Prezydent podziękował siatkarzom. Za emocje, radość i zwycięstwa!

Andrzej Duda / Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Prezydent Andrzej Duda na gali 90-lecia siatkówki w Polsce podkreślił liczne sukcesy międzynarodowe biało-czerwonych. Siatkówka to dyscyplina, w której mamy się czym pochwalić - przede wszystkim najlepszą na świecie drużyną wśród mężczyzn!

"Za te wszystkie emocje, radość i zwycięstwa, za to, że dzięki wam mogliśmy wysłuchać Mazurka Dąbrowskiego, chciałbym wam w imieniu Rzeczpospolitej Polski podziękować. Przeszliście do historii Polski. Przeszliście do historii polskiego sportu"

- zwrócił się prezydent do środowiska siatkarskiego.

Andrzej Duda wymienił chronologicznie wszystkie najważniejsze sukcesy w tej dyscyplinie sportu - od medali kobiecej reprezentacji w mistrzostwach Europy i świata krótko po drugiej wojnie światowej do złotego medalu mistrzostw globu męskiej drużyny z 2018 roku.

Jak zaznaczył, dwukrotne z rzędu mistrzostwo świata wskazuje na to, że mamy zdecydowanie najlepszą drużynę globu. Trudno się z tym nie zgodzić - oby taki stan trwał jak najdłużej!

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Tuska w Polsce przyjmą z otwartymi rękami? Nic bardziej mylnego. „Nie będziemy wyczekiwać z utęsknieniem na nikogo”

Donald Tusk / Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Donald Tusk zdradził swoje plany polityczne. Wczoraj w TVN mówił o Ruchu 4 czerwca i o nowej partii. Jak dziś Władysław Kosiniak-Kamysz mówił o powrocie byłego premiera do Polski? - Nie wierzę w rycerza na białym koniu i nie będziemy tutaj wyczekiwać z utęsknieniem na nikogo, bo trzeba zakasać rękawy, wziąć się do roboty i samemu wygrywać wybory - podkreślił dziś lider Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Na początku lutego "Rzeczpospolita" pisała, że obchody rocznicy 4 czerwca mają być dla opozycji punktem startowym do bitwy o Sejm, a w sprawę zaangażowany jest bezpośrednio szef Rady Europejskiej Donald Tusk. Według dziennika 4 czerwca może powstać też nowy projekt polityczny. "Robocza nazwa to Ruch 4 Czerwca" – twierdził rozmówca "Rz" z Trójmiasta.

"W planie – jak wynika z naszych rozmów – jest zaangażowanie samorządowców z całej Polski i wszystkich środowisk, które są obecnie poza partiami opozycyjnymi, a które mogą pomóc w tym, by pokonać PiS"

- pisała "Rz".

W środę w TVN24 Tusk oświadczył, że "na pewno nie potrzeba dzisiaj w Polsce kolejnej, nowej partii politycznej".

[polecam:https://niezalezna.pl/259746-tusk-zdradza-swoje-plany-polityczne-w-tvn-mowil-o-ruchu-4-czerwca-i-o-nowej-partii]

"Wiem, że jest wiele spekulacji dotyczących przyszłych koalicji partyjnych, czasami pojawia się pytanie, co ja mam w tej sytuacji do powiedzenia i do zrobienia. Na pewno nie potrzeba dzisiaj w Polsce kolejnej, nowej partii politycznej"

- oświadczył b. premier. Skierował też uwagę pod adresem liderów partii opozycyjnych i demokratycznych, które chcą zmian w Polsce, by nie kłócili się ze sobą.

Kosiniak-Kamysz pytany dziś w RMF FM czy odetchnął z ulgą, że b. premier nie zakłada nowej partii, zwrócił uwagę, że Tusk w swoim życiu założył już kilka ugrupowań. "I może wystarczy" - podkreślił.

"Był Kongres Liberalno-Demokratyczny, później współtworzył Unię Wolności, PO. Dzisiaj ma inne zadania. Co zrobi naprawdę Donald Tusk dowiemy się pewnie dopiero po eurowyborach"

- zaznaczył lider ludowców.

Kosiniak-Kamysz dopytywany czy czeka na powrót Tuska odparł: "nie wierzę w rycerza na białym koniu i nie będziemy tutaj wyczekiwać z utęsknieniem na nikogo, bo trzeba zakasać rękawy, wziąć się do roboty i samemu wygrywać wybory".

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl