W niedzielę w Krakowie konwencja programowa Porozumienia

Zdjęcie ilustracyjne, Porozumienie / youtube.com/print screen

  

Plan polityki europejskiej, propozycje dla dużych i średnich miast oraz program Energia plus to niektóre z propozycji, jakie mają być przedstawione w niedzielę w Krakowie podczas konwencji programowej Porozumienia Jarosława Gowina. Gościem honorowym konwencji ma być szef Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

"Przedstawimy po pierwsze plan polityki europejskiej, głównym autorem tego planu jest wicemarszałek Senatu Adam Bielan"

- mówił wicepremier, lider Porozumienia Jarosław Gowin podczas niedawnej konferencji prasowej. Dodał, że przedstawiony zostanie również "plan adresowany do dużych i średnich miast", którego autorem jest najmłodszy prezydent polskiego miasta, prezydent Chełma Jakub Banaszek. Chodzi tu m.in. o koncepcję deglomeracji, czyli przenoszenie m.in. z Warszawy część instytucji i urzędów do innych ośrodków miejskich.

Ponadto - zapowiedział Gowin - zaprezentowane zostaną także szczegóły programu "Energia plus", zaanonsowanego przez niego na grudniowej konwencji programowej Zjednoczonej Prawicy. Mówił on wówczas, że w ramach tego programu proponowana jest m.in. budowa, we współpracy z uczelniami, odnawialnych źródeł energii, przede wszystkim dla 5 mln gospodarstw domowych.

Jak wynika z informacji przekazanej przez Porozumienie, niedzielna konwencja rozpocznie się o godz. 12. Wystąpienia otwierające wygłoszą prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz lider Porozumienia Jarosław Gowin. Natomiast o godz. 13 rozpocznie się część programowa konwencji. Organizatorzy zaplanowali też konferencję prasową, ma się odbyć ok. godz. 14.

Szczegóły programu Energia plus - jak zapowiadał na początku tygodnia Gowin - przedstawić ma w niedzielę wiceprezes Porozumienia, minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.

Szefowa MPiT oceniła, że program ten wpisuje się w przygotowany przez ME, obecnie konsultowany, projekt polityki energetycznej państwa. "Projekt polityki energetycznej państwa zakłada również istnienie źródeł energii odnawialnej. A przypomnę, że to jest bardzo ważny element, jeżeli chodzi o rok 2020, do kiedy to Polska zadeklarowała się wprowadzić określony miks energetyczny" - podkreśliła.

W ocenie Emilewicz rok 2019 będzie "rokiem prosumentów", w którym uda się w Polsce uwolnić możliwości masowej, powszechnej i co istotne zielonej produkcji energii. Pomysł ten - według Emilewicz - zakłada także możliwość tworzenia klastrów energetycznych, opartych na energetyce odnawialnej w samorządach czy wspólnotach mieszkaniowych.

Pytana o koszty programu, zaznaczyła, że ceny instalacji fotowoltaicznych w ciągu ostatnich trzech-czterech lat spadły o 40-50 proc. "Przedsiębiorcy mówią nam, że nie potrzebują dotacji, oni dzisiaj potrzebują instrumentu zwrotnego, długoterminowego, czy to produktu bankowego kredytowego, ale także leasingu, który pozwoli im stosunkowo tanio taką instalację u siebie zainstalować i ją eksploatować" - podkreśliła.

Zapowiadając w grudniu propozycje programowe Porozumienia, Gowin mówił m.in., że teraz jest czas, żeby zwrócić się ku klasie średniej. Zadeklarował też, że ze swoim programem Zjednoczona Prawica dotrze do każdej polskiej wsi, miasteczka i miasta.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Izba Gmin zdecydowała o przyszłości rządu Theresy May! Różnica głosów - naprawdę niewielka!

Theresa May / fot. Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Brytyjska Izba Gmin zdecydowała o odrzuceniu złożonego przez opozycyjną Partię Pracy wniosku o wotum nieufności dla rządu Theresy May. Za utrzymaniem obecnego rządu zagłosowało 325 deputowanych, przeciw było 306.

- Ta Izba wyraziła swoje zaufanie dla tego rządu. Jestem gotowa, aby pracować z każdym członkiem tej Izby, aby zadbać o to, że zachowa ona także zaufanie Brytyjczyków

 - powiedziała szefowa rządu, odnosząc się do podjętej w referendum z 2016 roku decyzji o opuszczeniu Wspólnoty.

May podkreśliła, że pierwsze spotkania zaplanowane są jeszcze na dzisiejszy wieczór, i zapowiedziała, że szerszy plan dalszego działania przedstawi parlamentowi w poniedziałek. [polecam:https://niezalezna.pl/254782-zapytali-camerona-o-referendum-ws-brexitu-przyznal-ze-jednej-rzeczy-bardzo-zaluje]

Izba Gmin zagłosowała dzisiaj przeciwko proponowanemu przez rząd projektowi umowy o zasadach wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Przeciwko propozycji głosowało aż 432 posłów przy zaledwie 202 głosach poparcia (przewaga 230 głosów). Tak wysokiej parlamentarnej porażki urzędującego brytyjskiego premiera nie było od ponad 100 lat.

Zaraz potem lider opozycyjnej Partii Pracy Jeremy Corbyn poinformował o złożeniu wniosku o wyrażenie rządowi wotum nieufności.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: theguardian.com, niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl