Gwiazdy lekkoatletyki w Łodzi

/ orlencup.com.pl

  

Kilka ciekawych pojedynków polskich gwiazd lekkoatletyki zobaczą kibice mityngu Orlen Cup 2019, który odbędzie się 4 lutego w Łodzi. W Atlas Arenie w skoku o tyczce zmierzą się Piotr Lisek i Paweł Wojciechowski, a w pchnięciu kulą Michał Haratyk i Konrad Bukowiecki.

"Przyjadą do nas najlepsi spośród naszych lekkoatletów, którzy są jednocześnie światowymi gwiazdami, co regularnie potwierdzają na międzynarodowej arenie. Tak jest choćby w przypadku rekordzistów kraju: Piotra Liska i Michała Haratyka czy złotej medalistki ubiegłorocznych mistrzostw Europy w pchnięciu kulą Pauliny Guby"

- zapowiedział dyrektor łódzkiego mityngu Artur Partyka.

Ogłoszono krajową obsadę zawodów. Organizatorzy podkreślili, że w każdej z ośmiu konkurencji kibice będą mogli oglądać najlepszych polskich lekkoatletów, a w kilku z nich zapowiadają się bardzo ciekawe pojedynki biało-czerwonych.

Tak będzie m.in. w zmaganiach tyczkarzy, gdzie swoją formę na początku halowego sezonu sprawdzą medaliści MŚ - Lisek i Paweł Wojciechowski oraz Robert Sobera, który sięgnął po złoto ME w 2016 r. W pchnięciu kulą mistrz Starego Kontynentu z Berlina (2018) Haratyk będzie rywalizował z wicemistrzem Konradem Bukowieckim oraz Jakubem Szyszkowskim, a wśród pań obok faworytki Guby wystąpi Klaudia Kardasz, do której należy rekord Polski do lat 23.

"Trzeba przypomnieć, że droga Michała Haratyka na szczyt rozpoczęła się podczas mityngu w Łodzi, gdzie w 2016 r. zwyciężył wynikiem 21,35. 4 lutego wróci więc do hali, której jest absolutnym rekordzistą"

– zaznaczył Partyka.

W skoku wzwyż przed własną publicznością wystąpi halowy mistrz Europy z Belgradu (2017) Sylwester Bednarek. Wśród rywali 29-letniego zawodnika RKS Łódź będzie m.in. złoty medalista mistrzostw kraju Maciej Grynienko. Zapowiedziano także starty Ewy Swobody, Martyny Kotwiły (bieg na 60 m), Artura Nogi, Damiana Czykiera i Karoliny Kołeczek (60 m przez płotki).

Cieszę się, że będę mógł pokazać się w Łodzi. Będę już dobrze rozgrzany, bo 26 i 29 stycznia skaczę na mityngach w Czechach. Do Atlas Areny przyjadę w pełni gotowy i będę mógł "pobawić" się z wysokościami

– zapewnił Bednarek, który z dużą grupą reprezentantów Polski do sezonu halowego przygotowuje się w Spale.

Organizatorzy Orlen Cup 2019 dodali, że obecnie trwa kontraktowanie zagranicznych lekkoatletów.

W Atlas Arenie kibice obejrzą zmagania w ośmiu konkurencjach. Będą to biegi na 60 m kobiet i mężczyzn, biegi na 60 m ppł kobiet i mężczyzn, skok wzwyż mężczyzn, skok o tyczce mężczyzn oraz pchnięcie kulą mężczyzn i kobiet. Zawody będzie mogło obejrzeć ok. 8 tys. widzów.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Radio ZET sprzedane. W tle transakcji „Agora”, skandynawski bank i miliarder George Soros

Zdjęcie ilustracyjne/Georg Soros / By Jeff Ooi - Photo taken by Jeff Ooi., CC BY 2.5, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1467093

  

Agora poinformowała dzisiaj o zawarciu ze spółką SFS Ventures umowy. Jej przedmiotem jest zakup 100 proc. udziałów Eurozet, do którego należy m.in Radio Zet. Jak informują niektóre media, pośrednio właścicielem akcji obu nabywców Eurozet-u jest amerykański miliarder George Soros.

Agora podała, że transakcja nabycia 40 proc. udziałów w spółce Eurozet została sfinansowana w części ze środków własnych, a w kwocie 75 mln złotych z sublimitu kredytowego w rachunku bieżącym, który zostanie skonwertowany na kredyt nieodnawialny w DNB Bank Polska. Jedynym akcjonariuszem tego ostatniego jest skandynawski Bank DNB.

SFS Ventures i Agora podpisały ponadto "umowę wspólników", regulującą szczegółowe zasady inwestycji w Eurozet przez SFS Ventures, jako wspólnika większościowego, i Agorę, jako wspólnika mniejszościowego, oraz zasady współpracy tych podmiotów. Umowa wspólników przewiduje m.in. zobowiązania Agora i SFS Ventures do niezbywania udziałów Eurozet (lock-up).

W styczniu Agora podała, że wspólnie z czeską spółką SFS Ventures rozpoczęła negocjacje w sprawie potencjalnego nabycia udziałów w spółce Eurozet. Do grupy Eurozet należą Radio ZET, Antyradio, Meloradio (do września ub.r. działające pod nazwą ZET Gold) i Chillizet oraz serwisy internetowe, a także spółka Studio ZET produkująca reklamy radiowe i telewizyjne oraz agencja eventowa Eurozet Live.

SFS Ventures jest spółką prawa czeskiego, której większość udziałów jest własnością spółki zależnej Sourcefabric, oferującej rozwiązania typu open source dla mediów, a udział mniejszościowy posiada spółka Salvatorska Ventures LCC, zarejestrowana w USA spółka zależna Media Development Investment Fund (MDIF).

Jak informuje portal money.pl, Fundusz MDIF finansowo wspierany jest przez miliardera George'a Sorosa. Jego majątek wyceniany jest przez agencję Bloomberg na 7 mld dol. Daje mu to miejsce w trzeciej setce najbogatszych ludzi na świecie.

W komunikacie spółek na temat transakcji nazwisko amerykańskiego finansisty wprawdzie nie pada, ale pośrednio jest właścicielem akcji obu nabywców Radia Zet. Poza tym, zaangażowanie w wykup stacji sprawia, że Soros zainwestuje ok. 200 mln zł.

- informuje money.pl

O tym, kim jest George Soros, pisał Andreas von Rétyi - znany niemiecki politolog i publicysta, autor książki: „George Soros. Najniebezpieczniejszy człowiek świata”.

Wygląda na to, że globalnym cinkciarzem, który dorobił się na gigantycznych spekulacjach walutami. Sam siebie kreuje na wielkiego filantropa, w rzeczywistości jest megazagrożeniem dla świata. Tego świata, w którym żyjemy, który znamy, bowiem Soros wymyślił dla nas wszystkich świat inny, w jego mniemaniu lepszy, bo pozbawiony narodów, tradycji, religii, za to oparty na nieustannych spekulacjach gospodarczych, głównie walutowych, co uczyniło zeń miliardera"

- czytamy w książce Andreasa von Rétyi  

Autor dodaje, że Soros zajmuje się także kształtowaniem opinii na szeroką skalę, za pomocą mediów pozornie niezależnych, które mogą być co prawda niezależne od poszczególnych rządów, ale na pewno nie od imperium Sorosa.

[polecam:https://niezalezna.pl/251050-brytyjski-financial-times-wybral-czlowieka-roku-to-ofiara-nacjonalistow-george-soros][polecam:https://niezalezna.pl/221292-takie-sa-metody-george39a-sorosa-premier-wegier-wyjasnia-mechanizmy-dzialan-lewicowego-biznesmena]


Eurozet był wystawiony na sprzedaż kilka miesięcy po kupnie go przez Czech Media Invest od francuskiego koncernu Lagardere. Czeska firma przejęła Eurozet razem z aktywami radiowymi Lagardere w Czechach, Rumunii i na Słowacji, płacąc 73 mln euro. Transakcję ogłoszono w kwietniu 2018 roku, a w czerwcu zgodę na jej realizację w Polsce wyraził Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Na początku grudnia 2018 r. portal wirtualnemedia. pl poinformował, że ofertę zakupu Eurozetu złożyła Grupa Fratria. Wśród potencjalnie zainteresowanych wymieniano także Agorę, ZPR Media i PMPG Polskie Media.

W połowie stycznia portal money.pl podał, że polski inwestor Zbigniew Jakubas chce kupić od Czech Media Invest Radio ZET.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap, money.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl