Sędzia Żurek od nas dowiedział się o treści wyroku. Nie był zadowolony!

sędzia Waldemar Żurek / / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Grzegorz Broński

Dziennikarz „Gazety Polskiej”, „Gazety Polskiej Codziennie” i portalu niezależna.pl.

Kontakt z autorem

  

Sędzia Waldemar Żurek od reportera portalu Niezalezna.pl dowiedział się, że jego pozew (i 37 innych sędziów z Krakowa) przeciwko Tomaszowi Sakiewiczowi został oddalony. Nie ukrywał rozczarowania.

W Sądzie Okręgowym w Warszawie ogłoszono dzisiaj wyrok w procesie jaki redaktorowi naczelnemu tygodnika „Gazeta Polska” Tomaszowi Sakiewiczowi wytoczyła grupa sędziów Sądu Okręgowego w Krakowie. Domagali się oni sprostowania treści autoryzowanego wywiadu z Mateuszem Morawieckim.

Sąd powództwo 38 sędziów z Krakowa oddalił i jednocześnie kosztami postępowania postanowił obciążyć stronę pozywającą.

Skontaktowaliśmy się z sędzią Waldemarem Żurkiem, chcąc poprosić o komentarz do orzeczenia warszawskiego sądu. Okazało się, że jeszcze nie zna jego treści.

- Wiem, że zapadł, ale nie znam uzasadnienia - stwierdził.

Gdy usłyszał, że pozew został oddalony i w ogromnym skrócie przedstawiliśmy argumenty z uzasadnienia, W. Żurek zaczął mówić o apelacji.

- Szanujemy każdy wyrok sądu. Zastanowimy się, czy będziemy wnosić apelację

- powiedział portalowi Niezalezna.pl sędzia Żurek.

- Ja nie podzielam tego rozstrzygnięcia. Mam do tego prawo jako strona, ponieważ kilkudziesięciu sędziów wnosiło pozew, zastanowimy się, czy będziemy wnosić apelację - dodał.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Trump idzie na wojnę z nielegalnymi imigrantami. „Będą usunięci tak szybko jak przybyli”

/ flickr.com/Gage Skidmore/CC BY-SA 2.0; https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/

  

Prezydent Donald Trump zapowiedział, że władze rozpoczną w przyszłym tygodniu "usuwanie" milionów imigrantów, którzy dostali się do USA nielegalnie. "W przyszłym tygodniu ICE (Agencja ds. Imigracji i Ceł) rozpocznie proces usuwania milionów nielegalnych obcych, którzy bezprawnie przedostali się do Stanów Zjednoczonych. Będą usunięci tak szybko jak przybyli" - napisał na Twitterze prezydent USA.

Prezydent nie podał bliższych szczegółów zapowiadanej akcji.

Ocenia się, że w USA przebywa nielegalnie ok. 12 mln imigrantów, głównie z Meksyku i krajów Ameryki Środkowej.

Zgodnie z zawartym niedawno porozumieniem Meksyk zgodził się tymczasowo przyjąć imigrantów z Ameryki Środkowej oczekującym na przyznanie im prawa azylu w Stanach Zjednoczonych do czasu rozpatrzenia ich wniosków przez amerykańskie sądy. Meksyk zgodził się także rozmieścić oddziały Gwardii Narodowej na swojej południowej granicy aby powstrzymać imigrantów z Ameryki Środkowej przed dotarciem do granicy USA.

Trump groził, że w przeciwnym razie nałoży karne cła na meksykańskie towary.

Trump napisał też, że Gwatemala przygotowuje się do podpisania podobnego porozumienia jako tzw. "bezpieczny kraj trzeci" (safe third country) dla ubiegających się o azyl w USA, co sugerował wcześniej wiceprezydent Mike Pence. Bliższych szczegółów również nie ujawniono, a władze gwatemalskie nie potwierdziły tych informacji.

Zdaniem amerykańskiej organizacji broniącej praw człowieka Human Rights First "jest po prostu niedorzeczne" aby spodziewać się że Gwatemala będzie zdolna zapewnić schronienie uchodźcom podczas gdy jej obywatele uciekają za granicę. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl