Wszystkie drogi w kraju są przejezdne. Na kilkunastu trzeba jednak zachować szczególną ostrożność

/ pixabay.com/CC0/12019

  

Wszystkie drogi krajowe są przejezdne - poinformowała w piątek wieczorem Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Kierowcom w jeździe może przeszkadzać śnieg i śnieg z deszczem. Na sieci dróg krajowych pracuje 585 pojazdów do zimowego utrzymania.

Jak podaje instytucja, drogi mogą być lokalnie śliskie

na terenie zachodniej części województwa dolnośląskiego oraz na dk 8 odc. Niemcza – gr. Państwa, dk 33 odc. Kłodzko – gr. Państwa, dk 46 odc. Kłodzko – gr. woj. opolskiego,

na terenie woj. opolskiego na dk 46 odc. Niemodlin – gr. woj. dolnośląskiego, dk 41 odc. Nysa – Prudnik, ndk 40 odc. gr. Państwa – Głogówek,

na terenie woj. małopolskiego na dk 7 odc. Lubień – Rabka Zdrój, dk 52 w granicach województwa, dk 28 odc. Zator – Maków Podhalański, dk 79 odc. Chrzanów – Zabierzów, dk 28 odc. Limanowa – Nowy Sącz, dk 75 odc. Czchów – Nowy Sącz,

na terenie woj. świętokrzyskiego na dk 79 w granicach województwa, dk 74 odc. Kielce – Opatów,

na terenie woj. podkarpackiego na dk 94 odc. Rzeszów – gr. województwa, dk 19 odc. Domaradz – Miejsce Piastowe, dk 28 odc. Miejsce Piastowe – Rymanów oraz dk 77 odc. Sandomierz – Leżajsk.

Opady śniegu lub śniegu z deszczem występują na terenie województwa: podlaskiego, pomorskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, opolskiego, podkarpackiego, zachodniopomorskiego, mazowieckiego, dolnośląskiego.

Jak przypomina GDDKiA w nocy ma być duże zachmurzenie; pojawią się też przejaśnienia i rozpogodzenia. Miejscami będzie padać śnieg. Nad ranem, na krańcach północno zachodnich opady śniegu przechodzić będą w deszcz ze śniegiem i deszcz. Lokalnie padać będzie marznący deszcz powodujący gołoledź. Na Podlasiu miejscami wystąpi mgła, która będzie ograniczać widzialność do 500 m. Temperatura minimalna będzie się wahać od -16 st. na Podlasiu, około -11 st. w centrum, do -3 st. na zachodzie i 0 st. na krańcach północno zachodnich. Na Podlasiu przy dłuższych rozpogodzeniach lokalnie nastąpi spadek temperatury do -21 st., a na wschodzie kraju i w miejscowościach podgórskich Karpat lokalnie do -17 st. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na zachodzie z kierunków zachodnich, na południu północny i północno-wschodni, na wybrzeżu umiarkowany i porywisty, z kierunków zachodnich, na pozostałym obszarze kraju słaby, zmienny.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Rozmowy o brexicie się przedłużyły

zdjęcie ilustracyjne / Tumisu CC0

  

Przeciągają się dyskusje szefów państw i rządów 27 krajów UE ws. przesunięcia brexitu. Na stole pojawiła się nowa data - 7 maja. Źródła podają, że zniknąć może też warunek, by do przedłużenia potrzebna była najpierw zgoda Izby Gmin na umowę o wyjściu.

- Scenariusz się rozjechał. Przygotowywany jest nowy projekt wniosków - powiedział jeden z dyplomatów obserwujących z bliska rozmowy przywódców.

Nowa proponowana data odroczonego brexitu, 7 maja, jest wprawdzie bliższa niż chciała premier Theresa May, ale Wielka Brytania otrzymałaby od UE też prezent. Do tego dnia Izba Gmin miałaby czas na przegłosowanie umowy.

Wcześniejszy projekt wniosków przygotowany przez gabinet przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska mówił o możliwości przedłużenia brexitu do 22 maja, ale tylko pod warunkiem, że w przyszłym tygodniu brytyjski parlament przyjąłby umowę rozwodową.

Według relacji źródeł Polskiej Agencji Prasowej premier Mateusz Morawiecki zaprotestował za zamkniętymi drzwiami przed stawianiem takiego warunku. Zresztą jeszcze wchodząc na szczyt mówił, że będzie przestrzegał przed ryzykownymi apelami, które bardzo mocno skracają termin na podjęcie decyzji do 29 marca.

Podczas szczytu - według rozmówców - Morawiecki wskazywał, że stawianie warunku, by przegłosowanie umowy już w przyszłym tygodniu było konieczne, tworzy sytuację ogromnej presji i może spowodować twardy brexit. W podobnym tonie wypowiedziało się następnie kilka innych krajów, ale kluczowe było to, że w tym duchu głos zabrał również premier Irlandii Leo Varadkar.

W efekcie zapadła decyzja o konieczności zmiany zapisów. Na razie według źródeł na stole są dwie daty, 7 i 22 maja, jako krótkie przedłużenie bezwarunkowe. W dyskusji pojawiła się też możliwość przedłużenia brexitu o rok, ale Brytyjczycy musieliby wówczas przeprowadzić eurowybory.

Według źródeł Francja opowiada się za krótszym przedłużeniem, do 7 maja, ale nie wszyscy chcą się na to zgodzić. Początkowo część szczytu dotycząca brexitu miała się skończyć około godz. 19.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl