Twardy i słowny szeryf

  

Donald Trump po raz kolejny pokazuje Amerykanom, że dotrzymuje obietnic. Obiecał budowę muru na granicy z Meksykiem i robi wszystko, żeby do tego doprowadzić. A jeśli mur nie powstanie, łatwo mu będzie teraz winę za to zwalić na Demokratów, którzy „kładą się Reytanem” w Kongresie.

Trump gra twardego szeryfa: stróża prawa, porządku i bezpieczeństwa, co jest bardzo dobrze odbierane przez Amerykanów. Warto zaznaczyć, że o ile Republikanie wygrywają przede wszystkim na prowincji, a często przegrywają duże miasta, o tyle kwestie bezpieczeństwa, czego dowiódł przykład Rudolpha Giulianiego i Nowego Jorku, są tą kartą, dzięki której mogą wygrywać także w największych metropoliach. W sensie wyborczym zatem orędzie Trumpa to bardzo zręczny ruch: przybliża spełnienie się wróżby nienawidzącego go Bruce’a Springsteena, który powiedział, że nieuchronna jest jego druga kadencja. Takimi wystąpieniami Donald John Trump nie tylko zyskuje, ale też wpędza Demokratów, tak jak Jarosław Kaczyński w Polsce totalną opozycję, w pułapkę – teraz bowiem to oni muszą się tłumaczyć, dlaczego nie chcą bezpieczeństwa Amerykanów, co oczywiście jest politycznie bardzo kosztowne.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts