Hubert Hurkacz w pierwszej rundzie wielkoszlemowego Australian Open zmierzy się z chorwackim tenisistą Ivo Karlovicem. Polak po raz pierwszy znalazł się w głównej drabince turnieju w Melbeourne. Hurkacz zajmuje 88. miejsce w rankingu ATP, a Karlovic jest 69. w tym zestawieniu. 21-letni wrocławianin podczas dzisiejszego losowania znalazł się w górnej części drabinki.

Z kolei Magda Linette zmierzy się z rozstawioną z numerem czwartym Naomi Osaką. Japońska tenisistka to triumfatorka ubiegłorocznej edycji US Open. Linette zajmuje w rankingu WTA 86. miejsce. Osaka - tak jak w rozstawieniu w Melbourne - jest czwarta.

Dołączyć do poznanianki w głównej drabince kobiecego singla może jeszcze Iga Świątek. Triumfatorka ubiegłorocznej edycji juniorskiego Wimbledonu ma przed sobą jeszcze mecz trzeciej rundy kwalifikacji. Jej ostatnią przeszkodą na drodze do głównej drabinki będzie 10 lat starsza Amerykanka Danielle Lao, plasująca się dziewięć lokat wyżej na liście WTA.

Natomiast wśród panów szansę ma jeszcze Kamil Majchrzak, którego czeka mecz decydującej rundy w kwalifikacjach. Następnym przeciwnikiem Majchrzaka, który w niedzielę skończy 23 lata, będzie o cztery starszy Mats Moraing. Niemiec plasuje się na 150. miejscu w klasyfikacji tenisistów.