Poszukiwania 2,5-letniego chłopca

/ romyvanewik

  

Ponad 100 hiszpańskich ratowników poszukuje w poniedziałek 2,5-letniego chłopca, który w niedzielę wpadł do wąskiej rozpadliny o głębokości 110 m w masywie górskim koło miejscowości Totalan w Andaluzji.

Jak poinformowała przedstawicielka rządu Hiszpanii w prowincji Malaga Maria Gamez, w poniedziałek rano na głębokości 78 metrów wprowadzona do zagłębienia sonda natrafiła na kubek oraz torebkę z błyskotkami. Przedmiotami tymi przed tragicznym zdarzeniem bawił się pochodzący z Malagi chłopiec.

“W dalszym ciągu nie udało się natrafić na ślad Yulena. Akcję ratunkową utrudnia niewielka, zaledwie 25-centymetrowa szerokość jamy”

- powiedziała Gamez.

Tymczasem jak ujawnił Francisco Delgado Bonilla, szef straży pożarnej w prowincji Malaga, nad ranem ekipie ratowniczej udało się sprowadzić w dół zagłębienia sondę-robota, który natrafił na wilgotny grunt. Strażacy twierdzą, że dziecko mogło utknąć na grząskim terenie.

Bonilla wyjaśnił, że wśród kilku scenariuszy działań służących wydobyciu chłopca jest m.in. plan wydrążenia w sąsiedztwie rozpadliny tunelu, którym ratownicy mogliby zejść do dziecka. Dodał, że dziura, do której wpadł Yulen, jest nie tylko wąska, ale jej krawędzie są delikatne i mogą się osunąć.

Lokalne media poinformowały, że głęboka jama jest efektem wykonanych w tej części masywu przed miesiącem odwiertów, służących poszukiwaniu wody. Dziura nie została zabezpieczona. Nie umieszczono też znaków ostrzegających przed zagrożeniem.

2,5-letni Yulen wpadł do zagłębienia w pobliżu gospodarstwa należącego do jednego z członków jego rodziny. Do zdarzenia miało dojść podczas zabawy z innym dzieckiem. Świadkowie twierdzą, że krótko po wypadku słyszeli odgłos płaczu chłopca wydobywający się z rozpadliny.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Tajemnica Wielkiego Piątku. Ks. prał. Bogdan Bartołd: To czas, gdy miłość zwycięża

zdjęcie ilustracyjne / Didgeman; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Wielki Piątek to czas wspomnienia męki Pana Jezusa. Szczególny dzień dla katolików. Wielki Piątek w Kościele katolickim jest jedynym dniem w roku, w którym nie odprawia się mszy świętej. To dzień najgłębszej żałoby. Wyraża ją liturgia, przypominająca mękę i śmierci Jezusa Chrystusa. Jej centrum stanowi adoracja krzyża. Jaka jest symbolika Wielkiego Piątku? W rozmowie z naszą reporterką proboszcz bazyliki archikatedralnej w Warszawie ks. prał. Bogdan Bartołd zwraca uwagę na to, o czym w Wielki Piątek trzeba pamiętać.

W świątyniach katolickich przygotowuje się i odwiedza Groby Pańskie. Nie odprawia się w tym dniu mszy świętej, jedynie po południu celebrowane jest nabożeństwo, podczas którego śpiewa się pieśni o krzyżu i tajemnicy Komunii Świętej. Czytane są odpowiednie fragmenty Pisma Świętego. Bywa też, że odtwarzane jest całe kalwaryjskie misterium Męki Pańskiej, po którym wierni czuwają przy symbolicznym Grobie Jezusa aż do Wielkiej Nocy.
[polecam:https://niezalezna.pl/221236-triduum-paschalne-dzis-wielki-piatek-co-trzeba-wiedziec-o-symbolice-liturgii-meki-panskiej]

Czas Wielkiego Piątku to szczególny czas, bo Wielki Piątek to dzień, w którym oddaje życie Chrystus za każdego z nas. To czas, w którym trwamy na modlitwie. Myślę, że mamy też taką możliwość refleksji, pomyślenia o tym, jak wygląda to moje życie, jakie ono jest, jak ono przebiega.
- tłumaczy ks. Prał. Bogdan Bartołd.
[polecam:https://niezalezna.pl/221272-tajemnice-meki-panskiej-smierc-na-krzyzu-co-zabilo-jezusa]

Wielki Piątek i śmierć Chrystusa na krzyżu to jest przecież czas, gdy miłość zwycięża. Jeszcze nie jesteśmy w niedzieli Zmartwychwstania i gdy jesteśmy obok siebie, to popatrzmy na siebie w sposób braterski, życzliwy, w sposób taki, że za każdego z nas oddaje życie Bóg, Syn Boży i że jesteśmy braćmi, siostrami, że jesteśmy sobie bardzo potrzebni, że jesteśmy wspólnotą, która razem ma kroczyć ku niebu i mamy w tej drodze się wzajemnie wspierać, bo On nas tego uczy.
- mówi proboszcz bazyliki archikatedralnej w Warszawie.
 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl