Poszukiwania 2,5-letniego chłopca

/ romyvanewik

  

Ponad 100 hiszpańskich ratowników poszukuje w poniedziałek 2,5-letniego chłopca, który w niedzielę wpadł do wąskiej rozpadliny o głębokości 110 m w masywie górskim koło miejscowości Totalan w Andaluzji.

Jak poinformowała przedstawicielka rządu Hiszpanii w prowincji Malaga Maria Gamez, w poniedziałek rano na głębokości 78 metrów wprowadzona do zagłębienia sonda natrafiła na kubek oraz torebkę z błyskotkami. Przedmiotami tymi przed tragicznym zdarzeniem bawił się pochodzący z Malagi chłopiec.

“W dalszym ciągu nie udało się natrafić na ślad Yulena. Akcję ratunkową utrudnia niewielka, zaledwie 25-centymetrowa szerokość jamy”

- powiedziała Gamez.

Tymczasem jak ujawnił Francisco Delgado Bonilla, szef straży pożarnej w prowincji Malaga, nad ranem ekipie ratowniczej udało się sprowadzić w dół zagłębienia sondę-robota, który natrafił na wilgotny grunt. Strażacy twierdzą, że dziecko mogło utknąć na grząskim terenie.

Bonilla wyjaśnił, że wśród kilku scenariuszy działań służących wydobyciu chłopca jest m.in. plan wydrążenia w sąsiedztwie rozpadliny tunelu, którym ratownicy mogliby zejść do dziecka. Dodał, że dziura, do której wpadł Yulen, jest nie tylko wąska, ale jej krawędzie są delikatne i mogą się osunąć.

Lokalne media poinformowały, że głęboka jama jest efektem wykonanych w tej części masywu przed miesiącem odwiertów, służących poszukiwaniu wody. Dziura nie została zabezpieczona. Nie umieszczono też znaków ostrzegających przed zagrożeniem.

2,5-letni Yulen wpadł do zagłębienia w pobliżu gospodarstwa należącego do jednego z członków jego rodziny. Do zdarzenia miało dojść podczas zabawy z innym dzieckiem. Świadkowie twierdzą, że krótko po wypadku słyszeli odgłos płaczu chłopca wydobywający się z rozpadliny.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

"PO przyzwyczaiła nas do hipokryzji i zakłamania". Minister komentuje doniesienia o Brejzie

Zbigniew Ziobro / TVP Info/printscreen

  

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro skomentował dziś w "Gościu Wiadomości" ujawnione przez portal tvp.info zeznania w sprawie tzw. afery fakturowej w inowrocławskim ratuszu. Dowiadujemy się z nich, że Krzysztof Brejza miał wskazywać pracownikom, kogo należy atakować w sieci. - Nie sądzę aby Grzegorz Schetyna, jeśli ustali czy to jest prawda, podejmował takie decyzje, jakie powinien każdy przyzwoity polityk podjąć - powiedział prokurator generalny.

Platforma przyzwyczaiła nas do podwójnych standardów, do hipokryzji, niestety do zakłamania. Platforma nie podnosi standardów w polskim życiu publicznym. Nie potrafi reagować w sposób właściwy na nieprawidłowości, które wszędzie się zdarzają

- mówił minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, nawiązując do ustaleń portalu tvp.info, który dotarł do zeznań w sprawie tzw. afery fakturowej w Inowrocławiu.

Z zeznań dowiadujemy się, że poseł Krzysztof Brejza miał się pojawiać w Urzędzie Miasta w Inowrocławiu na "naradach", podczas których wskazywał, kogo należy atakować w internecie.

[polecam:https://niezalezna.pl/284887-na-naradach-wskazywal-kogo-atakowac-tvp-info-ujawnia-szokujace-zeznania

Nie sądzę aby Grzegorz Schetyna, jeśli ustali czy to jest prawda, podejmował takie decyzje, jakie powinien każdy przyzwoity polityk podjąć. Bo trzeba zawsze działać stanowczo, gdy są nieprawidłowości. Tak jak ja zadziałałem w sytuacji nieprawidłowości, które pokazały się w Ministerstwie Sprawiedliwości, odwołując natychmiast sędziów, jeśli pojawiają się podejrzenia, że mogli zachować się nieetycznie, niegodnie

- mówił szef resortu sprawiedliwości.

Są wszczynane postępowania dyscyplinarne, nawet karne i tak właśnie wzorcowo należy reagować. Zupełnie inne standardy reprezentuje Platforma Obywatelska

- dodał Ziobro.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TVP Info, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl