Abp Gądecki z zaproszeniem dla ofiar nadużyć seksualnych ze strony księży. "Charakter spotkań będzie prywatny"

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki spotka się z osobami, które były ofiarami nadużyć seksualnych ze strony duchownych – poinformował rzecznik episkopatu ks. Paweł Rytel-Andrianik.

Abp Stanisław Gądecki
fot. Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska

Zaproszenia są w tych dniach kierowane do ofiar, których status został potwierdzony wyrokiem skazującym konkretnego duchownego w procesie kanonicznym

– napisał rzecznik KEP w komunikacie. "Spotkania odbędą się w najbliższych tygodniach i będą miały charakter duszpasterski, indywidualny i prywatny" – dodaje ks. Rytel-Andrianik.

Jak podkreśla rzecznik KEP, osoby, które odpowiedziały już na zaproszenie, zwracają się z prośbą do środków społecznego przekazu o zachowanie ich prywatności.

Osobiste spotkania przewodniczącego Episkopatu Polski z ofiarami nadużyć popełnionych przez duchownych są odpowiedzią na list do przewodniczących episkopatów skierowany przez komitet organizacyjny spotkania "Ochrona małoletnich w Kościele", które odbędzie się od 21 do 24 lutego w Rzymie

– podkreślił ks. Rytel-Andrianik

Dodał, że zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki spotka się z osobami, które były ofiarami nadużyć seksualnych ze strony duchownych.

Za pośrednictwem diecezji, zakonów i zgromadzeń zakonnych zaproszenia są w tych dniach kierowane do ofiar, których status został potwierdzony wyrokiem skazującym konkretnego duchownego w procesie kanonicznym.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#spotkanie #KEP #księża #ofiary #przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo