„Rozprawa niesłychana w historii polskiego sądownictwa”. Wyrok w precedensowym procesie

Tomasz Sakiewicz / niezalezna.pl

  

- Sędziowie postanowili wykorzystać przepisy prawa prasowego, moim zdaniem nadużywając ich bardzo mocno i zalali  "Gazetę Polską" dziesiątkami sprostowań - przypomniał na antenie Radia WNET redaktor naczelny "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie".

W precedensowym procesie grupa 38 sędziów z Krakowa z Waldemarem Żurkiem na czele domaga się sprostowania przez „Gazetę Polską” autoryzowanego wywiadu z premierem Mateuszem Morawieckim.

Wyrok w tej sprawie ogłosi już dzisiaj o godz. 10:00 w sali 221 sędzia Agnieszka Derejczyk z Sądu Okręgowego w Warszawie. 

PRZYJDŹ DO SĄDU - WESPRZYJ REDAKTORA TOMASZA SAKIEWICZA!

O procesie mówił na antenie Radia WNET redaktor Tomasz Sakiewicz.

Rozprawa niesłychana w historii polskiego sądownictwa. Proces został wytoczony redaktorowi naczelnemu "Gazety Polskiej", czyli mi przez 38 sędziów krakowskiego sądu

- mówił.

Redaktor Sakiewicz podkreślił, że "proces dotyczy wywiadu, którego udzielił premier Mateusz Morawiecki".

Nikt nie neguje, że opublikowaliśmy ten wywiad takim, jakim on był, że był on autoryzowany. Premier nie neguje, że ukazał się on w takim stanie, w jakim był

- dodał.

Tomasz Sakiewicz wskazał, że "sędziowie postanowili wykorzystać przepisy prawa prasowego", jego zdaniem "nadużywając ich bardzo mocno i zalali  "Gazetę Polską" dziesiątkami sprostowań".

W wywiadzie premier wspomniał, że w krakowskim sądzie działała grupa przestępcza, a działała, bo aresztowano prezesa i bardzo wielu pracowników sądu apelacyjnego. Sędziowie sądu okręgowego i jednego z sądów rejonowych zalali nas sprostowaniami, żeby każdy z nich mógł sobie wydrukować sprostowanie, co oznaczałoby, że musiałbym zrezygnować z wydawania gazety, bo musiałbym wydrukować tylko wypociny tych sędziów, które zresztą miały się jak pięść do nosa. Odmówiłem, w interesie czytelników i wydawnictwa. Fakt, że ktoś jest sędzią nie powinien dawać mu większych przywilejów

- mówił redaktor naczelny "Gazety Polskiej". 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Radio WNET, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Prezydent na forum w Davos

/ twitter.com/prezydentpl

  

- Miarą skuteczności polityków jest poziom innowacyjności gospodarek ich krajów - mówił prezydent Andrzej Duda w Davos. Prezydent podkreślił, że "w Polsce mamy potencjał, by tworzyć innowacje oraz otwartość, żeby z nich korzystać i w ten sposób przyczyniać się do rozwoju".

W Polsce mamy do czynienia z bardzo pozytywnym sprzężeniem pomiędzy twórcami nowych technologicznych rozwiązań a konsumentami. Mamy potencjał, żeby tworzyć innowacje, a także otwartość i gotowość, żeby z nich korzystać i w ten sposób przyczyniać się do dalszego rozwoju

- powiedział prezydent Andrzej Duda podczas panelu dyskusyjnego poświęconego czwartej rewolucji przemysłowej na rynkach wschodzących.

Prezydent dodał, że jest to sytuacja stwarzająca unikatowe warunki do innowacji.

Andrzej Duda zaznaczył, że polskie władze mają świadomość wyzwań oraz wymagań związanych z tzw. czwartą rewolucją przemysłową.

Wiemy, że nie ma alternatywy dla przemysłu 4.0. Kto nie przystosuje się do zmian, zostanie zmarginalizowany i po prostu wypadnie z rynku

- powiedział.

Prezydent dodał, że swoje zadania w tym zakresie mają politycy tworzący prawo. Przypomniał, że podpisał dwie ustawy dotyczące innowacyjności, które mają wprowadzić systemowe rozwiązania zachęcające do podejmowania działalności innowacyjnej.

W XXI wieku miarą skuteczności polityków jest poziom innowacyjności gospodarek państw, które reprezentują

- zaznaczył.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl