Będzie rozwód w rodzinie królewskiej? Brytyjskie media milczą

Plotki o rzekomym rozwodzie Karola i Camilli pojawiają się systematycznie / fot. Pixabay

  

Od kilku dni w mediach aż huczy od rzekomego rozwodu w rodzinie królewskiej. Wszystko za sprawą "newsa" wypuszczonego przez australijski tabloid, sugerującego jakoby małżeństwo księcia Karola i księżnej Camilli zakończyło się. Brytyjskie media jednak solidarnie milczą w tej sprawie. Wiele wskazuje na to, że "rewelacje" australijskiego brukowca są wyssane z palca.

Australijski tabloid "New Idea" opublikował artykuł, w którym powołuje się na relację "informatora z pałacu", twierdzi, że rozwód księcia Karola i księżnej Camilli jest tylko kwestią czasu. Podobno papiery rozwodowe są już podpisane, a para czeka jedynie na "zielone światło" od królowej Elżbiety na ujawnienie sprawy. 

Plotki na temat rzekomego rozwodu Karola i Camilii pojawiają się w mediach regularnie. Biorąc pod uwagę fakt, że żadne znaczące brytyjskie medium nie informuje o tej sprawie, można z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że informacja "ujawniona" przez "New Idea" jest... fake newsem.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: www.newidea.com.au, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Jarosław Kaczyński: Mamy nową dobrą wiadomość. "To wzrost na europejski poziom"

Jarosław Kaczyński / screen z TVP Info

  

- Gospodarka dziś rozwija się dobrze. Mamy nową dobrą wiadomość - w tym roku wzrost inwestycji o ponad 20 procent. To wzrost na bardzo dobry, europejski poziom inwestycji, liczony w stosunku do PKB - powiedział dzisiaj podczas konferencji prasowej w Rykach na Lubelszczyźnie prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński.

"Chciałem zwrócić uwagę na inny aspekt tych wyborów. To jest pierwszy krok, w tym marszu, który obejmuje wybory europejskie, parlamentarne i wybory prezydenckie. Krótko mówiąc, w ciągu roku zdecydują się dalsze losy naszego kraju i to w kwestiach ogromnie istotnych"

- powiedział Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej, na której rekomendował kandydaturę "jedynki" PiS na Lubelszczyźnie - Elżbiety Kruk.

Jakie to kwestie? Jedną z nich jest ochrona polskiej złotówki. 

"Wielu naszych przeciwników deklaruje, że Polska będzie przyjmowała euro. To oznacza straty dla polskiej gospodarki, polskiej suwerenności i polskich gospodarstw domowych. Zdecydowana większość gospodarstw domowych na tym straci, ale Polska wejdzie do sfery, która jest sferą stagnacji. Cała sfera oceniana była ostatnio na 1,1 procent wzrostu gospodarczego. Polska ma szansę na przekroczenie 4, a może nawet do 5 procent. My nadrabiamy, zbliżamy się. My do Niemiec zbliżyliśmy się o 2 procent, jeżeli chodzi o dochód na głowę. I tak może być w kolejnych latach, ale to zależy od prowadzonej polityki"

- argumentował prezes Kaczyński.

"To też kwestia bezpieczeństwa, choćby w tym aspekcie, który odnosi się do relokacji uchodźców i związanych z tym problemów, które są znane zachodniej części Europy. Prawo do wychowywania dzieci - to kwestie zupełnie fundamentalne, nie tylko w wymiarze narodowym, ale też w wymiarze cywilizacyjnym"

- dodał.

Szef partii PiS przyznał, że gra toczy się także w kwestii polityki społecznej. Rząd wprowadził wiele programów społecznych. Jarosław Kaczyński prognozował, co mogłoby się stać, gdyby do władzy doszła dzisiejsza opozycja?

"To zostanie odebrane, w tej czy innej formie, w tym czy innym tempie. Słyszymy takie deklaracje i to przesłanka, do której można się odwoływać. Żeby tego rodzaju transfery społeczne były stosowane, to po prostu trzeba umieć rządzić. Tego nasi konkurenci są całkowicie niezdolni. Władza PO-PSL pokazała, że ta niezdolność jest czymś trwałym, a to rozszerzenie tej koalicji doprowadziłoby do większego zamieszania"

- powiedział.

Kaczyński przekazał Polakom także pewną informację.

"Gospodarka dziś rozwija się dobrze. Mamy nową dobrą wiadomość - w tym roku wzrost inwestycji o ponad 20 procent. To wzrost na bardzo dobry, europejski poziom inwestycji, liczony w stosunku do PKB"

- podkreślił.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl