Zabójca Pawła Adamowicza podrobił przepustkę? Na jaw wychodzą nowe fakty!

archiwalne zdjęcie Stefana W. udostępnione przez policję / na podst. policja.pl i osce.org; creativecommons.org/licenses/by-nd/4.0/

  

Z najnowszych ustaleń wynika, że identyfikator rzekomego przedstawiciela mediów, który znaleziono przy Stefanie W. tuż po ataku na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza nie był plakietką, którą posługiwali się tego dnia dziennikarze. Wszystko wskazuje, że zabójca przepustkę podrobił.

Jak wynika z informacji trójmiejskiej „Gazety Wyborczej”, za organizację 27. finału WOŚP w Gdańsku odpowiedzialne było Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku. Okazuje się, że identyfikator, który znaleziono przy Stefanie W. Różni się od plakietek, które wydano dziennikarzom.

„Według naszej oceny to nie jest nasz identyfikator. Możliwe, że mężczyzna sam wykonał dla siebie plakietkę, ale to już ustala policja. My nie widzieliśmy tej plakietki. Każdy przedstawiciel mediów był zobowiązany do noszenia identyfikatora na szyi, na smyczy. Plakietki nie były imienne”.
- informują cytowani przez „Gazetę Wyborczą” przedstawiciele Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku

Wiadomo też, że w związku z zaplanowanym tego dnia koncertem organizator zamówił w sumie 50 przepustek dla dziennikarzy z napisem „Media” widocznym na plakietce. Z najnowszych informacji wynika jednak, że wydano jedynie 19 z nich, a policja zabezpieczyła już listę przedstawicieli mediów, którzy takie identyfikatory odebrali.

Przepustki wydano 13 stycznia, czyli w dniu finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Identyfikatory, które nie zostały wydane przedstawicielom mediów również zabezpieczyła policja.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że na liście dziennikarzy, którzy odebrali swoje przepustki nie widnieje nazwisko Stefana W.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, trojmiasto.wyborcza.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Trump grozi Unii Europejskiej nałożeniem ceł samochody importowane do USA

Zdjęcie ilustracyjne/Donald Trump / flickr.com/Gage Skidmore/CC BY-SA 2.0

  

Prezydent Donald Trump dzisiaj po spotkaniu z kanclerzem Austrii Sebastianem Kurzem ponownie zagroził nałożeniem dodatkowych ceł na europejskie samochody importowane do USA, jeżeli nie zawrze porozumienia handlowego z Europą.

Trump, który groził już rok temu, że podejmie takie kroki, powiedział dziennikarzom, że jego administracja rozważa obecnie nałożenie taryf na samochody z Unii Europejskiej.

W niedzielę upłynął termin, w którym ministerstwo handlu USA miało zdecydować, czy import aut lub części samochodowych zagraża bezpieczeństwu kraju. Utajniony raport w tej sprawie został już przekazany do Białego Domu.

Otwiera to Trumpowi drogę do ewentualnego nałożenia specjalnych ceł dotyczących towarów określonych w raporcie; prezydent ma na to 90 dni. Wcześniej Trump mówił o 25-procentowych stawkach na auta, co - w jego zamyśle - ma pomóc w zmniejszeniu deficytu handlowego USA oraz stworzeniu miejsc pracy w kraju.

W poniedziałek Komisja Europejska ostrzegła Stany Zjednoczone, że jakiekolwiek kroki zmierzające do wprowadzenia dodatkowych ceł na europejskie samochody importowane do tego kraju spotkają się z unijną reakcją. Rzecznik niemieckiego rządu Steffen Seibert powiedział, że jeśli Waszyngton wprowadzi taryfy na produkcję motoryzacyjną z UE, państwa członkowskie wspólnie zastanowią się nad retorsjami.

Trump i szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker uzgodnili w ubiegłym roku, że Waszyngton nie będzie na razie wprowadzał nowych taryf, a UE zobowiązała się do pewnych ustępstw na rzecz administracji Trumpa, w tym zwiększenia importu do Europy amerykańskiej soi.

Unijni ministrowie odpowiedzialni za sprawy handlu, którzy spotkają się pod koniec tygodnia na nieformalnym posiedzeniu w Bukareszcie, mają dyskutować o tej kwestii.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl