Skutki niewiary w dogmaty

  

Pamiętają Państwo portugalskiego biskupa, który przekonywał, że Kościół nigdy nie wierzył dosłownie w dziewictwo Matki Bożej? Hierarcha ten, pod naciskiem wiernych, wycofał się z tych jawnych herezji, ale w zamian za to błysnął niewiarą w fakty już nie z przestrzeni wiary, ale rzeczywistości kościelnej.

Otóż bp Manuel Linda oznajmił, że skandale seksualne to problem głównie Anglosasów, a nie całego Kościoła. „To fenomen głównie krajów anglosaskich. W Europie to się zdarza w pewnych miejscach – to zdarzyło się w Niemczech – ale nie w tej samej skali jak w Stanach Zjednoczonych czy Australii” – stwierdził. Złośliwie można zapytać, czy biskup wie, że w Irlandii skala była taka sama jak w USA, czy wie, że Irlandia leży w Europie, i czy wie o skandalach w Belgii i Holandii. Nie wiadomo, czy słyszał o kardynale (byłym już) O’Brienie ze Szkocji, który przez lata wykorzystywał księży i kleryków. Ale po co złośliwość, gdy dostrzega się, jak niewiara w podstawowe dogmaty chrześcijaństwa łączy się z dziwną tolerancją dla zachowań głęboko niezgodnych z podstawowymi zasadami życia chrześcijańskiego. I nie jest to przypadek.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl