Śp. Paweł Adamowicz został kilkakrotnie ugodzony nożem przez recydywistę podczas niedzielnego koncertu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku. Lekarze przez wiele godzin walczyli o jego życie. Ostatecznie walkę przegrali. Prezydent zmarł w poniedziałek w wyniku odniesionych ran. Miał 53 lata.

Piosenkarka Doda zaapelowała dziś na Instagramie do wszystkich artystów, by zjednoczyli siły i zagrali wspólnym koncert, w którym pokażą swoim fanom, że sprzeciwiają się mowie nienawiści.

Artystka zaznaczyła, że nie chce, by koncert organizowany był przez jakąkolwiek telewizyjną stację. Ma to być oddolna inicjatywa artystów. A transmisję z wydarzenia - według życzenia Dody - mają transmitować albo 3 największe stacje telewizyjne, albo żadna.

Co więcej Doda zaprosiła do udziału w koncercie dwie piosenkarki, z którymi ma napięte relacje: Edytę Górniak i Justynę Steczkowską. Zaproponowała, że to jest najlepszy moment, by sobie wybaczyć.

Do udziału w przedsięwzięciu zgłosiło się już bardzo wielu artystów: Katarzyna Nosowska, Grzegorz Hyży, Magda Steczkowska, Iwona Węgrowska, Cleo,zespół Rudimental, Sabina Jeszka i wielu innych. Chęć poprowadzenia wydarzenia zadeklarowali Mateusz Szymkowiak i Marcelina Zawadzka.

Z kolei Magda Gessler zapytana przez jednego z fanów, czy ugotowałaby coś dla wszystkich z okazji koncertu bez wahania odparła, że tak.