Od waszyngtońskich korytarzy do realnej władzy. "Vice" od dziś w kinach

Kadr z filmu "Vice" / fot. Forum Film/mat.pras.

Już od dzisiaj (piątek, 11 stycznia) w kinach oglądać będziemy jeden z najbardziej oczekiwanych filmów roku 2019 – „Vice”, w reżyserii laureata Oscara Adama McKaya. Obok Christiana Bale'a i Amy Adams, którzy grają małżeństwo Dicka i Lynne Cheneyów, czyli wiceprezydenta USA i jego ambitną żonę, występuje Sam Rockwell w roli prezydenta George'a W. Busha.

Aktor nie kryje uznania dla reżysera filmu:

Adam ma wielki dar wprowadzania elementów humoru w pełen emocji i politycznych komplikacji materiał

- mówi Rockwell.

Aktor dokładnie przestudiował dokonania swych poprzedników w roli Busha – Willa Ferrella, Josha Brolina, Steve'a Bridgesa czy Franka Caliendo:

Chciałem znaleźć mojego George'a W. Busha, zaakcentować jego swoistą niewinność i czar

– tłumaczy.

W filmach Adama nigdy nie można się ograniczać do, choćby i efektownej, karykatury. Wierzę, że Bush był manipulowany i zaczął zdawać sobie z tego sprawę. Oglądałem wywiad u Oprah, w którym jego żal, jeśli chodzi o sprawę rzekomej broni masowej zagłady w Iraku, był moim zdaniem szczery. Sądzę, że pod koniec drugiej kadencji był już zupełnie innym człowiekiem niż na początku.  

- twierdzi Sam Rockwell.

„Vice” to historia człowieka, który konsekwentnie przeszedł drogę od poruszającego się zręcznie po waszyngtońskich korytarzach biurokraty do realnej władzy. Wiceprezydent USA za prezydentury George’a W. Busha był jednym z najpotężniejszych ludzi tamtego czasu i zmieniał swój kraj i świat tak skutecznie, że efekty jego działalności obserwujemy do dzisiaj. „Vice” to wielka aktorska metamorfoza Christiana Bale'a w roli Dicka Cheneya oraz fantastyczne role Sama Rockwella jako George'a W. Busha i Amy Adams jako Lynne Cheney.

ZWIASTUN:

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Forum Film Poland, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl