"Multikulti to totalna brednia"? Mocne słowa aktora

Jarosław Jakimowicz / fot. YouTube

  

"Multikulti to totalna brednia, która doprowadzi do upadku chrześcijaństwa i białej rasy" - napisał na Facebooku aktor Jarosław Jakimowicz ("Młode wilki", "Poranek kojota"), wdając się w dyskusję m.in. na temat śmierci Bartosza Niedzielskiego, ofiary zamachu w Strasburgu. Jego wypowiedzi wzbudziły czujność Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Słusznie?

Multikulti to totalna brednia, która doprowadzi do upadku chrześcijaństwa i białej rasy 

- napisał w mediach społecznościowych Jarosław Jakimowicz. Jego wpis wzbudził emocje, a sam aktor wdał się pod nim w dyskusję z internautami. Dotyczyła ona m.in. tragicznej  śmierci Bartosza Niedzielskiego w Strasburgu:

Kolejna niewinna ofiara polityki europejskiej. Kiedy słyszę, że zabójca, ten BRUD był znany służbom bezpieczeństwa, zastanawiam się, kiedy wreszcie powiemy dość i na kopach wyrzucimy ich z Europy? 

- spytał aktor. Na sugestię jednego z rozmówców, że może nie każdy imigrant jest zamachowcem, Jakimowicz odparł:

Jeżeli ty nie widzisz różnicy między Polakami i tym po co wyjeżdzają a brudami, to ja Ci tego nie wytłumaczę

- odparował mu Jakimowicz.

Wypowiedź aktora potępił Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych - ten sam, którego współzałożyciel Rafał Gaweł został oskarżony o oszustwa i wyłudzenia na kwotę kilkuset tysięcy złotych. Mężczyzna został skazany na dwa lata więzienia. 

 

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Jarosław Papis ocenia jednoznacznie: „Wykorzystywanie Holokaustu do polityki to zbrodnia”

/ Zrzut ekranu z TV Republika

  

- To bardzo mocne i bardzo prawdziwe słowa. Wykorzystywanie Holokaustu do polityki to zbrodnia. To zbrodnia na pamięci tych, którzy zginęli, tych, którzy zostali zgładzeni. Na ofiarach Holokaustu, zagłady. Tego nie powinno się robić. Absolutnie - mówił w rozmowie z Katarzyną Gójską w programie "W Punkt" w Telewizji Republika Jarosław Papis, prezes Fundacji Hatikva, odnosząc się do słów prezydenta Andrzeja Dudy.

Fałszowanie historii II wojny światowej, zaprzeczanie zbrodniom ludobójstwa i negowanie Holokaustu oraz instrumentalne wykorzystywanie Auschwitz dla jakichkolwiek celów to bezczeszczenie pamięci ofiar

- powiedział podczas uroczystości 75. rocznicy wyzwolenia byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau prezydent Andrzej Duda.

[polecam:https://niezalezna.pl/307964-andrzej-duda-o-falszerzach-historii-nie-wolno-nam-nigdy-zapomniec-o-zbrodni-holokaustu]

To bardzo mocne i bardzo prawdziwe słowa. Wykorzystywanie Holokaustu do polityki to zbrodnia. To zbrodnia na pamięci tych, którzy zginęli, tych, którzy zostali zgładzeni. Na ofiarach Holokaustu, zgłady. Tego nie powinno się robić. Absolutnie

- ocenił Jarosław Papis.

Nikt z nas nie wie, jakby zachował się w takiej sytuacji

- mówił Papis pytany o Polaków, którzy w czasie II wojny światowej - ryzykując życie swoje i swoich najbliższych - ratowali Żydów. 

Dodał, że historia o polskich sprawiedliwych jest opowieścią bardzo trudną.

Inaczej się ją mówi z Izraelu, inaczej w Polsce, inaczej w USA, inaczej w Europie Zachodniej

- mówił.

Każdy ma swoje doświadczenia. Żydzi przeżywają czas zagłady trochę inaczej niż inni ludzie. Mają - być może - trochę więcej pretensji do tego, że w oczekiwaniu nas - Żydów - niektórzy ludzie byli obojętni. Prawdą jest, i tę prawdę trzeba wszędzie podkreślać, że to Polacy byli zagrożeni karą śmierci za podanie kromki chleba. To Polacy stanowią największą grupę tych, którzy pod tak ciężką karą, uratowali najwięcej istnień ludzkich. To nie jest grupa tylko 7 tys. tych, którzy mają swoje drzewka w Yad Vashem. To są tysiące Polaków, którzy byli w to zaangażowani

- wyjaśnił.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: telewizjarepublika.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts