Sędzia kopiuj-wklej

  

Mamy kolejny przykład, dlaczego reforma sądownictwa jest niezbędna. Rzecznik dyscyplinarny sędziów sądów powszechnych sprawdza, dlaczego uzasadnienie wyroku wydanego w lutym 2016 r. przez jednego z sędziów Sądu Okręgowego w Warszawie jest niemal identyczne jak uzasadnienie wyroku wydanego dwa i pół miesiąca wcześniej przez jego kolegę z innego sądu.

Przecież to były dwie różne sprawy! Poszkodowanym tu jest biznesmen ze Śląska. To właśnie niekorzystny dla niego wyrok z lutego 2016 r. zawiera skopiowany z innego dokumentu m.in. opis sprawy. A to przecież fundament postępowania sądowego. Opis sprawy w każdym przypadku jest inny. Czy więc przedsiębiorcy zapewniono niezawisły i rzetelny proces? Można mieć poważne wątpliwości. Ten bulwersujący temat opisuję w najbliższym numerze „Gazety Polskiej” – w kioskach od środy.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl