Salvini o spotkaniu z prezesem PiS: Rozmawialiśmy na temat Europy przyszłości

Wicepremier Włoch Matteo Salvini spotkał się dziś z prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim. - Rozmawialiśmy na temat Europy przyszłości, na temat tego, jak nadać sens marzeniu europejskiemu, które zostało stłamszone przez biurokrację w ostatnich latach - stwierdził Salvini.

Spotkanie z Matteo Salvinim
Fot. twitter.com/@MSWiA_GOV_PL

"Przyszły europarlament będzie zupełnie inny, niż ten obecny, zdominowany przez dwie główne partie (Europejska Partia Ludowa oraz Partia Europejskich Socjalistów - red.)"

- przekonywał Salvini na konferencji prasowej w ambasadzie Włoch.

Salvini określił swoje spotkanie z Kaczyńskim jako "długie, pozytywne i konkretne".

"Rozmawialiśmy na temat Europy przyszłości, na temat tego, jak nadać sens marzeniu europejskiemu, które zostało stłamszone przez biurokrację w ostatnich latach"

- mówił włoski wicepremier i minister spraw wewnętrznych.

Wśród tematów swojej rozmowy z liderem polskiej partii rządzącej wymienił również wartości, rodzinę oraz sytuację młodych.

"Zgodziliśmy się co do tego, że jeżeli w budżecie europejskim na przyszłe lata będzie mniej środków dla rybołówstwa i dla rolnictwa we Włoszech i w Polsce, to nam się to nie będzie podobało"

- dodał polityk. 

Wcześniej włoski polityk spotkał się z premierem Mateuszem Morawieckim i ministrem Joachimem Brudzińskim.


Salvini jest wicepremierem i szefem MSW w rządzie Giuseppe Contego, który został zaprzysiężony w czerwcu 2018 r.

Włoski polityk prezentuje się jako przedstawiciel nowej polityki, która jego zdaniem będzie dominować po majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jak podkreśla, będzie to całkowite przeciwieństwo polityki prowadzonej przez obecną Komisję Europejską, której wielokrotnie zarzucał, że zależy jej na tym, aby Włochy były słabe i "zastraszone", a ich firmy sprzedane za bezcen.

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

#Jarosław Kaczyński #Matteo Salvini

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo