Wieje grozą w Kazachstanie

  

W Nowy Rok w Karagandzie w Kazachstanie doszło do bójki dwóch grup młodych mężczyzn, w wyniku której zasztyletowany został jeden Kazach. Wśród domniemanych zabójców byli Ormianie z miejscowej ormiańskiej diaspory. Część Kazachów ogarnęła antyormiańska histeria podsycana przez fake newsy w internecie. Doszło do antyormiańskich demonstracji.

Rosji byłoby na rękę zaszkodzenie i Armenii, w której władze przejął prozachodni premier, i Kazachstanowi, który ostatnio ochłodził relacje z Rosją. Z drugiej strony nie wszędzie docierają macki służb Moskwy. Faktem jednak jest, że Kazachstan ma problem z narastaniem nastrojów radykalnych islamistycznych wśród młodzieży. Tak czy inaczej, wciąż jest nadzieja, że do pogromów nie dojdzie i nastroje uda się uspokoić, zwłaszcza że władze Kazachstanu i Armenii mówią jednym głosem.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts