Świat otwiera się coraz bardziej

fot. Pixabay

  

Samolotami LOT-u możemy bezpośrednio polecieć z Warszawy m.in. do Nowego Jorku, Chicago, Los Angeles, Toronto, Pekinu, Seulu, Tokio i Singapuru. Siatka połączeń łączących największe polskie miasta ze światem liczy dziś w sumie 106 kierunków.

A będzie jeszcze więcej, bo narodowy przewoźnik nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. W listopadzie  ogłosił uruchomienie połączenia ze stolicy do Bejrutu, dokąd zacznie latać od 14 czerwca 2019 r. – bilety na tę trasą można już kupować. Wcześniej, bo od 25 kwietnia, będzie można polecieć z Olsztyna do Krakowa. A już od 29 grudnia pojawi się w siatce połączeń trasa Warszawa–Turyn. Poza tym w rozkładzie na 2019 r. od 25 lutego bezpośrednio polecimy z Krakowa do Tel Awiwu, a od 1 czerwca z Warszawy do Miami.

LOT stawia też na częste i wygodne połączenia z London City (LCY), czyli z drugim po Heathrow portem obsługiwanym przez polskiego przewoźnika w stolicy Wielkiej Brytanii. Od stycznia wystartowały loty na trasie Warszawa–London City, od lutego Budapeszt–London City, a od maja Wilno–London City. Oprócz tego LOT utrzyma wszystkie dotychczasowe loty na Heathrow realizowane 3 razy dziennie.

Od 2016 r. spółka wprowadziła do swojej siatki połączeń aż 65 nowych kierunków. Średnie wypełnienie maszyn wynosiło 82 proc. W sumie polski przewoźnik przewiózł w 2018 r. ponad 8,8 mln pasażerów, wykonując dziennie średnio 350 operacji. Wśród proponowanych kierunków aż 14 dotyczy rejsów dalekodystansowych. LOT oferuje połączenia na pokładzie swoich Dreamlinerów z Warszawy do Nowego Jorku JFK, Newark, Chicago, Los Angeles, Miami i Toronto oraz do Tokio, Seulu, Pekinu i Singapuru, a oprócz tego z Krakowa bezpośrednio można się dostać do Chicago, z Rzeszowa do Newarkoraz z Budapesztu do Chicago i Nowego Jorku JFK.

Dzięki ciągłemu rozbudowywaniu floty w przyszłym roku maszyn w barwach przewoźnika będzie już prawie dwukrotnie więcej niż w 2015 r., a pasażerowie będą mogli liczyć na kolejne atrakcyjne połączenia – w tym z pewnością te za oceanem. LOT-owskie dreamlinery w wersji B787-9 mogą latać bowiem na odległość ponad 13350 km, czyli o około 700 km dalej niż wersja 787-8. Zużywają przy tym mniej paliwa w przeliczeniu na pasażera, są wygodne, szerokokadłubowe z 294 fotelami przeznaczonymi dla pasażerów trzech klas podróży – 24 w klasie biznes, 21 w ekonomicznej premium i 249 w ekonomicznej.

Maszynami LOT-u polecimy więc nie tylko do głównych miast Europy Środkowo-Wschodniej czy całego Starego Kontynentu, ale też do najważniejszych ośrodków biznesowych w Ameryce Północnej i Azji. Z kolei w ramach rejsów czarterowych, bez międzylądowań, pasażerowie LOT-u dotrą na wypoczynek do najdalszych i najbardziej egzotycznych miejsc na świecie, takich jak Varadero, Cancun, Puerto Plata, Punta Cana, Rio de Janeiro, Mombasa, Mauritius, Phuket, Bangkok i Ho Chi Minh.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PLL LOT SA

Wczytuję komentarze...

Prezydent Duda w Davos. "Możemy stać tutaj z podniesioną głową"

Dom Polski w Davos / fot. Jakub Szymczuk/KPRP

  

Prezydent Andrzej Duda otworzył dzisiaj w Davos polski pawilon, który podczas tegorocznego Światowego Forum Ekonomicznego jest miejscem promocji Polski. Możemy stać tutaj z podniesioną głową i mówić o świetnie rozwijającym się kraju - podkreślił.

Gospodarzem polskiego pawilonu, Polish House, w Davos jest Bank Pekao oraz PZU.

- Znajdujemy się w "Polish House", w "Domu polskim", który tutaj w Davos w czasie Światowego Forum Ekonomicznego powstał po raz pierwszy i jest miejscem, w którym Polska jest reprezentowana (...)

 - mówił prezydent. Podziękował "za realizację tej idei, o której rozmawialiśmy dokładnie rok temu w czasie forum".

- Jeżeli mamy być obecni w Davos, jeżeli mamy pokazywać, że jesteśmy państwem, które ma ambicje, że rozwijamy się i otwieramy się na inwestorów, na współpracę gospodarczą, to obecność Polski również w tej formule zinstytucjonalizowanej, poprzez miejsce polskie, gdzie można się spotkać, gdzie można zaprosić polityków, zagranicznych inwestorów, można prowadzić rozmowy biznesowe,j est niezbędna

 - podkreślił Duda.

- Możemy stać tutaj z podniesioną głową i mówić o świetnie rozwijającym się kraju, mówić o bardzo dobrych warunkach, o doskonale wykształconych ludziach, o świetnej perspektywie inwestycyjnej, jaką daje Polska; mówić o planach, które mamy

 - dodał prezydent.

Wcześniej szef polskiego państwa spotkał się w Polish House z prezesem Procter&Gamble Europa Loicem Tasselem.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl