Śmierć Pawła Adamowicza. Prezydent Duda wprowadzi żałobę narodową

Prezydent Andrzej Duda zapowiedział wprowadzenie dnia żałoby narodowej w związku z tragiczną śmiercią Pawła Adamowicza. Prezydent Gdańska zginął po ataku nożownika podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Zdjęcie ilustracyjne
Fotomag/Gazeta Polska

Atak na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza - to był po prostu cios w naszą wspólnotę, wspólnotę ludzi, którzy chcą czynić dobro.

- powiedział prezydent Andrzej Duda podczas krótkiego briefingu prasowego.

Prezydent RP zapowiedział wprowadzenie żałoby narodowej. Decyzją prezydenta, dniem żałoby będzie dzień pogrzebu śp. Pawła Adamowicza. Datę uroczystości żałobnych wyznaczy rodzina zamordowanego prezydenta Gdańska.

Chciałem zaapelować, aby powstrzymać się od wszelkich, zwłaszcza daleko idących komentarzy. Aby powstrzymać się w tym kontekście od polityki

- zaapelował do Polaków prezydent Duda.

Jednocześnie ogłosił, że nie będzie organizowany żaden marsz przeciwko przemocy.

"Ale niestety kolejne wydarzenia i odejście pana prezydenta Adamowicza spowodowały, że te plany muszą ulec zmianie (...). Doszliśmy wspólnie do wniosku, że jakiekolwiek marsze organizowane przez władze nie są tutaj na miejscu. Jeżeli obywatele chcą organizować marsze, oczywiście spontaniczne marsze, proszę bardzo, to jest zawsze wyraz solidarności"

- powiedział prezydent.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Andrzej Duda #Paweł Adamowicz #żałoba narodowa

redakcjaZobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo