Kibice Realu Madryt chcą Piątka!

/ WorlfOfFootballHD/YouTube

  

W ocenie kibiców i mediów z Hiszpanii ewentualny transfer Krzysztofa Piątka z Genoa CFC do Realu Madryt byłby dobrym rozwiązaniem dla pogrążonego w kryzysie klubu. Jako główne walory polskiego napastnika wymieniają młody wiek i szybki rozwój w światowej piłce.

Zdaniem pochodzącego z południowej Hiszpanii Jose Lopeza Piątek jest wciąż stosunkowo mało znanym graczem dla przeciętnego kibica La Liga. Wskazuje jednak, że prezentujący się słabo w rozgrywkach ligi hiszpańskiej Real Madryt musi zacząć stawiać na nowych zawodników i “pilnie potrzebuje skutecznych napastników”.

Prezes "Królewskich" Florentino Perez dotychczas wydawał duże środki na pozyskanie głośnych nazwisk. Jak dowodzi jednak obecna sytuacja i słaby poziom prezentowany przez jego drużynę, znane nazwiska nie grają. Real potrzebuje szybko nowych zawodników, niekoniecznie głośnych nazwisk

- powiedział Lopez.

Hiszpański kibic zaznaczył, że największą zaletą Piątka jest młody wiek. Wskazał, że madrycki Real potrzebuje wzmocnień w obliczu przeżywanego kryzysu i kontuzji Karima Benzemy. “Piątek daje szansę na lepszą skuteczność stołecznej ekipy” - dodał.

Inny kibic madryckiego Realu Francisco Silva przypomina, że wraz z lipcowym odejściem z ekipy "Królewskich" Cristiano Ronaldo zabrakło w niej skutecznego snajpera. Uważa, że lukę tę może wypełnić 23-letni polski napastnik, który w 21 meczach dla włoskiego klubu zdobył już 19 goli.

“Poza młodym wiekiem zaletą Piątka jest szybki rozwój. W ciągu zaledwie kilku miesięcy z gracza przeciętnego klubu w polskiej lidze stał się jednym z najskuteczniejszych piłkarzy na świecie. W Madrycie miałby jeszcze lepsze warunki do rozwoju”

- powiedział Silva.

Obaj kibice wskazują, że przejście Piątka do Realu jest znacznie bardziej możliwym scenariuszem niż rozważana latami kwestia transferu Roberta Lewandowskiego na Santiago Bernabeu.

Jednym z pierwszych dzienników, który ujawnił zainteresowanie władz Realu Krzysztofem Piątkiem, był stołeczny “El Espanol”. W serii artykułów opublikowanych na początku stycznia gazeta ujawniła, że były piłkarz Cracovii Kraków miałby pojawić się w szeregach “Królewskich” już podczas zimowego okna transferowego. We wtorek gazeta poddała w wątpliwość taki scenariusz.

Radio Cadena Ser i telewizja Telemadrid poinformowały, że w sprawie transferu Piątka prowadzone są już negocjacje między klubem z Genui a Realem Madryt. Odnotowały, że są one łatwiejsze w związku z obecnością włoskiej ekipy na zgrupowaniu w Murcji w południowo-wschodniej Hiszpanii.

Także sportowy dziennik “As” potwierdził zaawansowane rozmowy władz Realu w sprawie transferu Piątka. Gazeta wskazała, że wciąż nie jest jasne, czy polski napastnik miałby pojawić się w Madrycie jeszcze zimą, czy dopiero po zakończeniu obecnego sezonu.

W październiku wydawana w Katalonii “La Vanguardia” ujawniła, że po dobrym debiucie w Genui polski napastnik jest bacznie obserwowany przez kilka czołowych klubów świata, w tym zespoły z Hiszpanii. Wśród nich gazeta wymieniła wówczas Barcelonę.

“El Espanol” napisał tymczasem, że FC Barcelona nie zamierza walczyć o Piątka, ale innymi poważnymi konkurentami Realu do pozyskania “nowego Lewandowskiego” są obecnie Atletico Madryt oraz Borussia Dortmund.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Jest porozumienie w PLL LOT

/ / BriYYZ from Toronto, Canada [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons

  

Zarząd Polskich Linii Lotniczych LOT i przedstawiciele Związku Zawodowego Personelu Pokładowego i Lotniczego oraz Związku Zawodowego Pilotów Komunikacyjnych zawarli porozumienie dotyczące warunków finansowych nowego Regulaminu Wynagradzania.

Informację podała w komunikacie spółka lotnicza.

Porozumienie pozwala na zakończenie trwających w spółce od sześciu lat sporów zbiorowych i wprowadzenie istotnych podwyżek wynagrodzeń dla członków personelu pokładowego oraz pilotów. Zgodnie z ustaleniami stron wzrosną wynagrodzenia zasadnicze oraz zmienne elementy pensji.

"Cieszę się, że dobra wola zarządu i związków zawodowych zwyciężyła. Fakt zawarcia porozumienia to duży i pozytywny krok zarówno dla firmy jak i jej pracowników. Pozwala na wprowadzenie spokoju społecznego i pełną koncentrację na dalszym rozwoju LOT-u, przed którym wiele wyzwań biznesowych i rynkowych"

– mówi Bartosz Piechota, członek zarządu PLL LOT oddelegowany z Rady Nadzorczej do spraw społecznych.

Podpisanie wstępnego porozumienia potwierdził przedstawiciel strony związkowej Piotr Szumlewicz. Dodał, że zakłada ono podwyżkę tzw. części stałej wynagrodzenia personelu pokładowego o ok. 1000 zł.

LOT jest częścią Polskiej Grupy Lotniczej, gdzie 100 proc. udziałów ma Skarb Państwa. Nadzór nad PGL sprawuje Prezes Rady Ministrów.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl