Antyklerykalny happening

  

Przez cały tydzień media z obu stron politycznej barykady rozpisywały się o antyklerykalnym happeningu, jaki w jednym z najważniejszych dni dla katolików, święto Objawienia Pańskiego, urządziła Barbara Nowacka.

Ta pani jak dotąd zasłynęła m.in. jako zwolenniczka prawa do aborcji i przyznania parom jednopłciowym możliwości adopcji dzieci. Teraz zaś w imieniu kanapowego stowarzyszenia Inicjatywa Polska dumnie ogłosiła projekt ustawy, który zakłada m.in. zniesienie finansowania lekcji religii. Zapewne pani Nowacka nie wie, że według ostatnich danych Ministerstwa Edukacji Narodowej w polskich szkołach uczy ok. 26 tys. katechetów i że największą grupę, bo ponad 14 tys. nauczycieli religii, stanowią świeccy. Nie wie też, że ponad 87 proc. dzieci i młodzieży uczęszcza na lekcje religii. Jestem przekonany, że nie ma też pojęcia o tym, że w większości państw Unii Europejskiej lekcje religii odbywają się w szkołach i są finansowane przez państwo, a w wielu krajach, np. w Niemczech, odbywają się na podstawie konstytucji. Jeżeli można coś podpowiedzieć pani Nowackiej, to jedynie to, że jeżeli koniecznie chce zaistnieć, to przecież może się rozebrać i pobiegać nago po ulicy.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl