Co za buta komunisty! Propagandysta… wyśmiewa Polskę w internecie

zdjęcie ilustracyjne / Pablo Markin CC BY 2.0

Olga Alehno

Szefowa działu „świat” w „Gazecie Polskiej Codziennie”. W tygodniku „Gazeta Polska” kieruje działem „Światowa prasa o Polsce”.

Kontakt z autorem

  

Aresztowanie przez polskie ABW Chińczyka, podejrzanego o szpiegostwo pracownika polskiej filii firmy Huawei, najwyraźniej zabolało komunistyczne władze w Pekinie. Na tyle, że głos w sprawie zabrał szef angielskojęzycznej wersji głównego organu prasowego Komunistycznej Partii Chin (KPCh) „Global Times” Hu Xijin. Arogancki ton, w którym propagandysta wypowiedział się o Polsce, wiele mówi o pogardzie z którą chińscy komuniści traktują Warszawę…

Jak pisał dziś portal niezalezna.pl, spore zamieszanie wywołała informacja o zatrzymaniu przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego obywatela Polski oraz obywatela Chińskiej Republiki Ludowej pod zarzutem szpiegostwa. Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że jeden z zatrzymanych to były pracownik ABW, natomiast drugi to pracownik wysokiego szczebla polskiego oddziału Huawei.

Chiński gigant od kilku miesięcy jest przedmiotem szczególnego zainteresowania zachodnich służb. W grudniu ub.r. na wniosek USA Kanada aresztowała wiceszefową Huawei Meng Wanzhouz z powodu złamania sankcji wobec Iranu. Meng to córka założyciele Huawei, byłego oficera Chińskiej Armii Ludowo Wyzwoleńczej Ren Zhengfeia.

Jak pisała 30 października 2014 r. w „Gazecie Polskiej Codziennie” Hanna Shen, „zdaniem ekspertów Komunistyczna Partia Chin wpompowała miliardy dolarów w Huawei, a chińska agencja szpiegowska ma swoją siedzibę w głównym biurze firmy”.

Mimo iż skandal wokół zachowania komunistycznego wywiadu zahacza coraz to nowe państwa świata, to właśnie pod adresem Polski padły dziś publicznie słowa pogardy z ust Chińczyków. Chodzi o wpis szefa anglojęzycznej wersji głównego organu prasowego Komunistycznej Partii Chin (KPCh) „Global Times” Hu Xijin’a na jednym z portali społecznościowych.

Komentując wiadomość o zatrzymaniu przez ABW Chińczyka Hu napisał:

„Czy w Polsce jest coś godnego, co Huawei mógłby ukraść? Polskie służby bezpieczeństwa sobie pochlebiają. Czy to już wstyd, jeżeli któreś z państw nie aresztuje chińskiego szpiega?”

- napisał z arogancją o Polsce pracownik komunistycznych mediów propagandowych.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalena.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

Z kim negocjuje Kukiz'15?

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Lider Kukiz’15 Paweł Kukiz rozmawia ws. wspólnego startu w jesiennych wyborach do parlamentu z Bezpartyjnymi Samorządowcami. W rozmowie z PAP Kukiz podkreślił, że z Bezpartyjnymi Samorządowcami łączy go podejście do spraw ustrojowych.

Kukiz spotkał się dzisiaj w Warszawie z prezydentem Lubina, liderem Bezpartyjnych Samorządowców Robertem Raczyńskim. Tematem rozmów był ewentualny wspólny start w najbliższych wyborach do parlamentu.

"Rozmowa przebiegła w dobrej atmosferze. Mamy bardzo zbliżone poglądy w sprawach ustrojowych, potrzeby wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych do Sejmu, czy konieczności obniżenia i uproszczenia podatków, przede wszystkim dla przedsiębiorców. Pan prezydent Raczyński reprezentuje wartościowe środowisko doświadczonych samorządowców"

- powiedział Kukiz.

Kukiz był w latach 2014-2015 radnym sejmiku dolnośląskiego, a mandat uzyskał wówczas z list Bezpartyjnych Samorządowców.

Bezpartyjni Samorządowcy w ostatnich wyborach samorządowych zdobyli w skali kraju 5,28 proc. głosów zdobywając w pięciu województwach łącznie 15 radnych sejmikowych. Część osób z BS w ostatnich wyborach do Parlamentu Europejskiego stworzyły listy ze środowiskiem Roberta Gwiazdowskiego.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl