Jest szansa na "Europę Ojczyzn" w PE? Jarosław Kaczyński otwarcie: "daj Panie Boże!"

/ Tomasz Hamrat/ Gazeta Polska

  

Jest nadzieja na wzmocnienie się tendencji, która została kiedyś nazwana "Europą Ojczyzn". Jak będzie, oczywiście zobaczymy, ale można powiedzieć, że Ci, którzy przewidują taki bieg wydarzeń, z całą pewnością mają podstawy do tego rodzaju przewidywań - mówi dla portalu Niezależna.pl prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński zastanawiając się nad kształtem Parlamentu Europejskiego po zbliżających się wyborach.

W rozmowie z naszym portalem prezes PiS Jarosław Kaczyński zaznaczył, że choć nadzieja na "Europę Ojczyzn" jest, nadal trzeba pamiętać, że "partie, które zajmują takie stanowisko, w wielu sprawach różnią się między sobą".

Wizja, że oni wszyscy się zjednoczą i to będzie takie łatwe, jest troszkę oderwana od rzeczywistości, żeby nie powiedzieć naiwna

- mówi, dodając zarazem, że "ten parlament pewnie będzie inny".

I daj Panie Boże, żeby był inny, bo ten, który jest, z całą pewnością nie wnosi niczego dobrego do życia Unii Europejskiej. Co nie oznacza, że nie ma tam dużo dobrych i uczciwych parlamentarzystów z różnych krajów, również z Polski

- zaznaczył lider partii rządzącej.

Prezes PiS podkreślił jednocześnie, że Parlament Europejski jako całość "jest zdominowany przez siły destrukcji, które w gruncie rzeczy działają na niekorzyść Europy".

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Czesi chcą międzynarodowych patroli

Zdjęcie ilustracyjne / flickr.com/włodi/CC BY-SA 2.0

  

Minister spraw wewnętrznych Czech Jan Hamaczek zapowiedział dzisiaj podjęcie starań o to, by w miastach, gdzie pracuje dużo zagranicznych robotników, czeską policję wspierali policjanci z Polski, Słowacji, Rumunii i Bułgarii.

Wskazał na dobre doświadczenia takich wspólnych patroli z policjantami z Polski i Słowacji w mieście Mlada Boleslav jesienią zeszłego roku. Tamtejsza fabryka samochodów Skoda oraz jej podwykonawcy zatrudniają wielu cudzoziemców. Hamaczek podkreślił, że projekt się sprawdził. Teraz czeska policja postanowiła zwrócić się do partnerów z zagranicy i pozyskać na dłuższe pobyty policjantów z innych krajów.

Szef resortu spraw wewnętrznych chce, aby wspólne patrole były częścią polityki kierownictwa całej policji, a nie tylko regionalnych komend.

„Jeżeli udałoby się nam sprowadzić tych policjantów, to byliby kierowani do straży granicznej, a jeżeli będzie taka potrzeba, to i do innych formacji w miejscowościach, gdzie znajdują się strefy przemysłowe i gdzie jest wielu zagranicznych robotników”

– oświadczył szef MSW i zapowiedział rozmowy ze związkiem miast i gmin Republiki Czeskiej.

„Pobyty zagranicznych policjantów trwałyby kilka miesięcy. Jesteśmy przygotowani do pokrycia związanych z tym wydatków”

– powiedział.

Jego zdaniem do realizacji tych planów nie są potrzebne żadne dodatkowe regulacje prawne. Dodał, że chodzi raczej o kilkudziesięciu funkcjonariuszy, a nie o setki.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl