Indie kupują kolejne Konkursy

/ mil.ru

  

Indyjskie przedsiębiorstwo Bharat Dynamics Limited (BDL) otrzymało kontrakt wart 110 mln dolarów od wojsk lądowych Indii na dostawę kolejnych przeciwpancernych pocisków kierowanych (ATGM) 9M113 Konkurs.

Umowa na dostawę ATGM Konkurs została podpisana we wtorek m.in. przez dyrektora produkcji Gurudatta Prasada. Zarówno pociski jak i wyrzutnie mają być produkowane w ramach technicznej współpracy z Rosjanami i na podstawie uzyskanej od Rosji licencji. Kontrakt realizowany ma być zakładach BDL Bhanoo, lezących w południowo-wschodnim indyjskim stanie Telangana.

Jest to już kolejny kontrakt na dostawy wyrzutni i pocisków przeciwpancernych. Do tej pory wojska lądowe Indii zamówiły około 25 tysięcy pocisków 9M113 Konkurs, z których kilka tysięcy już trafiło na wyposażenie wojsk lądowych.

Przeciwpancerny pocisk 9M113 Konkurs o tandemowej kumulacyjnej głowicy pozwala na penetrację pancerza o grubości 750–800mm stali RHA. Rakieta jest w stanie wyeliminować cel na dystansie 75 – 4000 metrów, a do trafienia w cel wykorzystuje półautomatyczne kierowanie po linii obserwacji bądź naprowadzanie kablowe.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wspaniała atmosfera na zjeździe Klubów "GP". Premier Morawiecki... chwycił za gitarę!

  

Szef rządu brał udział w sobotę w XIV Zjeździe Klubów "Gazety Polskiej". Po przemówieniu wygłoszonym do klubowiczów "GP" nadszedł czas na debatę, a potem na swobodne rozmowy z wszystkimi, którzy mieli do premiera pytania. Na koniec zaś Mateusz Morawiecki wziął do ręki gitarę!

Premier Morawiecki był w sobotę w doskonałym nastroju. Ze swadą odpowiadał na wszystkie pytania - nawet te niewygodne - i objaśniał politykę swojego rządu. [polecam:https://niezalezna.pl/275949-premier-morawiecki-na-zjezdzie-klubow-gp-wchodzimy-w-okres-najostrzejszej-walki-politycznej]

Ale na rozmowach o polityce się nie skończyło. Uczestnicy zjazdu mieli bowiem okazję poznać Mateusza Morawieckiego od zupełnie innej, bardziej prywatnej strony. Wystarczyła gitara i dobra atmosfera!

Wspólne muzykowanie z szefem rządu? To możliwe tylko na zjazdach klubów "Gazety Polskiej".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl