Jarosław Kaczyński w imieniu PiS pożegnał Pawła Adamowicza. "Niech odpoczywa w pokoju"

Paweł Adamowicz / Miasto Gdańsk/twitter.com

  

14 stycznia 2019 r. zginął tragicznie śp. Paweł Adamowicz. Przez 20 lat prezydent Gdańska, działacz opozycji demokratycznej - brzmi treść nekrologu, jaki prezes PiS Jarosław Kaczyński zamieścił w "Gazecie Polskiej Codziennie" w imieniu partii.

Łączymy się w bólu z rodziną zmarłego męża, ojca i brata. Niech odpoczywa w pokoju 

- napisano w nekrologu, który w imieniu PiS Jarosław Kaczyński zamieścił w "Rzeczpospolitej", w "Dzienniku Bałtyckim" i w "Gazecie Polskiej Codziennie".

W niedzielę wieczorem Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem w Gdańsku przez 27-letniego Stefana W., który podczas finału WOŚP wtargnął na scenę. Prezydent Gdańska trafił do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, gdzie w poniedziałek po południu zmarł. Paweł Adamowicz miał 53 lata, prezydentem Gdańska był od 20 lat.

Kondolencje rodzinie zmarłego złożyła również redakcja "Gazety Polskiej Codziennie".

Wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie i Bliskim z powodu tragicznej śmierci śp. Pawła Adamowicza, samorządowca, prawnika, wieloletniego prezydenta Gdańska składa redakcja "Gazety Polskiej Codziennie"

- czytamy na łamach "GPC".

źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: GPC, niezalezna.pl

Tagi

Watykan ma nowego rzecznika

/ fot. Aleteia Image Department/creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/deed.en

  

- Matteo Bruni został mianowany przez papieża Franciszka nowym dyrektorem biura prasowego Watykanu - napisano w oficjalnym komunikacie. Na stanowisku rzecznika zastąpi Alessandro Gisottiego, który pełnił tymczasowo te obowiązki od końca 2018 roku.

Nowy rzecznik Watykanu to dotychczasowy pracownik biura prasowego, odpowiadający za kwestie logistyczne w czasie oficjalnych audiencji papieża, a także jego zagranicznych podróży.

Podczas pielgrzymek Bruni opiekował się zawsze grupą kilkudziesięciu dziennikarzy z całego świata towarzyszących papieżowi w samolocie.

Serię zmian w biurze prasowym Watykanu zapoczątkowało odejście w ostatnim dniu zeszłego roku rzecznika Grega Burke'a. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl