Prezydent odznaczył A. Radwańską

/ prezydent.pl

  

- Przeszła pani do historii polskiego i światowego tenisa - powiedział prezydent Andrzej Duda do Agnieszki Radwańskiej, odznaczając ją Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne osiągnięcia sportowe i promowanie Polski w świecie.

Finalistka Wimbledonu 2012 i była wiceliderka światowego rankingu jesienią ubiegłego roku zakończyła tenisową karierę.

Od 2005 roku, kiedy wygrała pani juniorski Wimbledon, byliśmy dumni z pięknie rozwijającej się kariery. Dziękuję za radość, za dumę, za sukcesy, za rozsławianie Polski w świecie

 - powiedział prezydent Duda, któremu podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim towarzyszyła małżonka Agata Kornhauser-Duda.

29-letnia Radwańska, która jest uznawana za najlepszą polską tenisistkę w historii, po raz drugi została doceniona przez prezydenta RP. W 2013 roku otrzymała Złoty Krzyż Zasługi za osiągnięcia sportowe oraz za działalność na rzecz rozwoju i upowszechniania sportu. Sześć lat temu zaś znalazła się w gronie wyróżnionych przez ministerstwo spraw zagranicznych Odznaką Honorową "Bene Merito", nadawaną obywatelom polskim oraz obywatelom innych państw za działalność wzmacniającą pozycję Polski na arenie międzynarodowej.

Pochodząca z Krakowa zawodniczka wygrała 20 turniejów WTA. Najbardziej prestiżowy był sukces w kończącej sezon imprezie masters - WTA Finals w 2015 roku. Poza finałem na londyńskiej trawie, do jej największych sukcesów w zawodach tej rangi zalicza się również dwukrotne dotarcie do półfinału Australian Open (2014 i 2016) i Wimbledonu (2013 i 2015)

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Handel przemycanymi papierosami. Pięciu zatrzymanych

/ Nadbużański OSG

  

Ponad 150 tys. paczek papierosów pochodzących z przemytu, o wartości ponad 2 mln zł, ujawnili w powiecie łódzkim funkcjonariusze straży granicznej i administracji skarbowej . Zatrzymano pięciu mieszkańców województwa lubelskiego - poinformowała Straż Graniczna.

Postępowanie w sprawie wprowadzania na rynek nielegalnych papierosów prowadzą wspólnie funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Krajowej Administracji Skarbowej z Białej Podlaskiej.

Na początku czerwca funkcjonariusze weszli na teren jednej z posesji znajdującej się na terenie powiatu łódzkiego, gdzie dokonali przeszukań m.in. budynków mieszkalnych, gospodarczych. "Funkcjonariusze Straży Granicznej i służby celno-skarbowej ujawnili i zabezpieczyli ponad 150 tys. paczek nielegalnych papierosów o wartości ponad 2 mln zł" – poinformował rzecznik prasowy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej Dariusz Sienicki.

Zatrzymano pięciu mężczyzn, podejrzanych o handel papierosami z przemytu. Dwóch z nich zostało tymczasowo aresztowanych na trzy miesiące.

Sienicki powiedział, że zatrzymani to mieszkańcy Lubelszczyzny, a papierosy były przemycane najprawdopodobniej przez granicę na terenie województwa lubelskiego i wywożone dalej na zachód, na teren województwa łódzkiego. Potem zaś "były rozprowadzane w całej Polsce" – dodał.

Rzecznik zaznaczył, że śledztwo trwa, a sprawa jest rozwojowa. "Ze względu na dobro postępowania wcześniejsze upublicznienie informacji na ten temat nie było możliwe" - dodał Sienicki.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl