Jarosław Kaczyński w imieniu PiS pożegnał Pawła Adamowicza. "Niech odpoczywa w pokoju"

Paweł Adamowicz / Miasto Gdańsk/twitter.com

  

14 stycznia 2019 r. zginął tragicznie śp. Paweł Adamowicz. Przez 20 lat prezydent Gdańska, działacz opozycji demokratycznej - brzmi treść nekrologu, jaki prezes PiS Jarosław Kaczyński zamieścił w "Gazecie Polskiej Codziennie" w imieniu partii.

Łączymy się w bólu z rodziną zmarłego męża, ojca i brata. Niech odpoczywa w pokoju 

- napisano w nekrologu, który w imieniu PiS Jarosław Kaczyński zamieścił w "Rzeczpospolitej", w "Dzienniku Bałtyckim" i w "Gazecie Polskiej Codziennie".

W niedzielę wieczorem Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem w Gdańsku przez 27-letniego Stefana W., który podczas finału WOŚP wtargnął na scenę. Prezydent Gdańska trafił do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, gdzie w poniedziałek po południu zmarł. Paweł Adamowicz miał 53 lata, prezydentem Gdańska był od 20 lat.

Kondolencje rodzinie zmarłego złożyła również redakcja "Gazety Polskiej Codziennie".

Wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie i Bliskim z powodu tragicznej śmierci śp. Pawła Adamowicza, samorządowca, prawnika, wieloletniego prezydenta Gdańska składa redakcja "Gazety Polskiej Codziennie"

- czytamy na łamach "GPC".

źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: GPC, niezalezna.pl

Tagi

NATO chce dalszej współpracy z Kijowem

zdjęcie ilustracyjne / facebook.com/NATO

  

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg pogratulował w dzisiejszej rozmowie telefonicznej prezydentowi elektowi Ukrainy Wołodymyrowi Zełenskiemu zwycięstwa w wyborach. Stoltenberg zapewnił go o wsparciu Sojuszu Północnoatlantyckiego dla Ukrainy.

„Właśnie rozmawiałem z ukraińskim prezydentem elektem Wołodymyrem Zełenskim. Pogratulowałem mu zwycięstwa i zaprosiłem go do odwiedzenia w najbliższej przyszłości kwatery głównej NATO. NATO będzie nadal zapewniać Ukrainie zdecydowane polityczne i praktyczne wsparcie”

 - napisał dziś wieczorem na Twitterze Stoltenberg.

Zełenski, showman i producent telewizyjnych programów kabaretowych wygrał niedzielne wybory na Ukrainie z ogromną przewagą. Według Centralnej Komisji Wyborczej Ukrainy otrzymał on 73,22 proc. poparcia. Na urzędującego szefa państwa Petro Poroszenkę zagłosowało 24,45 proc. wyborców.

Ukraina w czasie prezydentury Poroszenki podkreślała swoje aspiracje euroatlantyckie. Choć kraj ten nie należy do Sojuszu, Poroszenko był zapraszany na spotkania przywódców państw NATO. Współpraca z Kijowem zacieśniła się po rosyjskiej agresji na Ukrainę w 2014 r.

W czerwcu 2017 r. ukraiński parlament zdefiniował prawnie, że członkostwo w NATO jest strategicznym celem polityki zagranicznej i bezpieczeństwa tego państwa.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl