PZPN nieugięty - Wisła Kraków wciąż bez licencji!

Zdjęcie ilustracyjne / Tomasz Hamrat / Gazeta Polska

  

Komisja Licencyjna Polskiego Związku Piłki Nożnej nie przywróciła Wiśle Kraków licencji na grę w ekstraklasie. Poinformował o tym przewodniczący komisji Krzysztof Rozen. Zawieszono ją 3 stycznia w związku z niejasną sytuacją prawną klubu.

Jak poinformował na dzisiejszym briefingu Rozen, pierwotna decyzja została podjęta ze względu na brak komunikacji z klubem. Nie wiadomo było tak naprawdę, kto był posiadaczem większości akcji Wisły.

"Skierowaliśmy zapytanie z prośbą o dodatkowe informacje. Po ich analizie i debacie w dniu dzisiejszym zdecydowaliśmy się, żeby uchylić naszą decyzję z 3 stycznia, jako że (...) otrzymaliśmy z klubu informacje, kto jest właścicielem, a kto prezesem. Niestety nie uzyskaliśmy wiarygodnych informacji finansowych i wiarygodnej prognozy finansowej na resztę sezonu. W związku z tym ponownie zawiesiliśmy licencję, ale już z innych przesłanek"

- powiedział Rozen.

Ponadto Komisja wszczęła postępowanie wyjaśniające, dotyczące właściciela akcji Wisły.

"Przekazane nam informacje wzbudzają wątpliwości. Nikt nie może z całą pewnością stwierdzić, czy Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków jest właścicielem stu procent akcji Wisła S.A."

- wyjaśnił przewodniczący Komisji.

We wtorek śledztwo ws. niegospodarności krakowskiego klubu wszczęła Prokuratura Okręgowa w Krakowie. Nieprawidłowości miały dopuścić się zarządy Towarzystwa Sportowego Wisła i Wisła Kraków SA. Policja zabezpieczyła materiały dowodowe w budynkach klubowych i mieszkaniach prywatnych.

Śledztwo ma na celu wyjaśnić nieprawidłowości związane z nieudaną próbą sprzedaży piłkarskiej spółki funduszom Alelega i Noble Capital Partner. Transakcja ta nie doszła do skutku w niejasnych okolicznościach.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

XXIX Piesza Pielgrzymka Suwałki - Wilno

Zdjęcie ilustracyjne / niezalezna.pl

  

15 lipca 2019 roku na pątniczy szlak wyruszy XXIX Międzynarodowa Piesza Pielgrzymka Suwałki – Ostra Brama. Organizacją pielgrzymki od początku jest istnienia zajmują się Salezjanie Inspektorii Warszawskiej. Aktualnie głównym przewodnikiem, od dziesięciu już lat, jest ks. Tomasz Pełszyk SDB. Uczestnicy tych wyjątkowych rekolekcji w drodze są podzieleni na siedem grup: trzy animują salezjanie, dwie pallotyni i dwie kapłani diecezjalni. Patronat medialny nad tym religijnym i patriotycznym wydarzeniem od kilku lat obejmuje niezależna.pl

Suwalska pielgrzymka po raz pierwszy wyruszyła na pątniczym szlak ku Ostrej Bramie w 1991 roku po odzyskaniu przez Litwę niepodległości. Miała ona stać dziękczynieniem za wolność narodów Europu Środkowo Wschodniej i upadek reżimów komunistycznych w tej części świata.

Kult Matki Ostrobramskiej  od stuleci rozwijał się nie tylko wśród Polaków, ale także Litwinów, Łotyszy, Białorusinów i Ukraińców. W kolejnych latach pielgrzymka stawała się coraz bardziej popularna i w szczytowych momentach uczestniczyło w niej po 2 tys.  pątników. Dzisiaj z Suwałk na szlak wyruszyło pod 700 pielgrzymów. Oprócz Polaków biorą w niej udział grupa Ukraińców z diecezji żytomierskiej, młodzież z Rosji, pojedyncze osoby z Czech, Niemiec i Francji.

Podczas pielgrzymki oprócz przeżyć duchowych do najpiękniejszych chwil należą spotkania z naszymi rodakami na Wileńszczyźnie. Pątnicy zatrzymają się na modlitwę w miejscach pamięci narodowej, przy grobach naszych bohaterów (m.in. w Oranach, Koleśnikach, Koniuchach i na wileńskiej Rossie). Na zakończenie pielgrzymki w Niemieżu odbędzie się w tym roku koncert Pawła Piekarczyka. Serdecznie zapraszamy. Zapisy przez stronę internetową lub na miejscu w parafii pw. Matki Bożej Miłosierdzia w Suwałkach.


Podstawowe informacje (więcej na www.suwalki-wilno.salezjanie.pl) 
ROZPOCZĘCIE PIELGRZYMKI
SUWAŁKI - 15 lipca - godz. 7.00 Msza św. w Parafii Matki Bożej Miłosierdzia. W przeddzień o godz. 21.00 odprawimy Apel Maryjny. 14 lipca trzeba dotrzeć do Suwałk, odebrać identyfikator i pakiet pielgrzyma. Wokół kościoła można rozbić namiot lub przenocować na korytarzu w domu parafialnym.

ZAKOŃCZENIE PIELGRZYMKI
24 LIPCA - wejście Pielgrzymki (około południa) i uroczysta Msza św. przed cudownym obrazem Matki Bożej Miłosierdzia w Ostrej Bramie. Pielgrzymi, którzy zapisali się na powrót autokarem w tym dniu, wyjeżdżają do Suwałk o godz. 18:00, do Warszawy o godz. 22:00. Autobusy w tym dniu do Suwałk wyjeżdżają sprzed Ostrej Bramy, natomiast do Warszawy sprzed szkoły w Nemezis. 
25 lipca - dzień przeznaczony na zwiedzanie. Będą zorganizowane wycieczki po mieście i do różnych miejsc na Litwie. O godz. 19:00 Msza św. w kościele św. Ducha. Autobus do Warszawy w tym dniu, dla tych którzy wcześniej się zapisali o godz. 22:00. 
26 lipca - rano po Mszy św. o godz. 6.30 w kościele w Nemezis i powrót autokarami do Polski (dla tych którzy się zapisali). W Suwałkach będziemy około południa. 
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl