Rosja skupuje T-34

/ flickr.com

  

Na początku stycznia do Rosji trafiła zakupiona z Laosu pierwsza partia 30 czołgów T-34. Wozy bojowe przybyły drogą morską do Władywostocka trasę 4 500 km. Następnie za pośrednictwem kolei zostaną przetransportowane do Naro-Fomińska leżącego w obwodzie moskiewskim.

Podczas wizyty szefa resortu obrony Federacji Rosyjskiej Siergieja Szojgu w Laosie w styczniu ub.r. podpisano umowę umożliwiającą nabycie przez Rosję czołgów T-34. Maszyny te mają być wykorzystywane w defiladach z okazji Dnia Zwycięstwa w różnych rosyjskich miastach. Część z nich trafi również do muzeów i będzie używana przy kręceniu filmów o II wojnie światowej.

W czasie II wojny światowej i tuż po jej zakończeniu wyprodukowano kilkadziesiąt tysięcy czołgów T-34. Wśród ekspertów występują rozbieżności dotyczące miejsca wyprodukowania pojazdów. Jedni uważają, że skonstruowano je w Związku Sowieckim, a następnie zostały przekazane do Wietnamu. Wozy bojowe trafiły do Laosu tuż po zakończeniu wojny wietnamskiej i były eksploatowane przez wojska lądowe Laosu jeszcze do niedawna. Inni natomiast uważają, że czołgi zostały wyprodukowane w czechosłowackich zakładach zbrojeniowych w latach 50 XX wieku.  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nastolatek znęcał się nad rodzicami. Matce groził śmiercią!

zdjęcie ilustracyjne / policja.pl

  

Z naszych ustaleń wynika, że nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 18-latkowi podejrzanemu o znęcanie się nad swoimi rodzicami. W przeszłości wobec niego stosowany był już środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Mimo to 18-latek nadal stosował przemoc wobec rodziców.

Jak się dowiedzieliśmy, zaledwie kilka dni temu dyżurny miejscowej komendy policji powiadomiony został o tym, że 18-latek z gminy Opole Lubelskie wszczął awanturę i groził swojej matce pozbawieniem życia.

Skierowani na miejsce interwencji opolscy policjanci potwierdzili, że mężczyzna znęcał się nad matką. Kobieta nie potrafiła obronić się przed napaścią syna. 18-latek został zatrzymany przez policjantów. W chwili zatrzymania był trzeźwy.
- relacjonuje policja.
 
Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu znęcania się psychicznego i fizycznego nad swoimi rodzicami. Sąd Rejonowy w Opolu Lubelskim przychylił się do wniosku Policji i zastosował wobec sprawcy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Mężczyzna w przeszłości był już karany za psychiczne i fizyczne znęcanie się nad rodzicami. Wówczas wobec 18-latka zastosowano dozór policyjny jako środek zapobiegawczy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, lubelska.policja.gov.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl