Gwiazdy lekkoatletyki w Łodzi

/ orlencup.com.pl

  

Kilka ciekawych pojedynków polskich gwiazd lekkoatletyki zobaczą kibice mityngu Orlen Cup 2019, który odbędzie się 4 lutego w Łodzi. W Atlas Arenie w skoku o tyczce zmierzą się Piotr Lisek i Paweł Wojciechowski, a w pchnięciu kulą Michał Haratyk i Konrad Bukowiecki.

"Przyjadą do nas najlepsi spośród naszych lekkoatletów, którzy są jednocześnie światowymi gwiazdami, co regularnie potwierdzają na międzynarodowej arenie. Tak jest choćby w przypadku rekordzistów kraju: Piotra Liska i Michała Haratyka czy złotej medalistki ubiegłorocznych mistrzostw Europy w pchnięciu kulą Pauliny Guby"

- zapowiedział dyrektor łódzkiego mityngu Artur Partyka.

Ogłoszono krajową obsadę zawodów. Organizatorzy podkreślili, że w każdej z ośmiu konkurencji kibice będą mogli oglądać najlepszych polskich lekkoatletów, a w kilku z nich zapowiadają się bardzo ciekawe pojedynki biało-czerwonych.

Tak będzie m.in. w zmaganiach tyczkarzy, gdzie swoją formę na początku halowego sezonu sprawdzą medaliści MŚ - Lisek i Paweł Wojciechowski oraz Robert Sobera, który sięgnął po złoto ME w 2016 r. W pchnięciu kulą mistrz Starego Kontynentu z Berlina (2018) Haratyk będzie rywalizował z wicemistrzem Konradem Bukowieckim oraz Jakubem Szyszkowskim, a wśród pań obok faworytki Guby wystąpi Klaudia Kardasz, do której należy rekord Polski do lat 23.

"Trzeba przypomnieć, że droga Michała Haratyka na szczyt rozpoczęła się podczas mityngu w Łodzi, gdzie w 2016 r. zwyciężył wynikiem 21,35. 4 lutego wróci więc do hali, której jest absolutnym rekordzistą"

– zaznaczył Partyka.

W skoku wzwyż przed własną publicznością wystąpi halowy mistrz Europy z Belgradu (2017) Sylwester Bednarek. Wśród rywali 29-letniego zawodnika RKS Łódź będzie m.in. złoty medalista mistrzostw kraju Maciej Grynienko. Zapowiedziano także starty Ewy Swobody, Martyny Kotwiły (bieg na 60 m), Artura Nogi, Damiana Czykiera i Karoliny Kołeczek (60 m przez płotki).

Cieszę się, że będę mógł pokazać się w Łodzi. Będę już dobrze rozgrzany, bo 26 i 29 stycznia skaczę na mityngach w Czechach. Do Atlas Areny przyjadę w pełni gotowy i będę mógł "pobawić" się z wysokościami

– zapewnił Bednarek, który z dużą grupą reprezentantów Polski do sezonu halowego przygotowuje się w Spale.

Organizatorzy Orlen Cup 2019 dodali, że obecnie trwa kontraktowanie zagranicznych lekkoatletów.

W Atlas Arenie kibice obejrzą zmagania w ośmiu konkurencjach. Będą to biegi na 60 m kobiet i mężczyzn, biegi na 60 m ppł kobiet i mężczyzn, skok wzwyż mężczyzn, skok o tyczce mężczyzn oraz pchnięcie kulą mężczyzn i kobiet. Zawody będzie mogło obejrzeć ok. 8 tys. widzów.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Szef MSZ z wizytą w USA

/ Tymon Markowski/MSZ

  

W dniach 19-22 sierpnia minister Jacek Czaputowicz złoży wizytę w USA, gdzie poprowadzi debatę otwartą Rady Bezpieczeństwa ONZ na temat sytuacji bezpieczeństwa w regionie Bliskiego Wschodu oraz otworzy nieformalne spotkanie Rady w formule Arria na temat bezpieczeństwa osób należących do mniejszości religijnych. Odwiedzi również Chicago, gdzie m.in. spotka się z Polonią - informuje Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Celem debaty Rady Bezpieczeństwa ONZ nt. wyzwań dla pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie w dniu 20 sierpnia jest omówienie źródeł konfliktów, bieżącej dynamiki wydarzeń oraz możliwych rozwiązań sytuacji kryzysowych. Wydarzenie stanowi kontynuację aktywnego zaangażowania Polski na forum Rady w dyskusję dot. poprawy sytuacji w regionie.

W czwartek 22 sierpnia minister Czaputowicz zainicjuje w ramach spotkania Rady Bezpieczeństwa ONZ w formule Arria dyskusję nad sposobami zapewnienia bezpieczeństwa osobom należącym do mniejszości wyznaniowych. Spotkanie zbiega się w czasie z pierwszymi obchodami, ustanowionego z inicjatywy Polski, Międzynarodowego Dnia upamiętniającego ofiary aktów przemocy ze względu na religię lub wyznanie.

Oba wydarzenia wpisują się w harmonogram głównych inicjatyw organizowanych przez Polskę podczas miesięcznego przewodnictwa w Radzie Bezpieczeństwa ONZ.

Ważnym punktem pobytu ministra Jacka Czaputowicza w USA będzie wizyta w Chicago w dniu 21 sierpnia. W jej trakcie zaplanowano spotkanie z liderami środowisk i organizacji polonijnych. Minister spraw zagranicznych odwiedzi także cmentarz św. Wojciecha w Niles, gdzie złoży wieniec pod Pomnikiem Katyńskim oraz wiązankę pod Tablicą Smoleńską, odwiedzi Polską Misję Duszpasterską pw. Trójcy Świętej i zwiedzi Muzeum Polskie w Ameryce.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl