Będzie rozwód w rodzinie królewskiej? Brytyjskie media milczą

Plotki o rzekomym rozwodzie Karola i Camilli pojawiają się systematycznie / fot. Pixabay

  

Od kilku dni w mediach aż huczy od rzekomego rozwodu w rodzinie królewskiej. Wszystko za sprawą "newsa" wypuszczonego przez australijski tabloid, sugerującego jakoby małżeństwo księcia Karola i księżnej Camilli zakończyło się. Brytyjskie media jednak solidarnie milczą w tej sprawie. Wiele wskazuje na to, że "rewelacje" australijskiego brukowca są wyssane z palca.

Australijski tabloid "New Idea" opublikował artykuł, w którym powołuje się na relację "informatora z pałacu", twierdzi, że rozwód księcia Karola i księżnej Camilli jest tylko kwestią czasu. Podobno papiery rozwodowe są już podpisane, a para czeka jedynie na "zielone światło" od królowej Elżbiety na ujawnienie sprawy. 

Plotki na temat rzekomego rozwodu Karola i Camilii pojawiają się w mediach regularnie. Biorąc pod uwagę fakt, że żadne znaczące brytyjskie medium nie informuje o tej sprawie, można z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że informacja "ujawniona" przez "New Idea" jest... fake newsem.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: www.newidea.com.au, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kto zostanie prezesem Izby w Sądzie Najwyższym?

zdjęcie ilustracyjne / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Sędziowie Joanna Lemańska, Leszek Bosek i Oktawian Nawrot zostali dzisiaj wybrani przez zgromadzenie sędziów Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych jako kandydaci na prezesa tej Izby - poinformował zespół prasowy Sądu Najwyższego. Wyboru prezesa dokona prezydent.

"W dzisiejszym zgromadzeniu uczestniczyło wszystkich 18 sędziów Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych SN"

- przekazał Krzysztof Michałowski z zespołu prasowego SN.

Jak przypomniał prezesa SN kierującego pracą izby powołuje Prezydent RP na trzyletnią kadencję spośród trzech kandydatów wybranych przez zgromadzenie sędziów danej izby. Sędzia SN powołany na stanowisko prezesa SN może pełnić tę funkcję przez trzy kadencje.

Zgodnie z przepisami osoba powołana na stanowisko prezesa SN może zajmować to stanowisko tylko do czasu przejścia w stan spoczynku, przeniesienia w stan spoczynku albo wygaśnięcia stosunku służbowego sędziego SN.

Jeszcze w tym miesiącu - na 29 stycznia - wyznaczony został także termin zgromadzenia sędziów Izby Dyscyplinarnej SN, które ma wskazać kandydatów na prezesa tej izby.

Od października ub.r. funkcję pełniącego obowiązki prezesa Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych sprawuje sędzia Dariusz Czajkowski. Z kolei obowiązki prezesa Izby Dyscyplinarnej pełni najstarszy sędzia tej izby Jan Majchrowski.

Na mocy ustawy o Sądzie Najwyższym, która weszła w życie 3 kwietnia 2018 r. w SN powołane zostały dwie nowe Izby: Dyscyplinarna oraz Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych.

Głównym zadaniem tworzonej od podstaw Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych jest rozpatrywanie skarg nadzwyczajnych. Instytucja skargi nadzwyczajnej została wprowadzona ustawą o SN, która weszła w życie 3 kwietnia ub.r. Przewiduje ona m.in. możliwość składania do SN skarg nadzwyczajnych na prawomocne wyroki polskich sądów z ostatnich 20 lat.

Natomiast Izba Dyscyplinarna bada sprawy dyscyplinarne sędziów SN oraz te "dyscyplinarki" sędziów i prokuratorów, w których zarzucono im przewinienie dyscyplinarne będące jednocześnie przestępstwem. Z uwagi na "społecznie ważne zadania" Izba Dyscyplinarna uzyskała autonomiczny status wśród izb SN. Ma odrębną kancelarię prezesa SN kierującego jej pracą. Izba ta może samodzielnie kształtować projekt swego budżetu. Jej sędziowie zarabiają o 40 proc. więcej niż sędziowie w innych izbach.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl