Czas na rozmowy

  

Stefan W., skazany na zbyt łagodny wyrok 5,5 roku więzienia za napady na banki z bronią w ręku, napadł przy biernej postawie firmy ochraniającej trójmiejski finał WOŚP na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Mam nadzieję, że ten barbarzyński akt jest ostatnim tego typu tragicznym wydarzeniem w Polsce. Że czegokolwiek nas nauczy.

Celowo nie napisałem nic o „obu stronach konfliktu politycznego”, bo atak na Pawła Adamowicza nie był aktem zemsty politycznej wbrew temu, co piszą niektóre media.

Natomiast atmosferze, która sprzyja takim bezprzykładnym aktom bezsensownej agresji, jesteśmy winni wszyscy. I teraz wszyscy powinniśmy się nad tym, co się stało, poważnie zastanowić. I wyciągnąć wnioski. Im szybciej, tym lepiej. Zacznijmy np. od rozmów na portalach internetowych. Rozmów pozbawionych obustronnych wyzwisk. Rozmów, w których naprawdę waży się słowa.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl