Minister Brudziński podjął decyzję. Będzie kontrola agencji ochrony, która zabezpieczała koncert w Gdańsku

Szef MSWiA Joachim Brudziński podjął decyzję o wszczęciu kontroli w Agencji Ochrony „Tajfun”, która wczoraj zabezpieczała wieczorny koncert WOŚP w Gdańsku - poinformował dziś wydział prasowy resortu. Zaznaczono, że decyzja została podjęta niezależnie od postępowania prokuratorskiego.

Impreza w Gdańsku
Fotomag/Gazeta Polska

"Niezależnie od postępowania prokuratorskiego, szef MSWiA Joachim Brudziński podjął decyzję o wszczęciu kontroli w Agencji Ochrony „Tajfun”, która w niedzielę zabezpieczała wieczorny koncert Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku" - poinformowało w komunikacie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Podczas gdańskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy o godz. 20, gdy odliczano czas do "Światełka do nieba", na scenę wtargnął mężczyzna, który kilkakrotnie ugodził nożem prezydenta Pawła Adamowicza. Jego stan jest ciężki.

Jak podał resort warunki wykonywania koncesjonowanej działalności gospodarczej w zakresie ochrony osób i mienia sprawdzą kontrolerzy z Departamentu Zezwoleń i Koncesji MSWiA.

MSWiA przypomniało, że zasady wykonywania działalności gospodarczej w tym zakresie określa ustawa o ochronie osób i mienia.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#ochrona #Gdańsk #Paweł Adamowicz #prezydent Gdańska

redakcjaZobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo