Pekin „zaniepokojony” zatrzymaniem szpiega

/ Telewizja Republika

  

- Pekin jest "bardzo zaniepokojony" doniesieniami o aresztowaniu w Polsce pod zarzutem szpiegostwa pracownika chińskiego koncernu komunikacyjnego Huawei, Chińczyka Weijinga W. - informuje agencja Reutera.

W odpowiedzi na pytanie agencji chińskie ministerstwo spraw zagranicznych wezwało Polskę, by zagwarantowała należne prawa aresztowanemu oraz by zajęła się sprawą "sprawiedliwie" i "zgodnie z prawem".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Spektakularna akcja CBA! Były senator i adwokaci z Wrocławia zatrzymani

zdjęcie ilustracyjne / cba.gov.pl

  

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali cztery osoby w związku z powoływaniem się na wpływy w prokuraturze. Zastępca ministra koordynatora służb specjalnych Maciej Wąsik potwierdził, że wśród zatrzymanych jest były senator oraz adwokaci z Wrocławia.

CBA zatrzymało dwoje wrocławskich adwokatów, byłego senatora i jego syna. Sprawa dotyczy korupcji w wymiarze sprawiedliwości. Zatrzymani w środę przez Centralne Biuro Antykorupcyjne, to dwoje adwokatów z Wrocławia, b. senator i jego syn.
- poinformował  zastępca ministra koordynatora służb specjalnych Maciej Wąsik. Zatrzymani przez CBA mieli powoływać się na wpływy w prokuraturze.


Według nieoficjalnych informacji ze źródeł bliskich śledztwu jednym z zatrzymanych adwokatów jest Ryszard B., występujący m.in. podczas prac komisji ds. afery hazardowej jako pełnomocnik Ryszarda Sobiesiaka. Drugą z zatrzymanych jest mec. Agnieszka G.

Z naszych ustaleń wynika, że w przypadku senatora chodzi o polityka Unii Demokratycznej, byłego burmistrza Świebodzic Jana W., a także jego syna Tomasza W.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że to dopiero początek zatrzymań, a całe śledztwo to odprysk afery hazardowej i tzw. afery w Sądzie Najwyższym, które zostały odłożone za czasów rządów poprzedniej koalicji.

Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało, że zatrzymało w środę cztery osoby, które miały powoływać się na wpływy w prokuraturze. Miały dać łapówkę prokuratorowi w łącznej kwocie nie większej niż 10 tys. zł.

Naczelnik wydziału komunikacji społecznej CBA Temistokles Brodowski potwierdził, że zatrzymania to wynik wspólnych działań delegatur CBA we Wrocławiu i Szczecinie.

Zatrzymanym osobom po dostarczeniu ich do nadzorującej to śledztwo Prokuratury Regionalnej w Szczecinie zostaną przedstawione zarzuty dotyczące udzielania korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu i powoływania się wpływy w instytucjach państwowych.
- powiedział Brodowski.

Z nieoficjalnych ustaleń wynika, że do zdarzeń będących przedmiotem śledztwa doszło w latach 2009-10. Śledczy mieli ustalić, że pieniądze zostały przekazane prokuratorowi w zamian za prowadzenie postępowania karnego w sposób zgodny z oczekiwaniami udzielających łapówkę.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP, Twitter

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl