Kolej zadba o bezpieczne ferie zimowe

/ plk-sa.pl

  

Dodatkowe patrole Służby Ochrony Kolei, akcje ulotkowe, spotkania edukacyjne i specjalne żółte naklejki na przejazdach kolejowo-drogowych - to część działań PKP Polskich Linii Kolejowych, które mają na celu zapewnić bezpieczeństwo podczas ferii zimowych.

Więcej funkcjonariuszy SOK skierowanych zostanie zarówno na stacje i przystanki, z których dzieci i młodzież będą wyruszały na zimowe wyjazdy, jak i w okolice wiaduktów, mostów i nasypów kolejowych. Umożliwi to zapobieganie nielegalnemu przekraczaniu torów lub nieodpowiedzialnej zabawie. W sumie w ciągu doby bezpieczeństwa podróżnych będzie pilnowało ok. 400 wspólnych patroli SOK, policjantów i Żandarmerii Wojskowej.

Do monitorowania i zabezpieczenia okolic linii kolejowych wykorzystywane będą ponadto mobilne centra monitoringu, fotopułapki, termo- i noktowizory, samochody terenowe, a także patrole z psami.

Podczas ferii można spodziewać się również licznych dodatkowych akcji ulotkowych na przejazdach kolejowo-drogowych. "Pracownicy PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. będą działać szczególnie na przejazdach w pobliżu miejscowości wypoczynkowych i w województwach, w których trwają ferie" - zapewniło PKP.

Akcje to część kampanii "Bezpieczny Przejazd - Szlaban na Ryzyko!", która jest kontynuacją całorocznych spotkań edukacyjnych w szkołach. W ubiegłym roku odbyło się blisko tysiąc spotkań, dzięki którym ponad 40 tys. dzieci poznało m.in. zasady bezpiecznego przechodzenia przez tory oraz zachowania w podroży pociągiem i na peronach.

By zapobiec niebezpiecznym sytuacjom na drogach, wszystkie 14 tysięcy przejazdów kolejowo-drogowe zarządzanych przez PKP PLK zostało dodatkowo oznakowanych żółtymi naklejkami, na których znajdują się trzy ważne numery: numer identyfikacyjny przejazdu, alarmowy 112 i awaryjny do zespołów technicznych.

"W momencie zagrożenia życia należy zadzwonić na numer 112 i podać z naklejki numer identyfikacyjny przejazdu. Dzięki temu operatorzy 112 i kolejarze mogą szybko wstrzymać ruch pociągów na linii i wysłać pomoc. W przypadku usterki niezagrażającej życiu, dzwonić należy na numery do służb technicznych"

- przypomniano w komunikacie.

PKP zwróciło się do kierowców, aby bezwzględnie pamiętali o zasadach bezpieczeństwa na skrzyżowania dróg i torów. "Należy uwzględnić warunki atmosferyczne i położenie skrzyżowania" - wskazało.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Morawiecki ujawnia kulisy negocjacji ws. Brexitu: Z mozołem wypracowaliśmy dobre stanowisko

premier Mateusz Morawiecki / twitter.com/PremierRP

  

Premier Mateusz Morawiecki informując o ustaleniach szczytu 27 państw członkowskich ws. Brexitu podkreślił, że pokazano dobrą wolę 27 państw członkowskich. „Z mozołem wypracowaliśmy kompromisowe stanowisko”.

Z mozołem wypracowaliśmy kompromisowe, dobre stanowisko, które pozwala W. Brytanii do 22 maja uzgadniać swoje procesy ratyfikacji w ramach parlamentu brytyjskiego, ale pewną datą graniczną, wyznaczoną również przez procedury brytyjskiej jest ten 12 kwiecień.
- powiedział dziennikarzom po zakończeniu szczytu UE27 premier Morawiecki.

Jednocześnie szef polskiego rządu podkreślił, że umowa o wyjściu Wielkiej Brytanii z UE jest bardzo ważna.

Ważne jest też, by było ono uporządkowane, a kwestie finansowe, jak i prawa naszych obywateli i przedsiębiorców – zabezpieczone.  Dla nas kluczowy jest porządek, uporządkowane wyjście Wielkiej Brytanii z UE. Uniknęliśmy czegoś, co było pierwotną propozycją - pewnego postawienia Wielkiej Brytanii pod ścianą. Uniknięcie tego "stawiania pod murem" tworzy lepszą perspektywę porozumienia.
- mówił premier Morawiecki.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl