Drogi krajowe przejezdne. W całym kraju będzie padało

Zdjęcie ilustracyjne, droga / twitter.com/GDDKiA

  

Wszystkie drogi krajowe są przejezdne; w czterech województwach jazdę utrudnia lokalna śliskość. W całym kraju - z wyjątkiem Pomorza - pada deszcz lub deszcz ze śniegiem - informuje dziś Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Jak podała GDDKiA, na sieci dróg krajowych pracuje 578 pojazdów do zimowego utrzymania.

Lokalna śliskość występuje na niektórych drogach województw: warmińsko-mazurskiego, podkarpackiego, małopolskiego i dolnośląskiego.

Opady deszczu lub deszczu ze śniegiem występują na terenie całego kraju, z wyjątkiem Pomorza.

Według GDDKiA w dzień ma być zachmurzenie duże, początkowo na wschodzie, a w ciągu dnia miejscami na południu możliwe większe przejaśnienia. Opady deszczu wystąpią początkowo na północnym wschodzie opady śniegu, przechodzące w deszcz ze śniegiem i deszcz, przejściowo możliwy marznący deszcz, powodujący gołoledź. W Karpatach występują opady śniegu i tam prognozowany jest przyrost pokrywy śnieżnej do 8 cm. Temperatura maksymalna wyniesie od -1 st. na krańcach wschodnich Podlasia do 7 st. na północnym zachodzie i nad morzem. Wiatr słaby i umiarkowany, na południu początkowo porywisty, na wybrzeżu w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni. W górach porywy wiatru do 80 km/h i tam wiatr będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

„Nasza droga nie jest daremna, nie roztrzaskuje się o kamień nagrobny”

/ Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

Podczas mszy Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę w Watykanie papież Franciszek mówił, że nie można dać się przytłoczyć przez "kamień" grzechu. Ojciec święty dodał, że Wielkanoc to "święto usuwania kamieni". Kościół - podkreślił Franciszek - nie może tracić ducha w obliczu niepowodzeń.

W homilii w bazylice Świętego Piotra papież przywołał obraz kobiet, które poszły do grobu Jezusa.

Obawiały się, że ich wyprawa będzie bezużyteczna, bo duży kamień tarasował wejście do grobu. Droga tych kobiet jest również naszą drogą

- wyjaśnił Franciszek.

Wydaje się - dodał - że wszystko rozbija się o kamień: piękno stworzenia o dramat grzechu. Wyzwolenie z niewoli o niewierność wobec przymierza. Obietnice proroków o smutną obojętność ludu. Podobnie również w dziejach Kościoła i w historii każdego z nas: zdaje się, że przebyte kroki nigdy nie doprowadzą do celu. Dzisiaj odkrywamy, że nasza droga nie jest daremna, że nie roztrzaskuje się o kamień nagrobny

- wskazał papież.

Ojciec święty mówił, że Bóg usuwa "najtwardsze kamienie, o które rozbijają się nadzieje i oczekiwania: śmierć, grzech, lęk, światowość".

Ludzkie dzieje nie kończą się na kamieniu nagrobnym, ponieważ dzisiaj odkrywają żywy kamień: Jezusa zmartwychwstałego. My, jako Kościół, jesteśmy na Nim zbudowani, i nawet gdy tracimy ducha, kiedy jesteśmy kuszeni, aby osądzać wszystko na podstawie naszych niepowodzeń, On przychodzi, aby uczynić wszystko nowe, obalić nasze rozczarowania

- powiedział Franciszek. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl