Szkolenie artylerzystów

/ mat. 23. spa / http://23spa.wp.mil.pl/pl/1_852.html

  

Trening kierowania ogniem na środkach łączności z wydzielonymi elementami systemu kierowania ogniem pułku zainicjował tegoroczne szkolenie specjalistyczne artylerzystów z Bolesławca.

Celem szkolenia przeprowadzonego w 23. Pułku Artylerii w dniu 9 stycznia br. było doskonalenie elementów systemu dowodzenia i umiejętności funkcyjnych punktu kierowania ogniem dywizjonów w realizacji czynności w czasie kierowania ogniem - informuje oficjalny portal 23. PA.

Podczas zajęć obsady stanowisk dowodzenia zgrywały elementy systemu dowodzenia i doskonaliły umiejętności osób funkcyjnych, natomiast obsługi radiostacji doskonaliły przekazywanie komend artyleryjskich i umiejętności pracy na środkach łączności podczas realizacji zadań ogniowych. Zadania ogniowe do celów o zróżnicowanych kształtach wykonywano z użyciem siatki GROM. Na przykoszarowym placu ćwiczeń artylerzyści dywizjonów artylerii samobieżnej i rakietowej w ramach zajęć ze strzelania i kierowania ogniem doskonalili umiejętności prowadzenia działań w różnych warunkach terenowych i atmosferycznych - czytamy.

Podczas szkolenia zgrywano zespoły, załogi i pododdziały do działania zgodnie z przeznaczeniem oraz sprawdzono wykonywanie norm szkolenia bojowego - podaje pułk. 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 23. pa.
Tagi

Wczytuję komentarze...

Jarosław Kaczyński: Mamy nową dobrą wiadomość. "To wzrost na europejski poziom"

Jarosław Kaczyński / screen z TVP Info

  

- Gospodarka dziś rozwija się dobrze. Mamy nową dobrą wiadomość - w tym roku wzrost inwestycji o ponad 20 procent. To wzrost na bardzo dobry, europejski poziom inwestycji, liczony w stosunku do PKB - powiedział dzisiaj podczas konferencji prasowej w Rykach na Lubelszczyźnie prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński.

"Chciałem zwrócić uwagę na inny aspekt tych wyborów. To jest pierwszy krok, w tym marszu, który obejmuje wybory europejskie, parlamentarne i wybory prezydenckie. Krótko mówiąc, w ciągu roku zdecydują się dalsze losy naszego kraju i to w kwestiach ogromnie istotnych"

- powiedział Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej, na której rekomendował kandydaturę "jedynki" PiS na Lubelszczyźnie - Elżbiety Kruk.

Jakie to kwestie? Jedną z nich jest ochrona polskiej złotówki. 

"Wielu naszych przeciwników deklaruje, że Polska będzie przyjmowała euro. To oznacza straty dla polskiej gospodarki, polskiej suwerenności i polskich gospodarstw domowych. Zdecydowana większość gospodarstw domowych na tym straci, ale Polska wejdzie do sfery, która jest sferą stagnacji. Cała sfera oceniana była ostatnio na 1,1 procent wzrostu gospodarczego. Polska ma szansę na przekroczenie 4, a może nawet do 5 procent. My nadrabiamy, zbliżamy się. My do Niemiec zbliżyliśmy się o 2 procent, jeżeli chodzi o dochód na głowę. I tak może być w kolejnych latach, ale to zależy od prowadzonej polityki"

- argumentował prezes Kaczyński.

"To też kwestia bezpieczeństwa, choćby w tym aspekcie, który odnosi się do relokacji uchodźców i związanych z tym problemów, które są znane zachodniej części Europy. Prawo do wychowywania dzieci - to kwestie zupełnie fundamentalne, nie tylko w wymiarze narodowym, ale też w wymiarze cywilizacyjnym"

- dodał.

Szef partii PiS przyznał, że gra toczy się także w kwestii polityki społecznej. Rząd wprowadził wiele programów społecznych. Jarosław Kaczyński prognozował, co mogłoby się stać, gdyby do władzy doszła dzisiejsza opozycja?

"To zostanie odebrane, w tej czy innej formie, w tym czy innym tempie. Słyszymy takie deklaracje i to przesłanka, do której można się odwoływać. Żeby tego rodzaju transfery społeczne były stosowane, to po prostu trzeba umieć rządzić. Tego nasi konkurenci są całkowicie niezdolni. Władza PO-PSL pokazała, że ta niezdolność jest czymś trwałym, a to rozszerzenie tej koalicji doprowadziłoby do większego zamieszania"

- powiedział.

Kaczyński przekazał Polakom także pewną informację.

"Gospodarka dziś rozwija się dobrze. Mamy nową dobrą wiadomość - w tym roku wzrost inwestycji o ponad 20 procent. To wzrost na bardzo dobry, europejski poziom inwestycji, liczony w stosunku do PKB"

- podkreślił.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl