Klauzula sumienia? A po co! Nowoczesna wie, co zrobić, żeby kobiety mogły usuwać "zarodki"

/ 3907349

  

Jest w Polsce taki gabinet, gdzie klauzula sumienia nie obowiązuje. Kobieta może przyjść, zażyczyć sobie tabletkę "dzień po" i ma pewność, że lekarz wypisze jej stosowną receptę. Poznański miejski gabinet ginekologiczny jest pierwszą w Polsce tego typu placówką ale - być może - nie ostatnią. Oto bydgoski oddział Nowoczesnej postawił sobie za cel otworzyć podobny u siebie. 

Całodobowy gabinet ginekologiczny, finansowany z miejskiej kasy, gdzie kobiety mogą dostać tabletki wczesnoporonne a lekarzy nie obowiązuje klauzula sumienia, to pomysł prezydenta miasta, który pęka z dumy, jaki to Poznań "nowoczesny".

Poznaniankom, które z niego skorzystają, nikt nie będzie prawił kazań, tylko udzieli koniecznej pomocy

– mówił mediom Jacek Jaśkowiak, wykazując, iż ma to ułatwić dostęp do tabletek „dzień po”.

"Antykoncepcja awaryjna od ubiegłego roku dostępna jest wyłącznie na receptę", "wielu ginekologów odmawia ich wypisywania, zasłaniając się klauzulą sumienia" - więc zadziałał.

I gabinet ruszył z początkiem października.

Tymczasem, być może, podobnych gabinetów będzie więcej. Bydgoski oddział Nowoczesnej postawił sobie za cel, by i w ich mieście można było ominąć wszelkie "klauzule sumienia".

Ideę gwarantowanego, a w dodatku całodobowego dostępu do tabletek wczesnoporonnych, starają się przepchnąć póki co na Facebooku.

Zobaczcie i głosujcie:

 

 


 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

W Izbie Gmin znowu o Brexicie

zdjęcie ilustracyjne / / stux

  

Spiker Izby Gmin John Bercow powiedział, że zgodnie z parlamentarnymi procedurami rząd Theresy May "nie może ponownie przedstawić (...) tej samej propozycji" ws. umowy wyjścia z UE, która została odrzucona w ubiegłotygodniowym głosowaniu.

Decyzja Bercowa, w oparciu o historyczną konwencję w tej sprawie, sprawia, że administracja May nie miałaby możliwości poddania wynegocjowanego porozumienia z Unią Europejską pod ponowne głosowanie w Izbie Gmin bez wcześniejszego uzyskania istotnych zmian w jej tekście.

Jego stanowisko - które, jak zaznaczył, nie jest jeszcze ostateczne - stanowi poważne wyzwanie dla rządu, który liczył na ponowne poddanie projektu umowy pod trzecie głosowanie, po tym gdy dwukrotnie zostało odrzucone znaczną większością w połowie stycznia (230 głosów) i w ubiegły wtorek (149 głosów).

W razie braku jakichkolwiek innych ustaleń - przyjęcia porozumienia z UE lub przedłużenia procesu wyjścia z UE - niezależnie od przyjętej w ubiegłym tygodniu opinii politycznej Izby Gmin przeciwko bezumownemu wyjściu z UE Wielka Brytania automatycznie opuści Wspólnotę bez umowy o północy z 29 na 30 marca.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl