Rosja skupuje T-34

/ flickr.com

  

Na początku stycznia do Rosji trafiła zakupiona z Laosu pierwsza partia 30 czołgów T-34. Wozy bojowe przybyły drogą morską do Władywostocka trasę 4 500 km. Następnie za pośrednictwem kolei zostaną przetransportowane do Naro-Fomińska leżącego w obwodzie moskiewskim.

Podczas wizyty szefa resortu obrony Federacji Rosyjskiej Siergieja Szojgu w Laosie w styczniu ub.r. podpisano umowę umożliwiającą nabycie przez Rosję czołgów T-34. Maszyny te mają być wykorzystywane w defiladach z okazji Dnia Zwycięstwa w różnych rosyjskich miastach. Część z nich trafi również do muzeów i będzie używana przy kręceniu filmów o II wojnie światowej.

W czasie II wojny światowej i tuż po jej zakończeniu wyprodukowano kilkadziesiąt tysięcy czołgów T-34. Wśród ekspertów występują rozbieżności dotyczące miejsca wyprodukowania pojazdów. Jedni uważają, że skonstruowano je w Związku Sowieckim, a następnie zostały przekazane do Wietnamu. Wozy bojowe trafiły do Laosu tuż po zakończeniu wojny wietnamskiej i były eksploatowane przez wojska lądowe Laosu jeszcze do niedawna. Inni natomiast uważają, że czołgi zostały wyprodukowane w czechosłowackich zakładach zbrojeniowych w latach 50 XX wieku.  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wspaniała atmosfera na zjeździe Klubów "GP". Premier Morawiecki... chwycił za gitarę!

  

Szef rządu brał udział w sobotę w XIV Zjeździe Klubów "Gazety Polskiej". Po przemówieniu wygłoszonym do klubowiczów "GP" nadszedł czas na debatę, a potem na swobodne rozmowy z wszystkimi, którzy mieli do premiera pytania. Na koniec zaś Mateusz Morawiecki wziął do ręki gitarę!

Premier Morawiecki był w sobotę w doskonałym nastroju. Ze swadą odpowiadał na wszystkie pytania - nawet te niewygodne - i objaśniał politykę swojego rządu. [polecam:https://niezalezna.pl/275949-premier-morawiecki-na-zjezdzie-klubow-gp-wchodzimy-w-okres-najostrzejszej-walki-politycznej]

Ale na rozmowach o polityce się nie skończyło. Uczestnicy zjazdu mieli bowiem okazję poznać Mateusza Morawieckiego od zupełnie innej, bardziej prywatnej strony. Wystarczyła gitara i dobra atmosfera!

Wspólne muzykowanie z szefem rządu? To możliwe tylko na zjazdach klubów "Gazety Polskiej".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl