Niejeden morał z Nord Streamu 2

  

To, co ważne dla Polski, dzieje się nie tylko w granicach naszego kraju. Duży rosyjski projekt geopolityczny i gospodarczy, czyli gazociąg Nord Stream 2, przez stronę niemiecką z uporem nazywany na ogół ściśle ekonomicznym, jest bardzo źle widziany przez Stany Zjednoczone.

Całkiem niedawno Richard Grenell, ambasador USA w Niemczech, wystosował listy do tamtejszych firm, które uczestniczą w tym przedsięwzięciu. Grenell grozi im sankcjami. Prezydent Donald Trump nie ma złudzeń: Rosjanie i Niemcy wspólnie tworzą infrastrukturę energetyczną, która wzmacnia Rosję kosztem krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

Sytuacja z Nord Streamem 2 przypomina niestety gotowanie żaby w garnku ze stopniowo podgrzewaną wodą – metodą małych kroków Rosja i Niemcy osiągają, co chcą, przy praktycznej bierności unijnych instytucji. I jak się później dziwić, że traktujemy w Polsce USA jako jedynego rzetelnego sojusznika, choć – prawdę mówiąc – Amerykanie podchodzą do tego sojuszu z iście biznesowym zacięciem. A swoją drogą, może ktoś wreszcie zapyta Donalda Tuska, co ugrał dla naszego kraju w sprawie Nord Streamu 2 jako premier Polski – pupil Angeli Merkel.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl