra godz:18:00

 

 Źródło: Gazeta Polska Codziennie, niezalezna.pl, gpcodziennie.pl

#Lidia Pospieszalska #Marcin Pospieszalski #Jan Pospieszalski #kolędy #trasa #koncerty #Popsieszalscy

Anna Krajkowska
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo