"Sikorski świadomie kompromituje Tuska". Minister Macierewicz wskazuje powód! WIDEO

minister Antoni Macierewicz / / Krzysztof Sitowski/Gazeta Polska

  

Niepohamowane ambicje Radosława Sikorskiego, które były tak widoczne w ciągu ostatnich 20 lat, znowu przybrały na sile, w miarę tego, jak zbliżają się dni wyborów prezydenckich w Polsce - stwierdził w rozmowie z portalem Niezalezna.pl były szef MON Antoni Macierewicz, odnosząc się do "słynnego" już fragmentu książki "Polska może być lepsza". "Sikorski kompromituje świadomie Tuska" - dodaje.

Nie milkną komentarze po ujawnieniu niektórych fragmentów książki Radosława Sikorskiego. W publikacji były minister spraw zagranicznych za rządów Platformy Obywatelskiej wskazał m.in. gdzie CIA miało centrum przesłuchań, a także opisywał stan wiedzy polskiego rządu podczas wojny w Gruzji.

W książce Sikorski wraca też do propozycji rozbioru Ukrainy, którą Władimir Putin złożył Donaldowi Tuskowi - propozycja miała paść nie w Moskwie, ale na sopockim molo.

Sprawę skomentował w rozmowie z portalem Niezalezna.pl były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

Obawiam się, że mamy do czynienia z taką sytuacją, iż pan Sikorski kompromituje świadomie Tuska; że świadomie - ryzykując zresztą proces o zdradę tajemnicy państwowej, bo taki charakter ma przecież jego wypowiedź - jest gotów przejść do porządku dziennego nad takim zagrożeniem, byleby tylko skompromitować Tuska

- tłumaczył minister Macierewicz.

Jak podkreślił, to już nie jest kwestia wbicia szpili, "to jest kwestia pokazania, że ta rozmowa na molo miała zasadnicze znaczenie, że była dużo ważniejsza niż wszystkie inne rozmowy, jakie były w tamtym czasie przeprowadzone".

Łącznie z tą rozmową, która była fotografowana w Gdańsku przy obecności tłumaczy i innych osób. Ta odbyła się wyłącznie tete a tete, w bezpośredniej wymianie zdać i była dużo istotniejsza. Być może obejmowała również kwestie związane ze zorganizowaniem wizyty katyńskiej

- dodał.

Zdaniem Macierewicza "niepohamowane ambicje Radosława Sikorskiego, które były tak widoczne w ciągu ostatnich 20 lat, znowu przybrały na sile w miarę tego, jak zbliżają się dni wyborów prezydenckich w Polsce". 

Zobacz NAGRANIE WIDEO:

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Część zapisów końcowych szczytu UE zablokowana m.in. przez Polskę. "Nie możemy na to pozwolić"

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Krystian Maj / KPRM; Domena publiczna

  

Jak informują źródła zbliżone do polskiego rządu, za sprawą Polski i kilku innych państw Unii Europejskiej zablokowano kilka zapisów końcowych szczytu Unii Europejskiej. Chodzi o wnioski dotyczące dojścia UE do neutralności klimatycznej do 2050 r.

W projekcie wniosków na szczyt, które mają zostać przyjęte w czwartek przez unijnych przywódców, znalazł się cel dojścia do neutralności klimatycznej w 2050 r. Zapisu tego nie było wcześniej, choć odniesienia do unijnej polityki klimatycznej są w dyskutowanej od kilku tygodni agendzie strategicznej UE, czyli ogólnym planie działań dla Wspólnoty na najbliższe pięć lat.

Z nieoficjalnych informacji ze źródeł unijnych wynika, że większość państw członkowskich godzi się na sfomułowania o neutralności klimatycznej. 

Projekt dokumentu ze szczytu, któremu sprzeciwia się Polska wzywa Komisję Europejską oraz Radę UE (format spotkań ministrów), aby pójść do przodu z pracami dotyczącymi "warunków, bodźców i ram, które miałyby zostać stworzone, by określić, jak zapewnić transformację do neutralności klimatycznej" UE do 2050 r.

[polecam:https://niezalezna.pl/276605-goraco-w-brukseli-polska-blokuje-decyzje-unijnego-szczytu-rozmowy-przedluzaja-sie]

Jak poinformowały źródła zbliżone do rządu, zapisy wniosków końcowych ze szczytu, które mówiły o dojściu UE do neutralności klimatycznej do 2050 r., zostały zablokowane przez Polskę oraz Czechy, Węgry i Estonię.

Większość krajów członkowskich chciała, żeby szczyt UE zobowiązał Komisję Europejską i Radę UE do stworzenia ram mających określić jak zapewnić transformację do neutralności klimatycznej" UE do 2050 r. Wnioski ze szczytu przyjmowane są jednak jednomyślnie.

- Nie możemy sobie pozwolić na to, żeby wyznaczać nowe cele klimatyczne bez odpowiednich wyliczeń i środków

 - powiedziało źródło zbliżone do polskiej delegacji.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl