Co za buta komunisty! Propagandysta… wyśmiewa Polskę w internecie

zdjęcie ilustracyjne / Pablo Markin CC BY 2.0

Olga Alehno

Szefowa działu „świat” w „Gazecie Polskiej Codziennie”. W tygodniku „Gazeta Polska” kieruje działem „Światowa prasa o Polsce”.

Kontakt z autorem

  

Aresztowanie przez polskie ABW Chińczyka, podejrzanego o szpiegostwo pracownika polskiej filii firmy Huawei, najwyraźniej zabolało komunistyczne władze w Pekinie. Na tyle, że głos w sprawie zabrał szef angielskojęzycznej wersji głównego organu prasowego Komunistycznej Partii Chin (KPCh) „Global Times” Hu Xijin. Arogancki ton, w którym propagandysta wypowiedział się o Polsce, wiele mówi o pogardzie z którą chińscy komuniści traktują Warszawę…

Jak pisał dziś portal niezalezna.pl, spore zamieszanie wywołała informacja o zatrzymaniu przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego obywatela Polski oraz obywatela Chińskiej Republiki Ludowej pod zarzutem szpiegostwa. Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że jeden z zatrzymanych to były pracownik ABW, natomiast drugi to pracownik wysokiego szczebla polskiego oddziału Huawei.

Chiński gigant od kilku miesięcy jest przedmiotem szczególnego zainteresowania zachodnich służb. W grudniu ub.r. na wniosek USA Kanada aresztowała wiceszefową Huawei Meng Wanzhouz z powodu złamania sankcji wobec Iranu. Meng to córka założyciele Huawei, byłego oficera Chińskiej Armii Ludowo Wyzwoleńczej Ren Zhengfeia.

Jak pisała 30 października 2014 r. w „Gazecie Polskiej Codziennie” Hanna Shen, „zdaniem ekspertów Komunistyczna Partia Chin wpompowała miliardy dolarów w Huawei, a chińska agencja szpiegowska ma swoją siedzibę w głównym biurze firmy”.

Mimo iż skandal wokół zachowania komunistycznego wywiadu zahacza coraz to nowe państwa świata, to właśnie pod adresem Polski padły dziś publicznie słowa pogardy z ust Chińczyków. Chodzi o wpis szefa anglojęzycznej wersji głównego organu prasowego Komunistycznej Partii Chin (KPCh) „Global Times” Hu Xijin’a na jednym z portali społecznościowych.

Komentując wiadomość o zatrzymaniu przez ABW Chińczyka Hu napisał:

„Czy w Polsce jest coś godnego, co Huawei mógłby ukraść? Polskie służby bezpieczeństwa sobie pochlebiają. Czy to już wstyd, jeżeli któreś z państw nie aresztuje chińskiego szpiega?”

- napisał z arogancją o Polsce pracownik komunistycznych mediów propagandowych.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalena.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

Coraz więcej zatrzymanych za mowę nienawiści. Wśród nich popularny patostreamer i jego matka

zdjęcie ilustracyjne / Fotomag/Gazeta Polska

  

Toruńska policja zatrzymała wczoraj 26-latka i jego 46-letnią matkę, którzy po ataku nożownika na śp. Pawła Adamowicza chwalili ten czyn podczas transmisji internetowej. Jak podaje portal ototorun.pl, chodzi o patostreamera znanego jako DanielMagical i jego matkę.

Dzisiaj oboje zatrzymani usłyszeli zarzut, że w dniu 13.01.2019 w trakcie nagrania w sieci internetowej publicznie pochwalały popełnienie przestępstwa wyrażając dla niego aprobatę 

- powiedziała Wioletta Dąbrowska, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Według nieoficjalnych informacji, zatrzymani mieli pochwalać atak na prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza.

Akcję przeprowadzili policjanci kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu i policjanci z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczości i Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Zabezpieczono sprzęt komputerowy, który znajdował się w mieszkaniu zatrzymanych.

Zatrzymanym grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku.

Nie jest to pierwsze zatrzymanie w związku z tzw. mową nienawiści w sieci. Policja zatrzymała też osoby, które poprzez wpisy na portalach społecznościowych nawoływali  m.in. do zabicia prezydentów Szczecina, Wrocławia i Poznania.[polecam:https://niezalezna.pl/254703-nawolywal-do-zabicia-prezydenta-szczecina]

Zatrzymano też 72-letniego mężczyznę, który zadzwonił do Warszawskiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego i powiedział: „zginął Adamowicz, a jutro może zginąć Andrzej Duda". [polecam:https://niezalezna.pl/254407-zginal-adamowicz-jutro-moze-zginac-andrzej-duda-realna-grozba-czy-skrajna-glupota]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: ototorun.pl, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl