Brytyjskie F-35B osiągnęły gotowość operacyjną

/ flickr.com

  

Szef resortu obrony Wielkiej Brytanii Gavin Williamson poinformował 10 stycznia o osiągnięciu wstępnej gotowości operacyjnej przez wielozadaniowe samoloty myśliwskie Lockheed Martin F-35B Lightning II.

Uroczystość ogłoszenia wstępnej gotowości bojowej myśliwców F-35B odbyła się w bazie Królewskich Sił Lotniczych (Royal Air Force -RAF) Marham na wschodzie Anglii. Wielka Brytania dysponuje już dziewięcioma myśliwcami Lockheed Martin F-35B Lightning II, które operują wspólnie z samolotami Eurofighter Typhoon w ramach 617. Dywizjonu RAF.

Szef resortu obrony zaprezentował myśliwce w nowym hangarze, w jakim mają być przetrzymywane. Wspomniał przy tym o otwarciu nowego centrum szkoleniowego. Ta infrastruktura wspólnie z drogami i lądowiskami składa się na pakiet inwestycji wart 550 mln funtów, jakie pochłonęła modernizacja bazy Marham.

Samoloty myśliwskie Lockheed Martin F-35B Lightning II mają być w przyszłości zintegrowane z lotniskowcami typu Queen Elizabeth. Rząd w Londynie łącznie ma zamiar kupić 138 myśliwców F-35 dla Królewskiej Marynarki Wojennej oraz Królewskich Sił Lotniczych

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Sprzedała „na lewo” ponad sto kg tytoniu. Wpadła w ręce policji

Zdjęcie ilustracyjne / malopolska.policja.gov.pl

  

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą przedstawili zarzuty kobiecie, która nabywała, a później sprzedawała nielegalny tytoń. W wyniku jej przestępczego procederu dochody Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku zostały uszczuplone łącznie o kwotę 154 tysięcy złotych.

W toku realizowanych czynności funkcjonariusze walczący z przestępczością gospodarczą ustalili, że jedna z mieszkanek Nowego Sącza nabywa, przechowuje w swoim domu, a następnie sprzedaje wyroby akcyzowe w postaci krajanki tytoniu. W miejscu zamieszkania kobiety policjanci ujawnili i zabezpieczyli wagę elektroniczną oraz worki strunowe, w których znajdowało się ponad 30 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy skarbowej, który uszczupliłby dochody skarbu państwa o blisko 31 tysięcy złotych.

Dodatkowo policjanci ustalili, że sądeczanka w okresie od lipca do grudnia ubiegłego roku, co miesiąc nabywała po około 20 kg krajanki tytoniu, a następnie sprzedawała go swoim klientom na terenie Nowego Sącza i okolic. Kobieta w tym czasie sprzedała około 120 kilogramów tytoniu, czym naraziła Skarb Państwa na straty w wysokości blisko 123 tysięcy złotych.

10 stycznia br. kobieta usłyszała zarzuty, że działając w krótkich odstępach czasu i z wykorzystaniem tej samej sposobności dopuściła się siedmiu przestępstw określonych w art. 65 Kodeksu karnego skarbowego (nabywanie, przechowywanie, przewożenie lub przesyłanie wyrobów akcyzowych stanowiących przedmiot czynu zabronionego). Sądeczanka przyznała się do zarzucanych jej czynów i wyraziła chęć dobrowolnego poddania się karze.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl