Prosiliśmy o łaski na ważny rok 2019

  

Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę A.D. 2019 za nami. Mszy św., która jest centralnym punktem naszej uroczystości, przewodniczył ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Przybył jak zwykle ze swoimi niepełnosprawnymi podopiecznymi. Był też z nami ks. Tomasz Pełszyk, kierownik Międzynarodowej Pielgrzymki Pieszej Suwałki–Ostra Brama, jak co roku z zaproszeniem do przeżycia tych szczególnych rekolekcji w drodze.

Łącznie na Jasną Górę przybyło ok. 5 tys. kibiców, za co pięknie dziękuję. Inicjatywa zadomowiła się na dobre w kibicowskim kalendarzu. Hasło naszego pielgrzymowania „Zło dobrem zwyciężaj” stało się programem aktywności środowiska kibicowskiego na cały rok. To będzie ważny rok nie tylko ze względu na rocznice wydarzeń historycznych. Będziemy mieli okazję odstawić od stanowisk prowokatorów i ludzi, którzy szkodzą naszej ojczyźnie.

Prowokacji na pielgrzymce szczęśliwie udało się uniknąć. Pojawiły się osoby, które próbowały ją zakłócić. W czasie święcenia barw miały zamiar święcić konstytucję, ale po apelu, żeby na takich ludzi nie reagować, odeszły niepysznie w swoją stronę. Inna sprawa, że konstytucja wymaga uświęcenia i mam nadzieję, iż tę obowiązującą uda się wreszcie zmienić.

Podobnie działo się na wałach, tam znalazła się grupa realizująca inny program niż ten przewidziany dla uczestników naszej pielgrzymki. Dojrzałość znakomitej większości spowodowała, że wspomniane prowokacje zakończyły się fiaskiem.

Nasza obecność w duchowej stolicy Polski zawsze jest okazją do zaplanowania kolejnych inicjatyw. Myślę, że wiele dobrego przyniosły konferencje wygłoszone przez naszych prelegentów: dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku dr. Karola Nawrockiego oraz Jacka Pawłowicza, kierującego warszawskim Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL.

Wiążę duże nadzieje z prezentacją potrzeb rodaków z Wileńszczyzny, której dokonał Tadeusz Romanowski ze Wspólnoty Miłosierdzia Bożego z Solecznik, oraz z akcja „Czyścimy czyściec z Maryją i o. Pio”, którą przedstawił Andrzej, jeden z kibiców gdańskiej Lechii. W planach mamy także spotkanie w ciągu roku uczestników Żywego Różańca Kibiców i zorganizowanie w muzeum na Rakowieckiej w Warszawie spotkania z Zofią Pilecką, która na Jasną Górę nie mogła przybyć z powodów zdrowotnych. To wszystko przed nami. Prosimy Boga o błogosławieństwo na rok pod hasłem „Zło dobrem zwyciężaj”.

XI Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców przeszła do historii. Za piękny czas spędzony w Częstochowie jeszcze raz wszystkim serdecznie dziękuję.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts