"Sikorski świadomie kompromituje Tuska". Minister Macierewicz wskazuje powód! WIDEO

minister Antoni Macierewicz / / Krzysztof Sitowski/Gazeta Polska

  

Niepohamowane ambicje Radosława Sikorskiego, które były tak widoczne w ciągu ostatnich 20 lat, znowu przybrały na sile, w miarę tego, jak zbliżają się dni wyborów prezydenckich w Polsce - stwierdził w rozmowie z portalem Niezalezna.pl były szef MON Antoni Macierewicz, odnosząc się do "słynnego" już fragmentu książki "Polska może być lepsza". "Sikorski kompromituje świadomie Tuska" - dodaje.

Nie milkną komentarze po ujawnieniu niektórych fragmentów książki Radosława Sikorskiego. W publikacji były minister spraw zagranicznych za rządów Platformy Obywatelskiej wskazał m.in. gdzie CIA miało centrum przesłuchań, a także opisywał stan wiedzy polskiego rządu podczas wojny w Gruzji.

W książce Sikorski wraca też do propozycji rozbioru Ukrainy, którą Władimir Putin złożył Donaldowi Tuskowi - propozycja miała paść nie w Moskwie, ale na sopockim molo.

Sprawę skomentował w rozmowie z portalem Niezalezna.pl były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

Obawiam się, że mamy do czynienia z taką sytuacją, iż pan Sikorski kompromituje świadomie Tuska; że świadomie - ryzykując zresztą proces o zdradę tajemnicy państwowej, bo taki charakter ma przecież jego wypowiedź - jest gotów przejść do porządku dziennego nad takim zagrożeniem, byleby tylko skompromitować Tuska

- tłumaczył minister Macierewicz.

Jak podkreślił, to już nie jest kwestia wbicia szpili, "to jest kwestia pokazania, że ta rozmowa na molo miała zasadnicze znaczenie, że była dużo ważniejsza niż wszystkie inne rozmowy, jakie były w tamtym czasie przeprowadzone".

Łącznie z tą rozmową, która była fotografowana w Gdańsku przy obecności tłumaczy i innych osób. Ta odbyła się wyłącznie tete a tete, w bezpośredniej wymianie zdać i była dużo istotniejsza. Być może obejmowała również kwestie związane ze zorganizowaniem wizyty katyńskiej

- dodał.

Zdaniem Macierewicza "niepohamowane ambicje Radosława Sikorskiego, które były tak widoczne w ciągu ostatnich 20 lat, znowu przybrały na sile w miarę tego, jak zbliżają się dni wyborów prezydenckich w Polsce". 

Zobacz NAGRANIE WIDEO:

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

„Wyczyn” Polaka – uciekł z więzienia w Neapolu

/ FLICKR.COM/DAVE NAKAYAMA/CC BY 2.0

  

- 32-letni Polak uciekł z więzienia Poggioreale w Neapolu - informują włoskie media. Więzień zbiegł zjeżdżając na prześcieradle, gdy skazani udawali się na mszę do kaplicy. To pierwsza ucieczka z tego zakładu karnego od 100 lat.

Neapolitańskie Poggioreale ma ponurą sławę jako więzienie najbardziej przepełnione w Europie, w którym panują ciężkie warunki, a kary odbywają tam między innymi mafiozi.

Media podały, że Polak Robert L., oczekujący w areszcie śledczym na proces za zabójstwo murarza z Ukrainy, zrobił sznur z prześcieradła i przeskoczył na drugą stronę muru. W więzieniu przebywał od grudnia zeszłego roku.

To pierwsza udana ucieczka z tego więzienia od stulecia

- odnotowano w relacjach telewizyjnych.

Przed kilkoma laty, gdy jeden z więźniów próbował uciec, odniósł ciężkie obrażenia.

Szef związku zawodowego pracowników straży więziennej z Neapolu Luigi Castaldo stwierdził, że przyczyną zdarzenia są braki w personelu w więzieniu, w którym około 200 funkcjonariuszy pilnuje 2500 osadzonych. Więźniów jest tam, jak przypomniał, o 800 więcej niż jest tam miejsc.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl