Media o ataku na Adamowicza: wyrachowany akt przestępczy

/ Fotomag/Gazeta Polska

  

Hiszpańskie i portugalskie media szeroko zajmują się w poniedziałek tematem niedzielnego ataku na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Zdarzenie określają mianem “wyrachowanego aktu przestępcy”.

Czołowy hiszpański dziennik "El Pais" wskazuje, że agresor działał z zimną krwią. "27-letni były więzień po przeprowadzonym ataku wziął do ręki mikrofon, wyjaśniając, że chciał zemścić się za to, że był niesprawiedliwie skazany i torturowany" - napisała gazeta.

"El Pais" wskazuje, że kluczowa dla uratowania życia prezydenta Gdańska "była szybka reakcja służb medycznych". Stołeczny dziennik odnotował też apel prezydenta Polski Andrzeja Dudy do rodaków z wezwaniem do modlitw za Pawła Adamowicza.

Z kolei dziennik "El Mundo", odnotowuje, że mieszkańcy Gdańska przekazują wyrazy solidarności "pozostającemu między życiem a śmiercią" Adamowiczowi. "Na znak solidarności z prezydentem miasta już około 200 mieszkańców Gdańska zgłosiło się, aby oddać krew" - napisał w poniedziałek rano dziennik.

Temat ataku na Adamowicza podejmowany jest też przez media w Portugalii. Dziennik "Jornal de Noticias" wskazuje, że działający z wyrachowaniem przestępca wykorzystał moment zakończenia koncertu, aby zaatakować nożem prezydenta Gdańska.

Z kolei telewizja SIC Noticias, która w poniedziałek rano zaprezentowała sceny z ataku na Adamowicza, odnotowała, że skazany w przeszłości mieszkaniec Gdańska działając z premedytacją i skutecznie, z nożem w ręku zbliżył się na scenie do prezydenta miasta. Stacja przypomina, że tuż po popełnieniu przestępstwa agresor wyjaśnił zgromadzonej na koncercie publiczności motywy swojego działania.

W niedzielę wieczorem Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem w Gdańsku przez 27-letniego Stefana W., który podczas finału WOŚP wtargnął na scenę. Prezydent Gdańska trafił do szpitala. Po pięciogodzinnej operacji w poniedziałek w nocy doktor Tomasz Stefaniak, dyrektor ds. lecznictwa Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku poinformował, że pacjent żyje, ale jest w bardzo ciężkim stanie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Tak się zdenerwował, że odreagowywał... na drzwiach

zdjęcie ilustracyjne / lubelska.policja.gov.pl

  

Policjanci zatrzymali 21-latka, który uszkodził elewację budynku świetlicy na terenie gminy Zamość. Straty oszacowano wstępnie na kwotę prawie 2 tys. zł. Sprawca tłumaczył policjantom, że był nietrzeźwy i zdenerwowany i w ten sposób chciał wyładować swoją złość.

Sołtys wsi, w której doszło do incydentu poinformował, że do uszkodzenia doszło w nocy, a sprawca poza elewacją uszkodził także drzwi wejściowe oraz obudowę instalacji odgromowej.
 
Przedstawiciel właściciela uszkodzonego budynku, wartość poniesionych strat wycenił wstępnie na kwotę prawie 2 tys. zł.
 
Policjanci pracujący nad sprawą jeszcze w poniedziałek zatrzymali 21-letniego mieszkańca gm. Zamość, podejrzanego o dokonanie tego przestępstwa. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.
- informuje policja.
 
Jak się dowiedzieliśmy, usłyszał już zarzuty uszkodzenia elementów budynku świetlicy należącej do Gminy Zamość. Tłumaczył, że był nietrzeźwy i zdenerwowany, a swoją złość postanowił wyładował na budynku świetlicy. Kodeks karny za tego typu przestępstwa przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, lubelska.policja.gov.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl