Antykościelna histeria

  

Zorientowani na lewą stronę sceny politycznej parlamentarzyści od dłuższego czasu toczą walkę z Kościołem. Nie przeszkadzają im inne wyznania, natomiast Kościół katolicki stał się obiektem ich ataków. Liderką tych działań jest Joanna Scheuring-Wielgus z poparciem Ryszarda Petru, Barbary Nowackiej oraz innych polityków, którzy chcą zbić na tym kapitał polityczny za wszelką cenę.

Albo zapomnieli, albo po prostu nie wiedzą (co jest bardzo prawdopodobne), że dzięki Kościołowi istnieje państwo polskie. Przez wieki odważni kapłani wspierali i ginęli za działania niepodległościowe; byli szykanowani i prześladowani – gdyby nie oni, nie byłoby naszej niepodległości. Teraz hałaśliwa grupka krzykaczy podąża śladami Janusza Palikota, który wiadomo jak skończył w polityce. Nie bacząc na to, Grzegorz Schetyna, lider PO, chce budować wielką koalicję anty-PiS, włączając w to jawnych wrogów Kościoła. Jak to się skończy, można z góry przewidzieć, ciekawe tylko, czy w tę antykościelną formację włączy się PSL. Jeżeli tak będzie, wyborcy ludowców albo nie zagłosują, albo poprą inna partię: oni doskonale wiedzą, jak ważną rolę w naszej tożsamości odgrywa wiara katolicka.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts