Wszystkie drogi w kraju są przejezdne. Na kilkunastu trzeba jednak zachować szczególną ostrożność

/ pixabay.com/CC0/12019

  

Wszystkie drogi krajowe są przejezdne - poinformowała w piątek wieczorem Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Kierowcom w jeździe może przeszkadzać śnieg i śnieg z deszczem. Na sieci dróg krajowych pracuje 585 pojazdów do zimowego utrzymania.

Jak podaje instytucja, drogi mogą być lokalnie śliskie

na terenie zachodniej części województwa dolnośląskiego oraz na dk 8 odc. Niemcza – gr. Państwa, dk 33 odc. Kłodzko – gr. Państwa, dk 46 odc. Kłodzko – gr. woj. opolskiego,

na terenie woj. opolskiego na dk 46 odc. Niemodlin – gr. woj. dolnośląskiego, dk 41 odc. Nysa – Prudnik, ndk 40 odc. gr. Państwa – Głogówek,

na terenie woj. małopolskiego na dk 7 odc. Lubień – Rabka Zdrój, dk 52 w granicach województwa, dk 28 odc. Zator – Maków Podhalański, dk 79 odc. Chrzanów – Zabierzów, dk 28 odc. Limanowa – Nowy Sącz, dk 75 odc. Czchów – Nowy Sącz,

na terenie woj. świętokrzyskiego na dk 79 w granicach województwa, dk 74 odc. Kielce – Opatów,

na terenie woj. podkarpackiego na dk 94 odc. Rzeszów – gr. województwa, dk 19 odc. Domaradz – Miejsce Piastowe, dk 28 odc. Miejsce Piastowe – Rymanów oraz dk 77 odc. Sandomierz – Leżajsk.

Opady śniegu lub śniegu z deszczem występują na terenie województwa: podlaskiego, pomorskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, opolskiego, podkarpackiego, zachodniopomorskiego, mazowieckiego, dolnośląskiego.

Jak przypomina GDDKiA w nocy ma być duże zachmurzenie; pojawią się też przejaśnienia i rozpogodzenia. Miejscami będzie padać śnieg. Nad ranem, na krańcach północno zachodnich opady śniegu przechodzić będą w deszcz ze śniegiem i deszcz. Lokalnie padać będzie marznący deszcz powodujący gołoledź. Na Podlasiu miejscami wystąpi mgła, która będzie ograniczać widzialność do 500 m. Temperatura minimalna będzie się wahać od -16 st. na Podlasiu, około -11 st. w centrum, do -3 st. na zachodzie i 0 st. na krańcach północno zachodnich. Na Podlasiu przy dłuższych rozpogodzeniach lokalnie nastąpi spadek temperatury do -21 st., a na wschodzie kraju i w miejscowościach podgórskich Karpat lokalnie do -17 st. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na zachodzie z kierunków zachodnich, na południu północny i północno-wschodni, na wybrzeżu umiarkowany i porywisty, z kierunków zachodnich, na pozostałym obszarze kraju słaby, zmienny.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Dzieci terrorystów wrócą do domu

Zdjęcie ilustracyjne / By Zdjęcie to zostało zrobione przez użytkownika Radosław Drożdżewski (Zwiadowca21) - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=43196962

  

Ośmioro dzieci i wnuków pochodzących z Australii bojowników dżihadystycznej organizacji Państwo Islamskie (IS), którzy zginęli w Syrii, zostało wywiezionych z tego kraju i trafi do Australii - poinformował dzisiaj premier Scott Morrison.

Szef rządu przekazał, że dzieci są pod opieką przedstawicieli rządu. Nie podał ich nazwisk ani kiedy należy spodziewać się ich przyjazdu do Australii.

Według doniesień mediów wśród repatriowanej ósemki jest pięcioro dzieci i wnuków urodzonego w Sydney terrorysty Khaleda Sharroufa oraz troje dzieci bojownika IS Yasina Rizvica z Melbourne. Obaj mężczyźni i ich żony zginęli w konflikcie.

Dziennik "The Australian" podał, że dzieci zostały przewiezione przez organizację pomocową z Syrii do Iraku.

"Te dzieci wracające do Australii mają teraz szanse. Nie można obwiniać ich za zbrodnie ich rodziców" - powiedział Morrison dziennikarzom.

Zapewnił, że zostanie im zapewniona opieka, dzięki której "będą mogły prowadzić szczęśliwe życie w Australii".

"Mieli straszny start w życiu z powodu szokujących decyzji podjętych przez ich rodziców. W Australii znajdą swój dom i jestem pewny, że zostaną dobrze przyjęci przez Australijczyków i w rezultacie będą wiedli dobre i szczęśliwe życie"

- dodał premier.

Teściowa Sharroufa kilkakrotnie wszczynała akcje mające sprowadzić dzieci jej zięcia do kraju i prowadziła kampanię na rzecz rządowej interwencji w tej sprawie.

Według krajowego nadawcy ABC najstarsza z ósemki dzieci, 18-letnia Zaynab Sharrouf, jest w ciąży i spodziewa się swojego trzeciego dziecka. Do kraju ma powrócić wraz z dwójką swoich dzieci w wieku 3 i 2 lat, a także z 16-letnią siostrą i 8-letnim bratem. Pozostała trójka repatriowanych to dwaj synowie i córka Rizvica w wieku od 6 do 12 lat.

Cytowany przez agencję AP ekspert Clarke Jones wskazał, że dzieci będą potrzebowały opieki psychologicznej po przebytej traumie, a z racji możliwej radykalizacji mogą być w Australii celem ataków.

Khaled Sharrouf zaszokował świat w 2014 roku, zamieszczając w internecie zdjęcie swojego młodego syna, trzymającego w rękach oderwaną od ciała głowę syryjskiego żołnierza.

Mat Tinkler z organizacji dobroczynnej Save the Children Fund twierdzi, że w obozach dla uchodźców w Syrii przebywa co najmniej 50 australijskich kobiet i dzieci. Jego zdaniem wszystkie te osoby powinny zostać sprowadzone do kraju.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl