„Rozprawa niesłychana w historii polskiego sądownictwa”. Wyrok w precedensowym procesie

Tomasz Sakiewicz / niezalezna.pl

  

- Sędziowie postanowili wykorzystać przepisy prawa prasowego, moim zdaniem nadużywając ich bardzo mocno i zalali  "Gazetę Polską" dziesiątkami sprostowań - przypomniał na antenie Radia WNET redaktor naczelny "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie".

W precedensowym procesie grupa 38 sędziów z Krakowa z Waldemarem Żurkiem na czele domaga się sprostowania przez „Gazetę Polską” autoryzowanego wywiadu z premierem Mateuszem Morawieckim.

Wyrok w tej sprawie ogłosi już dzisiaj o godz. 10:00 w sali 221 sędzia Agnieszka Derejczyk z Sądu Okręgowego w Warszawie. 

PRZYJDŹ DO SĄDU - WESPRZYJ REDAKTORA TOMASZA SAKIEWICZA!

O procesie mówił na antenie Radia WNET redaktor Tomasz Sakiewicz.

Rozprawa niesłychana w historii polskiego sądownictwa. Proces został wytoczony redaktorowi naczelnemu "Gazety Polskiej", czyli mi przez 38 sędziów krakowskiego sądu

- mówił.

Redaktor Sakiewicz podkreślił, że "proces dotyczy wywiadu, którego udzielił premier Mateusz Morawiecki".

Nikt nie neguje, że opublikowaliśmy ten wywiad takim, jakim on był, że był on autoryzowany. Premier nie neguje, że ukazał się on w takim stanie, w jakim był

- dodał.

Tomasz Sakiewicz wskazał, że "sędziowie postanowili wykorzystać przepisy prawa prasowego", jego zdaniem "nadużywając ich bardzo mocno i zalali  "Gazetę Polską" dziesiątkami sprostowań".

W wywiadzie premier wspomniał, że w krakowskim sądzie działała grupa przestępcza, a działała, bo aresztowano prezesa i bardzo wielu pracowników sądu apelacyjnego. Sędziowie sądu okręgowego i jednego z sądów rejonowych zalali nas sprostowaniami, żeby każdy z nich mógł sobie wydrukować sprostowanie, co oznaczałoby, że musiałbym zrezygnować z wydawania gazety, bo musiałbym wydrukować tylko wypociny tych sędziów, które zresztą miały się jak pięść do nosa. Odmówiłem, w interesie czytelników i wydawnictwa. Fakt, że ktoś jest sędzią nie powinien dawać mu większych przywilejów

- mówił redaktor naczelny "Gazety Polskiej". 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Radio WNET, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Węgry: fala rekordowych upałów

/ Civertan Grafikai Stúdió [CC BY-SA 2.5 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.5)]

  

Kolejne dzienne rekordy temperatury zanotowano w sobotę na Węgrzech. Najcieplej było w Budakalasz na północ od Budapesztu, gdzie słupki rtęci podniosły się do 35,8 stopnia Celsjusza. Fala upałów daje się Węgrom we znaki od kilku dni.

Dotychczas najcieplejszy 15 czerwca zarejestrowano na Węgrzech w 1987 r., kiedy to w kilku miejscach kraju było 35 st. C.

W sobotę padł także dzienny rekord temperatury dla Budapesztu. Zanotowano 34,7 stopnia, czyli więcej, niż wynosił dotychczasowy rekord z 1986 r., kiedy to było 34,2 stopnia.

Rekordowo ciepły był także czwartek. W Budapeszcie był to najcieplejszy 13 czerwca w historii – zanotowano 35,3 stopnia Celsjusza, co przekroczyło dotychczasowy rekord z 2000 r. wynoszący 35 stopni.

Od środy obowiązuje na Węgrzech najwyższy poziom ostrzeżenia przed upałami, ogłaszany, gdy przez trzy dni z rzędu temperatura przekracza 27 stopni. Ma trwać do północy w niedzielę.

Władze zalecają, by w miarę możliwości w godz. 11-15 nie przebywać na słońcu, a także unikać kawy i alkoholu oraz tłustych dań.

Od środy Węgierskie Koleje Państwowe (MAV) zapewniają podróżnym darmową wodę mineralną na głównych dworcach Budapesztu i na większych stacjach w kraju.

Z prognoz wynika, że w niedzielę też będzie gorąco – spodziewane są temperatury maksymalne 30-36 st. C.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl