Algieria z chińskimi moździerzami

/ prt. screen

  

W materiale wideo zaprezentowanym przez ministerstwo obrony Algierii można dostrzec chińskie moździerze samobieżne SM4 kal. 120 mm. o napędzie 6x6 biorące udział w manewrach. Zarówno Chińczycy jak i Algierczycy do tej pory nie informowali o podpisaniu kontraktu na zakup tych samobieżnych dział polowych przez algierską armię.

Moździerze samobieżne SM4 kal. 120 mm. o napędzie 6x6 to produkt chińskiego przedsiębiorstwa NORINCO (China North Industries Corporation). Te działa polowe wykorzystują amunicję odłamkowo-burzącą (High Explosive, HE), odłamkowo-burzącą z wymuszoną fragmentacją (Pre-fragmented HE) oraz wspomaganą rakietowo. W zależności od użytej amunicji zasięg waha się od 7 500 do 13 tysięcy metrów. Do prowadzenia celnego ognia w dwóch trybach  załoga wykorzystuje komputer balistyczny. Zapas amunicji wynosi 30 pocisków, natomiast sama szybkostrzelność oscyluje w granicach 12-15 strzałów na minutę. Dodatkowym uzbrojeniem jest karabin maszynowy kal. 12.7 mm. Moździerz samobieżny charakteryzuje się wysoką mobilnością oraz dużą szybkością, wynoszącą około 100 km/h na utwardzonych drogach.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wspaniała atmosfera na zjeździe Klubów "GP". Premier Morawiecki... chwycił za gitarę!

  

Szef rządu brał udział w sobotę w XIV Zjeździe Klubów "Gazety Polskiej". Po przemówieniu wygłoszonym do klubowiczów "GP" nadszedł czas na debatę, a potem na swobodne rozmowy z wszystkimi, którzy mieli do premiera pytania. Na koniec zaś Mateusz Morawiecki wziął do ręki gitarę!

Premier Morawiecki był w sobotę w doskonałym nastroju. Ze swadą odpowiadał na wszystkie pytania - nawet te niewygodne - i objaśniał politykę swojego rządu. [polecam:https://niezalezna.pl/275949-premier-morawiecki-na-zjezdzie-klubow-gp-wchodzimy-w-okres-najostrzejszej-walki-politycznej]

Ale na rozmowach o polityce się nie skończyło. Uczestnicy zjazdu mieli bowiem okazję poznać Mateusza Morawieckiego od zupełnie innej, bardziej prywatnej strony. Wystarczyła gitara i dobra atmosfera!

Wspólne muzykowanie z szefem rządu? To możliwe tylko na zjazdach klubów "Gazety Polskiej".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl