Welcome to Miami. Z Warszawy prosto na Florydę

  

Od czerwca przyszłego roku samolotami LOT-u dotrzemy z Warszawy bezpośrednio na słoneczną Florydę. Dreamlinery narodowego przewoźnika będą pokonywały trasę do Miami aż cztery razy w tygodniu. Bilety są już w sprzedaży.

Z Lotniska Chopina w Warszawie maszyna wystartuje o godz. 12.05 w każdy poniedziałek, środę, piątek i sobotę. Do Miami dotrzemy o godz. 17.30 czasu lokalnego. Z Florydy pasażerowie wystartują rejsem wieczornym o godz. 20.05, żeby wylądować w Warszawie o godz. 12.15.  

 – Miami to obecnie jeden z największych rynków w USA dotychczas nieobsługiwanych przez LOT i pierwsze tak dogodne połączenie z Europy Środkowo-Wschodniej na Florydę – uzasadnia uruchomienie tej trasy Rafał Milczarski, prezes LOT-u. Miami to nie tylko doskonały kierunek na wakacje, ale również istotny ośrodek biznesowy w Stanach Zjednoczonych. Obecnie między Europą Wschodnią a Florydą podróżuje prawie 0,5 mln pasażerów rocznie. Jestem przekonany, że wielu pasażerów z Polski i regionu skorzysta z naszej najnowszej oferty – dodaje.

Przewoźnik liczy przede wszystkim na turystów, którzy często wybierają się na drugą półkulę w poszukiwaniu słońca i plaż. Floryda zaś co roku odwiedzana przez tysiące turystów bywa nazywana „słonecznym stanem”. To miejsce przyciąga najsłynniejszymi na świecie plażami, wspaniałym klimatem i szerokim wachlarzem atrakcji turystycznych. Położone na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego Miami to także istotny port handlowy i lotniczy węzeł przesiadkowy dla połączeń międzynarodowych i międzystanowych.

Jest jeszcze jeden powód uruchomienia połączenia właśnie z amerykańskim miastem. Polska jest coraz bliżej  zejścia poniżej progu 3 proc. odmów wizowych, który pozwoli zakwalifikować się do Visa Waiver Program, czyli programu ruchu bezwizowego – przypomina Milczarski. Obecnie Florydę zamieszkuje prawie pół miliona Polaków, którzy dzięki naszej ofercie po raz pierwszy zyskują bezpośrednie połączenie z Polską. Pragniemy zachęcić rodaków do podróżowania między Polską i Miami oraz do składania wniosków o wizę – dodaje.

Rejs z Warszawy do Miami potrwa 11 godz. 25 minut. Połączenie do Miami będzie obsługiwane wyłącznie boeingami 787 dreamliner, czyli najnowocześniejszymi szerokokadłubowymi samolotami świata. Dzięki zaawansowanej technologii pozwalają one utrzymać na pokładzie wyższe ciśnienie i większą wilgotność powietrza niż inne samoloty pasażerskie tej klasy. Wszystko to poprawia samopoczucie w czasie długiego lotu i redukuje efekt tzw. jet lagu.

Miami jest14. połączeniem dalekiego zasięgu w siatce LOT-u, w tym szóstym portem obsługiwanym w Ameryce Północnej. LOT oferuje dziś  rejsy z Warszawy: do Nowego Jorku JFK, Newark, Chicago, Los Angeles, Toronto, Tokio, Seulu, Pekinu i Singapuru, a oprócz tego z Krakowa do Chicago, z Rzeszowa do Newark oraz z Budapesztu do Chicago i Nowego Jorku JFK.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PLL LOT SA

Wczytuję komentarze...

Wspaniała atmosfera na zjeździe Klubów "GP". Premier Morawiecki... chwycił za gitarę!

  

Szef rządu brał udział w sobotę w XIV Zjeździe Klubów "Gazety Polskiej". Po przemówieniu wygłoszonym do klubowiczów "GP" nadszedł czas na debatę, a potem na swobodne rozmowy z wszystkimi, którzy mieli do premiera pytania. Na koniec zaś Mateusz Morawiecki wziął do ręki gitarę!

Premier Morawiecki był w sobotę w doskonałym nastroju. Ze swadą odpowiadał na wszystkie pytania - nawet te niewygodne - i objaśniał politykę swojego rządu. [polecam:https://niezalezna.pl/275949-premier-morawiecki-na-zjezdzie-klubow-gp-wchodzimy-w-okres-najostrzejszej-walki-politycznej]

Ale na rozmowach o polityce się nie skończyło. Uczestnicy zjazdu mieli bowiem okazję poznać Mateusza Morawieckiego od zupełnie innej, bardziej prywatnej strony. Wystarczyła gitara i dobra atmosfera!

Wspólne muzykowanie z szefem rządu? To możliwe tylko na zjazdach klubów "Gazety Polskiej".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl