Szkolenie artylerzystów

Trening kierowania ogniem na środkach łączności z wydzielonymi elementami systemu kierowania ogniem pułku zainicjował tegoroczne szkolenie specjalistyczne artylerzystów z Bolesławca.

mat. 23. spa / http://23spa.wp.mil.pl/pl/1_852.html

Celem szkolenia przeprowadzonego w 23. Pułku Artylerii w dniu 9 stycznia br. było doskonalenie elementów systemu dowodzenia i umiejętności funkcyjnych punktu kierowania ogniem dywizjonów w realizacji czynności w czasie kierowania ogniem - informuje oficjalny portal 23. PA.

Podczas zajęć obsady stanowisk dowodzenia zgrywały elementy systemu dowodzenia i doskonaliły umiejętności osób funkcyjnych, natomiast obsługi radiostacji doskonaliły przekazywanie komend artyleryjskich i umiejętności pracy na środkach łączności podczas realizacji zadań ogniowych. Zadania ogniowe do celów o zróżnicowanych kształtach wykonywano z użyciem siatki GROM. Na przykoszarowym placu ćwiczeń artylerzyści dywizjonów artylerii samobieżnej i rakietowej w ramach zajęć ze strzelania i kierowania ogniem doskonalili umiejętności prowadzenia działań w różnych warunkach terenowych i atmosferycznych - czytamy.

Podczas szkolenia zgrywano zespoły, załogi i pododdziały do działania zgodnie z przeznaczeniem oraz sprawdzono wykonywanie norm szkolenia bojowego - podaje pułk. 

 

 

Źródło: 23. pa.

#szkolenie ogniowe #artylerzyści #poligon

iggys
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo