Polonia na rzecz chorych dzieci

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/skalekar1992

  

Już po raz szósty członkowie nowojorskiej Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej (PSFCU) przychodzą z pomocą chorym polskim dzieciom w ramach akcji pod hasłem Świąteczny Uśmiech Dziecka". Zebrano już 110 578 dolarów.

Część środków została przeznaczona na leczenie i rehabilitację dzieci z polskich rodzin polskich mieszkających w Stanach Zjednoczonych. Władze PFSCU podały, że kwota 16 336 USD została już przelana na konto Fundacji Uśmiechu Dziecka.

Zakończona właśnie akcja dobroczynna prowadzona była w okresie świątecznym - przez cały grudzień i na początku stycznia. Jak powiadomił przedstawiciel kierownictwa Unii Kredytowej wszystkie wpłacone pieniądze zostaną w całości wyasygnowane na potrzeby dzieci. Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa nie pobiera bowiem żadnych opłat manipulacyjnych związanych ze zbiórką czy transferem środków. Dzięki temu 100 proc. uzyskanych środków trafia na wskazane konta.

Chciałem podziękować wszystkim członkom Unii Kredytowej, którzy po raz kolejny dowiedli swej hojności. Przez pięć lat zebraliśmy już ponad 610 tysięcy dolarów na chore dzieci, leczone głównie w hospicjach dziecięcych w Polsce. To przykład, że Polonia amerykańska potrafi wykazać się ofiarnością, że zachowuje silną więź z krajem i potrafi otworzyć serca na potrzebujących w Polsce 

- powiedział dyrektor wykonawczy PSFCU Bogdan Chmielewski.

Akcję Świąteczny Uśmiech Dziecka zainicjowano w 2014 roku. Polonia z Nowego Jorku, New Jersey oraz Chicago i okolic zebrała w tym czasie 610 tys. dolarów USA na hospicja dziecięce w Polsce i chore dzieci w USA.

Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa - założona na nowojorskim Greenpoincie przez polskich imigrantów w 1976 r. - jest uważana za największą polską instytucję finansową poza granicami Polski. Posiada 19 oddziałów w stanach Nowy Jork, New Jersey, Illinois oraz Pensylwania. Dysponuje aktywami sięgającymi prawie 2 mld dolarów.

PSFCU zrzesza obecnie 96,6 tys. członków, a łącznie z rodzinami z jej usług korzysta 140 tys. osób. Czyni ją to największą narodową unią kredytową w USA.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

To dopiero amnezja. Pomaska protestuje najgłośniej, ale... ktoś tu zapomniał, jak się głosowało!

Agnieszka Pomaska / Fotomag/Gazeta Polska

  

Nie wszyscy w Sejmie pamiętają o tym, jak głosowali - na przykład - przed dwoma laty. Dobitny przykład na potwierdzenie tej tezy mieliśmy, gdy Agnieszka Pomaska z Platformy Obywatelskiej postanowiła zaprotestować przeciwko wycince drzew przy przekopie Mierzei Wiślanej. Ale na szczęście, została zdemaskowana!

Poseł Platformy Obywatelskiej Agnieszka Pomaska wszczęła wczoraj alarm dotyczący wycinki drzew na Mierzei Wiślanej. Według niej, wszystko oczywiście odbyło się bezprawnie. 

Po czym do akcji wkroczył Demaskator... I ujawnił, jak głosowała Agnieszka Pomaska niemal dokładnie dwa lata temu.

Ale okazało się, że to był dopiero początek. Agnieszka Pomaska zareagowała na ten wpis i opublikowała kolejny komentarz. Tym razem zapytała, w jakiej dokładnie sprawie było to głosowanie.

Odpowiedź musiała ją mocno zaskoczyć, bowiem użytkownik Demaskator zaprezentował fragment... ustawy, za jaką głosowała wtedy Pomaska. A tam, czarno na białym, fragment o wycince drzew...

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl