Co za buta komunisty! Propagandysta… wyśmiewa Polskę w internecie

zdjęcie ilustracyjne / Pablo Markin CC BY 2.0

Olga Alehno

Szefowa działu „świat” w „Gazecie Polskiej Codziennie”. W tygodniku „Gazeta Polska” kieruje działem „Światowa prasa o Polsce”.

Kontakt z autorem

  

Aresztowanie przez polskie ABW Chińczyka, podejrzanego o szpiegostwo pracownika polskiej filii firmy Huawei, najwyraźniej zabolało komunistyczne władze w Pekinie. Na tyle, że głos w sprawie zabrał szef angielskojęzycznej wersji głównego organu prasowego Komunistycznej Partii Chin (KPCh) „Global Times” Hu Xijin. Arogancki ton, w którym propagandysta wypowiedział się o Polsce, wiele mówi o pogardzie z którą chińscy komuniści traktują Warszawę…

Jak pisał dziś portal niezalezna.pl, spore zamieszanie wywołała informacja o zatrzymaniu przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego obywatela Polski oraz obywatela Chińskiej Republiki Ludowej pod zarzutem szpiegostwa. Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że jeden z zatrzymanych to były pracownik ABW, natomiast drugi to pracownik wysokiego szczebla polskiego oddziału Huawei.

Chiński gigant od kilku miesięcy jest przedmiotem szczególnego zainteresowania zachodnich służb. W grudniu ub.r. na wniosek USA Kanada aresztowała wiceszefową Huawei Meng Wanzhouz z powodu złamania sankcji wobec Iranu. Meng to córka założyciele Huawei, byłego oficera Chińskiej Armii Ludowo Wyzwoleńczej Ren Zhengfeia.

Jak pisała 30 października 2014 r. w „Gazecie Polskiej Codziennie” Hanna Shen, „zdaniem ekspertów Komunistyczna Partia Chin wpompowała miliardy dolarów w Huawei, a chińska agencja szpiegowska ma swoją siedzibę w głównym biurze firmy”.

Mimo iż skandal wokół zachowania komunistycznego wywiadu zahacza coraz to nowe państwa świata, to właśnie pod adresem Polski padły dziś publicznie słowa pogardy z ust Chińczyków. Chodzi o wpis szefa anglojęzycznej wersji głównego organu prasowego Komunistycznej Partii Chin (KPCh) „Global Times” Hu Xijin’a na jednym z portali społecznościowych.

Komentując wiadomość o zatrzymaniu przez ABW Chińczyka Hu napisał:

„Czy w Polsce jest coś godnego, co Huawei mógłby ukraść? Polskie służby bezpieczeństwa sobie pochlebiają. Czy to już wstyd, jeżeli któreś z państw nie aresztuje chińskiego szpiega?”

- napisał z arogancją o Polsce pracownik komunistycznych mediów propagandowych.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalena.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

Piotrowski, Piłka i Hambura startują do PE

  

Mirosław Piotrowski, Bogusław Rogalski, Marian Piłka i Stefan Hambura są wśród kandydatów KW Ruch Prawdziwa Europa - Europa Christi w wyborach do PE. Komitet stworzyły partie: Ruch Prawdziwa Europa, Prawica Rzeczypospolitej i Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin.

Komitet Wyborczy Ruch Prawdziwa Europa - Europa Christi został zrejestrowany w czwartek. O oficjalnym rozpoczęciu kampanii przedstawiciele komitetu poinformowali w poniedziałek na konferencji prasowej w Sejmie.

- Chcemy, żeby katolicy i chrześcijanie od tej pory nie byli traktowani w Unii Europejskiej jak obywatele drugiej, bądź trzeciej kategorii. Chcemy działać na rzecz społeczeństwa polskiego - wzmacniać nasz głos i nie pozwolić na to, aby Unia Europejska nas ogrywała, aby podnosiła nam ceny prądu, bądź wpływała na nasze życie w sposób niekorzystny - oświadczył lider Ruchu Prawdziwa Europa, europoseł Mirosław Piotrowski.

Z kolei prezes ZChR Bogusław Rogalski zwrócił uwagę, że „wartości chrześcijańskie są bardzo często ośmieszane, spychane na margines, ale też zwalczane”. Zapewnił, że sojusz trzech chrześcijańskich partii oprze swoje działania na czterech filarach: „bezkompromisowej obronie” życia od poczęcia do naturalnej śmierci, zdecydowanej obronie rodziny i małżeństwa „rozumianego jako związek kobiety i mężczyzny”, „bezkompromisowemu przeciwstawieniu się” ideologii gender oraz przeciwstawianiu się „nowej islamizacji Europy”.

Na listach wyborczych Komitetu będą m.in. Piotrowski na Lubelszczyźnie, Rogalski w Małopolsce i Świętokrzyskiem oraz wiceprezes Prawicy RP Marian Piłka na Mazowszu. Wystartują też poseł Jan Klawiter i wiceprezes Prawicy RP Bogusław Kiernicki. O głosy na Śląsku będzie zabiegał mec. Stefan Hambura.

Hambura zadeklarował, że jeżeli zostanie wybrany do PE, to nadal będzie zajmował się „sprawami polskich dzieci, które są odbierane polskim rodzicom” przez Jugendamty. Zaznaczył, że problem ten dotyczy nie tylko Niemiec, ale i innych państw, w tym Norwegii.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl